Recenze: Medvěd WRR: Karetní hra (ADC Blackfire)

Medvěd WRR se nám zalíbil hned na první pohled. Jednoduchá hra nabízí kromě snadných pravidel také krásné ilustrace. Do článku jsem připravila pravidla a také recenzi na tuto zdařilou karetní hru.

Medvěd Wrr Poprask

Obsah

Recenze: Medvěd Wrr

Medvěd Wrr je karetní hra, která hráče vtáhne do role medvěda. Hlavním cílem je zastavit piráty, kteří se snaží ovládnout knižní svět. Projděte vesmír, divoký západ i rozbouřené moře, abyste sestavili knihařský stroj dříve než kapitán Crabson.

Kvalita provedení

Kvalita provedení je zdařilá. Karty jsou hezky barevné.

Co je součástí balení

 • 66 krásně ilustrovaných karet
  • 24 karet knih (8 pirátů a 16 částí knihařského stroje)
  • 32 karet medvědů (8 karet od každého povolání
   – korzár , průzkumník , rytíř , zlatokop )
  • 2 karty kraba Crabsona
  • 2 karty želváka Edwarda
  • 2 karty poštovního holuba Pippa
  • 2 karty supa Suppina
  • 2 karty netopýra Warrena

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca do 30 minut
 • Počet hráčů: 2-4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 7 let
 • Hra obsahuje: návod, karty
Medvěd Wrr Poprask

Pravidla hry

Buďte první, kdo získá jednu část knihařského stroje z každé knihy.

Recenze: Medvěd WRR: Karetní hra (ADC Blackfire)
Recenze: Medvěd WRR: Karetní hra (ADC Blackfire)

Příprava hry

Rozdělte karty knih do čtyř samostatných hromádek podle barev. Každou knihu, která se skládá ze šesti karet (2 piráti a 4 části stroje), zamíchejte a lícem dolů položte v dosahu všech hráčů. Všechny zbývající karty zamíchejte a vytvořte hlavní hrací balíček, který položte vedle karet knih. Vedle hlavního balíčku udělejte prostor pro odhazovací balíček. Každému hráči rozdejte 2 karty z hlavního balíčku, aniž by si je hráči navzájem ukázali.

Recenze: Medvěd WRR: Karetní hra (ADC Blackfire)
Recenze: Medvěd WRR: Karetní hra (ADC Blackfire)

Průběh hry


Začíná nejmladší hráče a postupuje se dále ve směru hodinových ručiček. Každý hráč ve svém tahu provádí následující akce:

 1. Dobere si 1 kartu z hlavního balíčku. Pokud je hlavní balíček vyčerpán, smíchá se odhazovací balíček a vytvoří se nový hlavní balíček.
 2. Vybere jednu z následujících akcí: a) Zahraje jednu kartu z ruky (medvěda, Crabsona, Edwarda, Pippa, Suppina nebo Warrena) a využije její schopnost. Poté kartu odloží na odhazovací balíček. b) Odloží z ruky 3 karty medvědů stejného povolání a otočí vrchní kartu z knihy se stejnou barvou a symbolem, což umožní získání části stroje nebo setkání s pirátem. c) Neprovádí žádnou akci.
 3. Pokud hráč drží více než 5 karet, odloží přebývající karty na odhazovací balíček.
Recenze: Medvěd WRR: Karetní hra (ADC Blackfire)
Recenze: Medvěd WRR: Karetní hra (ADC Blackfire)

Získání části stroje a setkání s piráty: Každá kniha obsahuje část knihařského stroje a piráty, kteří hráčům brání. Odhozením 3 karet medvědů stejného povolání hráč může získat část stroje. Poté, co jsou medvědi odloženi na odhazovací balíček, se otočí vrchní karta příslušné knihy:

 • Pokud je to část stroje, hráč ji umístí před sebe a jeho tah končí. První hráč, který získá všechny 4 součástky stroje (srdce, trojúhelník, kruh a ozubené kolečko), vyhrává hru. Každou součástku lze získat pouze jednou.
 • Pokud je to pirát, hráč položí kartu piráta vedle balíčku dané knihy. Pokud hráč má v ruce medvěda rytíře, může se bránit. V tom případě hráč odhodí medvěda rytíře na odhazovací balíček a ihned otočí další vrchní kartu dané knihy. Bez medvěda rytíře hráčovo kolo končí a jako trest musí odložit všechny zbývající karty z ruky na odhazovací balíček.


Konec hry nastává okamžitě poté, co jeden z hráčů získá čtvrtou kartu stroje, což znamená, že má před sebou jednu část stroje z každé knihy. Tento hráč se stává vítězem hry.

Skladování hry

Hra je uložena v pevné papírové krabici.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Dobre-knihy.cz (nízká cena) nebo na Alza.cz.

MEDVĚD WRR na DOBRE-KNIHY.CZ

10 Hodnocení
Medvěd Wrr Poprask na kolejích (ADC Blackfire)

Hra je jednoduchá a rychlá, ale zároveň nabízí dostatek taktických možností. Hráči se pohybují po herním plánu a sbírají karty, které jim pomáhají v pátrání po součástkách. Karty mohou hráče přesouvat, pomáhat jim v boji s piráty nebo jim otevírat nové možnosti.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Velmi hezké zpracování a ilustrace
 • Příznivá pořizovací cena
 • Snadná pravidla
 • Jednoduchá hra pro děti od sedmi let
ZÁPORY
 • Nic
Medvěd Wrr Poprask

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart