Recenze MioMat

MioMat připraví polévky, přesnídávky, kaše, rostlinná mléka i smoothie. Do článku jsem připravila podrobnou recenzi na přístroj MioMat a také tipy na recepty, které ráda připravuji a jsou vynikající.

Miomat na Mamigo.cz

Obsah

MioMat recenze

MioMat splnil to, co slíbil. Na zmáčknutí jednoto tlačítka připraví jemnou polévku, kaši nebo přesnídávku. Smoothie je hotové za 2 minuty, kaše, polévka či přesnídávka trvá 25 minut.

Recenze MioMat
Recenze MioMat

Jak MioMat funguje?

Pokrájíte zeleninu či ovoce, vložíte do přístroje, zalijete vodou, stisknete tlačítko a přístroj vše udělá za vás – uvaří a rozmixuje.

Programy

MioMat nabízí několik programů, které jsou určeny pro různé druhy pokrmů.

 • Polévka/kaše – tento program trvá 25 minut a za tuto dobu zvládne připravit polévku, kaši nebo přesnídávku. Veškeré suroviny pečlivě uvaří a rozmixuje. Pokud chcete připravit přesnídávku, můžete nalít do menších skleniček přesnídávku ještě teplou, zavíčkovat a nemusíte skleničky ani zavařovat. Ohřev dosáhne 100 °C.
 • Smoothie – program trvá dvě minuty, neohřívá a ani nic nevaří. Veškeré suroviny jsou dokonale rozmixované, navíc se vytvoří tuhá pěna.
 • RAW program – v RAW programu se zahřívají suroviny pouze na 42 °C. Tento program trvá pouze 15 minut a připraví polévky, kaše nebo přesnídávky v RAW kvalitě.
 • VeggieMilk Cereal je program o délce 15 minut, který zahřívá na 75 °C a dokáže připravit rostlinné mléko.
 • VeggieMilk Soy je program pro přípravu mléka ze sóji či z cizrny. Suroviny zahřeje na 100 °C a trvá 25 minut.
Recenze MioMat
Recenze MioMat

Parametry

 • Objem: 1,1 až 1,3 litru
 • Výkon ohřevu: 800 W
 • Výkon motoru: 250 W
 • Otáčky: 11000 až 22000 / minutu

MioMat zkušenosti a hodnocení

MioMat používám téměř každý den – šetří mi spoustu času. Uvaří vynikající přesnídávky i polévky, které máme všichni moc rádi. Díky intenzivní přípravě je chuť jídla plná. Polévky chutnají velmi dobře a intenzivně. Je až překvapivé, jak je možné za 25 minut připravit takto chuťově intenzivní polévku bez použití „vylepšovacích“ ingrediencí. Přesnídávky jsou taktéž vynikající. Smoothie je skvěle vyšlehané a jemné. Velkou výhodu vidím také v tom, že se zašpiní pouze jedna nádoba a nemusím nic přelévat, přendávat, poté mixovat. Zkrátka stačí pokrájet ovoce či zeleninu, vložit do přístroje, zavřít víko a zapnout. Hotovo. Během přípravy pokrmů si mohu dělat to, co chci. Uklizeno je také hned. Jestli vydrží sloužit několik let, stane se z něj jedna z nejlepších investic do kuchyně.

K nevýhodě bych možná přičetla mytí nádoby. Mytí samo o sobě je rychlé, snadné a není ani potřeba jar či saponát. Jen musíte dát pozor, aby se do prostoru pro zástrčku nedostala voda. Dále je třeba ohlídat, aby při používání MioMatu stál přístroj buď pod digestoří nebo na kuchyňské lince v prostoru, kde nejsou skřínky. MioMat vypouští trošku páry, která by mohla skřínky poškodit. Jak dlouho přístroj vydrží a jaká je jeho životnost, nemohu prozatím posoudit, protože jej používám krátce.

Do motoru se nesmí dostat voda a lze umývat pouze nerezové části přístroje.

MIOMAT na MAMIGO.CZ

Kde MioMat koupit?

MioMat (hrnečku vař) koupíte nejvýhodněji na Mamigo.cz. K MioMatu můžete dostat také kuchařku s receptářem. Na internetu najdete spoustu receptů, které můžete při vaření využít. Jestli hledáte chutné recepty na polévky, přesnídávky nebo smoothie, podívejte se do článku: MioMat recepty: Polévky, přesnídávky, smoothie.

10 Hodnocení
MioMat

Skvělý pomocník do kuchyně, se kterým se při přípravě krémových polévek, kaší, přesnídávek nebo rostlinných mlék nenadřete. Stačí do něj vložit nakrájené suroviny, vybrat program a počkat, až hrnec pokrm uvaří a připraví. MioMat zvládne i studené pokrmy.

Poměr ceny a kvality
10
Jak vypadá v interiéru
10
Design
10
Kvalita zpracování
10
Propracovanost do detailu
10
KLADY
 • Skvělý pomocník - opravdu splní to, co slibuje.
 • Polévky i přesnídávky jsou dokonale rozmixované a jemné.
 • Polévka má silnou a intenzivní chuť.
 • Užívání je snadné a rychlé - zvládne to úplně každý.
ZÁPORY
 • Mytí nádoby je nepraktické, i když se myje snadno bez saponátu, tak je potřeba dát pozor na to, aby se do prostoru pro kabel, nedostala voda.
 • Vrtule z víka nejde vyndat.
 • Polévkovač neumí uvařit polévku s kousky zeleniny.
Miomat na Mamigo.cz

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart