Recenze: Mezi řádky (společenská hra pro děti)

Hra Mezi řádky je netradiční a jedinečná. K hraní budete potřebovat jednu knihu z vaší knihovny. Do článku jsem připravila pravidla, recenzi a také fotografie.

MEZI ŘÁDKY

Obsah

Recenze: Mezi řádky

Týmová hra je vhodná pro děti od 10 let věku. S dalšími hráči se vydáváte na výpravu do libovolné knihy z vaší knihovny. Na začátku hry někam do knihy umístěte záložku Tábor. O několik desítek stran dále vložte další záložku – ztracené město. To bude cílem výpravy. V každém kole se jeden z hráčů vydá do knihy a bude Průvodce. Nejdříve si přečte sám pro sebe úryvek z knihy a označí jej záložkou. Poté stejný úryvek přečte ostatním. Hráči se pokusí odhalit, kterou ilustrovanou záložkou je úryvek v knize založen. Když se jim to podaří, posunou záložku Tábora v knize směrem ke Ztracenému městu. Když se jim to nepodaří, ponechají záložku na svém místě a přijdou o písmenka nebo o úkoly.

Recenze: Mezi řádky (společenská hra pro děti)
Recenze: Mezi řádky (společenská hra pro děti)

Kvalita provedení

Hra je krásně zpracovaná. Záložky jsou nádherně ilustrované, barevné, kompas a synchro-písmo-vátor jsou vyrobeny z velmi pevného a tvrdého papíru.

Co je součástí balení

 • 84 záložek
 • 1 kompas
 • 26 žetonů písmen
 • 6 karet postav
 • 1 synchro-písmo-vátor Mark II

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 30-60 minut
 • Počet hráčů: 2-6 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 10 let
 • Hra obsahuje: návod, záložky, papírový kompas, papírové žetony, karty postav, synchro-písmo-vátor
MEZI ŘÁDKY

Pravidla hry

Abyste zvítězili musíte se se svým Táborem dostat až do Ztraceného města a úspěšně ho prozkoumat. Jestliže už nemůžete ztratit další písmenka, prohráli jste.

Příprava hry

Z poličky vyberte knihu, která má alespoň 120 stran. Kniha zvolí úroveň náročnosti celé hry. Pokud použijete dobře napsanou knihu, bude úkol ještě zajímavější. Knihu otevřete a přesvědčte se, že do konce zbývá alespoň 110 stran. Do knihy umístěte záložky Průvodce a Tábor. Vyberte záložku Mise a vložte ji mezi obálku a první stranu. Vezměte záložku Ztraceného města a vložte ji o 50 stran dále od Tábora. Záložky Průzkumu umístěte doprostřed stolu. Pět záložek Mise otočte a položte je na stůl. Záložky Výzev zamíchejte a položte je lícem dolů. Do krabice vložte synchro-písmo-vátor a zásobník a položte jej na stůl. Uložte do něj 26 žetonů. Na stůl položte kompas a hra může začít.

Recenze: Mezi řádky (společenská hra pro děti)
Recenze: Mezi řádky (společenská hra pro děti)

Jak hrát

Nejprve si zvolte společně s ostatními hráči jednoho průvodce. Průvodce si vezme kompas, knihu a bude v této hře čtenářem. Ostatní hráči jsou Skupinou. Průvodce posune záložku Průvodce vpřed o počet stránek uvedených na horní kartě balíčku záložek Průzkumu. Nehýbejte se záložkou tábora, posouváte pouze záložku Průvodce. Pokud Průvodce chce, může si z balíčku vytáhnout záložku Výzvy, a až poté posunout dopředu záložku Průvodce. K hodnotě stránkovačky si přičte 2, 3 nebo 4 body (hodnotu, která je uvedena na zadní straně Výzvy). Poté posune záložku Průvodce o součet hodnot záložky Průvodce a Výzvy. Četbu upraví o podmínky, které jsou uvedené na záložce Výzvy.

Recenze: Mezi řádky (společenská hra pro děti)
Recenze: Mezi řádky (společenská hra pro děti)

Průvodce si sám pro sebe přečte úryvek v místě, kde je umístěna záložka Průvodce. Přečte prvních šest řádků nahoře na pravé straně knihy. Pokud první řádek začíná uprostřed věty či slova, nevadí to. Průvodce si na základě četby vybere záložku Průzkumu tak, aby ji ostatní neviděli. Na zadní straně záložek průzkumu se nachází symbol kompasu, který ukazuje na každou záložku průzkumu: sever (N), jih (s), východ (E), západ (W). Pro zaznamenání své volby průvodce tajně natočí ručičku kompasu stejným směrem jako je směr jím zvolené záložky. Kompas položí před sebe lícem dolů a svou volbu drží v tajnosti.

Mezitím si každý člen skupiny může vzít jednu z pěti záložek Mise a položí ji před sebe na stůl. Všichni členové skupiny si mohou vzájemně dohodnout, kdo si vezme konkrétní záložku.

Průvodce přečte nahlas úryvek. Úryvek se čte pouze jednou. Na základě textu musí skupina zjistit, jakou záložku Průzkumu Průvodce vybral. Jeden ze skupiny se může Průvodce zeptat, zda byla jeho mise úspěšná. Pokud se podaří misi splnit, vloží záložku této mise do knihy mezi obálku a první stránku. Pokud je mise neúspěšná, odhoďte 3 žetony písmen.

Skupina vybere záložku, průvodce odhalí směr, který udává kompas. Pokud skupina vybrala stejnou záložku, průzkum byl úspěšný a můžete posunout záložku Tábora dopředu na stejnou stránku, na které se nachází záložka Průvodce. Záložku Průzkumu a záložku Výzvy vložte mezi obálku a první stránku. Pokud Skupina zvolila záložku nesprávně, přesuňte záložku Průvodce zpět na stejnou stránku, na které je záložka Tábor.

Při neúspěšné misi odhoďte: 12 žetonů písmen nebo 6 žetonů písmen a 1 záložku Mise nebo 2 záložky Mise. Můžete použít záložku Mise, kterou jste do knihy umístili na začátku hry. Záložky Mise vás chrání před velkou ztrátou žetonů.

Doberte záložky Průzkumu, aby byly kolem balíčku opět umístěny čtyři záložky. Doberte záložku Mise, pokud to je nutné, aby jich na stole bylo opět vyskládáno pět. Kolo je u konce. Skupina vybere nového Průvodce a zahájí další kolo.

Recenze: Mezi řádky (společenská hra pro děti)
Recenze: Mezi řádky (společenská hra pro děti)

Skladování hry

Záložky jsou uloženy v přihrádkách, které jsou na to určeny. Uložení ostatních komponent je trošku nepraktické.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Albi.cz.

MEZI ŘÁDKY na ALBI.CZ

9.8 Hodnocení
Mezi řádky (společenská hra pro děti)

Nápaditá a zajímavá hra zaujme děti od deseti let věku. Hra je vhodná pro děti, které mají kladný vztah k literatuře, protože je tak více zaujme a vtáhne do děje. Jednotlivé záložky jsou nádherně nakreslené, hra je hezky vyhotovena, avšak má trošku složitější pravidla.

Poměr ceny a kvality
9
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Zajímavá hra určená pro milovníky knih
 • Vhodné pro děti od 10 let
 • Hezké zpracování
ZÁPORY
 • Složitá pravidla
MEZI ŘÁDKY

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart