Recenze: Mertens Baby vkládací tvary

Doma máme vkládací hru Haba, která je skvělá a děti moc baví. Hledala jsem nějakou podobnou hračku, která by se dětem líbila. Do článku jsem připravila recenzi na vkládací barevné tvary Mertens Baby na desce.

Mertens Baby vkládací tvary

Obsah

Mertens Baby tvary vkládací barevná navlékačka na desce

Původně jsem hračku pořizovala pro dítě od 18 měsíců věku, ale hned na úvod bych ráda upozornila, že pro takto malé dítě se hračka nehodí. Skládaní je poměrně dosti těžké. Hru lze složit pouze několika málo způsoby a to zvládnou děti okolo čtyř a pěti let věku. Tato hra není na procvičení jemné motoriky, ale je to spíše hlavolam.

Recenze: Mertens Baby vkládací tvary
Recenze: Mertens Baby vkládací tvary

Princip tkví v tom, že děti na dřevěnou desku pokládají kostky, ve kterých jsou vyřezané tvary – kolečko, čtverec a trojúhelník. Do kostek se vsunou podélné dřevěné kolíky v příslušném tvaru a na ty se navlékají další kostičky. Hra pokračuje až do doby, dokud děti složí všechny kostky do tvaru kvádru. Děti mohou skládat také tak, že na desku položí kostičky, nasadí do nich dřevěné kolíky a na ně nasouvají další kostky. Netvoří cíleně kvádr, ale pouze nasouvají kostky. Hračka je vyrobena ze dřeva, kostičky jsou nalakované krásnou barvou.

Pro koho je hračka určena

Podle výrobce se hračka hodí od 18 měsíců věku dítěte. Takto staré dítě určitě nemůže hru složit. Nejdříve bych hračku doporučila od čtyř let, spíše až od pěti let. Skládaní tvarů je těžké. Kostky do sebe ne vždy pasují, navíc trojúhelník není rovnostranný, ale je rovnoramenný, tudíž musí být položen na desce určitým směrem. To hodně limituje možnosti skládání a hra nabízí pouze omezený počet kombinací složení. Skládat s dětmi mohou také rodiče. Hračka je vhodná pro spolupráci dětí a rodičů, pro společné skládání a hraní.

Recenze: Mertens Baby vkládací tvary
Recenze: Mertens Baby vkládací tvary

Podrobnosti

  • Značka: Mertens Corry
  • Rozměry: 15,5 x 15 x 6,5cm
  • Věk: od 5 let (možná už od 4 let)
  • Materiál: Dřevo

Kvalita provedení

Kvalita provedení je velmi dobrá. Myslím ale, že hračka je překombinovaná. Jak jsem psala výše, trojúhelník limituje možnosti skládání a kdyby ve hře vůbec nebyl, byla by hračka vhodnější pro mladší děti.

Kde hračku pořídit

Hračku jsem pořídila na Dudlu.cz, odkud máme ještě nádherné magnetické housenky, šikovné dřevěné hodiny pro předškoláky a školáky i překrásnou magnetickou mapu České republiky.

Mertens Baby vkládací tvary
9.4 Hodnocení
Mertens Baby vkládací tvary

Hračka se mi na první pohled moc líbila. Kvalita provedení je dobrá, hračka je vyrobena celá ze dřeva, barva kostiček je krásná. Určitě se hračka nehodí pro děti od 18 měsíců, jak výrobce uvádí. Složení je těžké a hračku zvládne složit pětileté dítě (možná už čtyřleté). Díky trojúhelníku musí ležet kostky pouze určitým směrem, nelze je otočit, a to limituje možnosti skládání, což je trošku škoda. Jako hlavolam pro předškoláky je tato hračka velmi dobrá. Pro batolata se příliš nehodí.

Poměr ceny a kvality
9
Kreativita
8
Jak zabaví děti
10
Design
10
Kvalita provedení
10
KLADY
  • Zpracování je dobré.
  • Kostky jsou hezky barevné.
  • Hlavolam pro předškoláky
ZÁPORY
  • Není vhodné pro batolata.
  • Těžké na složení - zde je princip hry pro nejmenší děti možná až moc překombinovaný.

PS: Více hraček najdete na Dudlu.cz.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart