KOJENECKÉ POTŘEBYNOSÍTKATESTUJEME

Recenze nosítka Manduca First PureCotton

Nosítko Manduca patří k velmi často padělaným nosítkům. Bohužel je nosítek plný Aliexpress a pokud po Manduce toužíte, nemůžete bez ní být, pořiďte si raději nosítko ze seriózního e-shopu. Manducu jsem mohla vyzkoušet několikrát. Mé dojmy jsem sepsala do recenze.

Obsah

Věk dítěte

Nosítko je vhodné pro děti od tří až čtyř měsíců (záleží na velikosti dítěte – já bych použila možná až od půl roku). Látku mezi nožičkami není možné u modelu First PureCotton nastavit. Nosnost nosítka je 20 kilogramů. Jestli bude nosítko pohodlné i pro takto těžké dítě, to je otázka. Náš 17 kilogramový Martínek se do nosítka nevejde a na 11 kilového Filku, kterému budou dva roky, se mi zdá velikost akorát.

Nosítko Manduca: Charakteristické vykrojení bederního pásu

Nosítko Manduca: Charakteristické vykrojení bederního pásu

nahoru ↑

Rozměry a parametry

U nosítka není možné upravit šířku látky mezi nožičkami. Zádová opěrka nabízí dvě polohy. Nastavuje se tak, že rozepnete zip v oblasti zádíček.  Rozměry látky mezi nožičkami jsou 29 centimetrů, rozměry zádové opěrky jsou 33 centimetrů a 40,5 centimetrů. Nosítko jsem přeměřovala a rozměry uvádím reálné použitelné (nikoli katalogové).

Nosítko Manduca - minimální rozměry

Nosítko Manduca – minimální rozměry

Nosítko Manduca - maximální rozměry

Nosítko Manduca – maximální rozměry

DALŠÍ PARAMETRY NOSÍTKA

 • Věk dítěte: do 18 – 24 měsíců
 • Nosnost: do 20 kg
 • Na drobnou postavu: ANO
 • Na velkou postavu: ANO
 • Rozměry nosítka: Nožičky 29 cm, Záda 33 – 40,5 cm
 • Šířka bederního pásu: 9 – 12 cm
 • Tloušťka bederního pásu: 1 cm
 • Utažení ramenních popruhů: SNADNÉ
 • Pohodlí bederního pásu: POHODLNÝ
 • Překřížení ramenních popruhů: ANO
 • Kapucka součástí nosítka: ANO
 • Slintáčky součástí nosítka: NE
 • Cena: 2 900 Kč


nahoru ↑

Vzhled

Nosítko pro děti Manduca First PureCotton se vyrábí v různých barvách a designech. Nosítko má svůj specifický vzhled. Charakteristicky vykrojený bederní pás velmi dobře sedí, zapíná se na kvalitní a stabilní přezku. Ramenní popruhy je možné překřížit. Do nosítka můžete vložit novorozeneckou vložku.

nahoru ↑

Jak nosítko sedí?

Bederní pás sedí dobře, i když je trošku tvrdší. Na druhé straně tohle u nošení až tolik nemusí vadit. Co se mi na nosítku nezdá příliš pohodlné, jsou ramenní popruhy, které jsou poměrně úzké a při nošení mohou dřít do zad. Ramenní popruhy lze překřížit.

Nosítko Manduca: Detail na zapínání bederního pásu

Nosítko Manduca: Detail na zapínání bederního pásu

nahoru ↑

Jak se nastavuje?

Nosítko není rostoucí, nemusíte jej speciálně nastavovat. Můžete povolit zádovou opěrku tak, že rozepnete zip. Ramenní popruhy se utahují  dobře. Stáhnete je stejně jako popruh u batohu. Můžete je nastavit podle své postavy tak, jak budete potřebovat. Co se mi na nosítku nelíbí, jsou příliš štíhlé popruhy, které nejsou při nošení těžšího dítěte moc pohodlné, ale záleží na každém z nás, co mu vyhovuje.

Nosítko Manduca: Srovnání bederního pásu s nosítkem Lenka 4ever

Nosítko Manduca: Srovnání bederního pásu s nosítkem Lenka 4ever

nahoru ↑

Kde nosítko koupíte?

Nosítko First PureCotton koupíte v několika designech. Občas narazíte na limitovanou edici, nebo na nové barevné designy nosítek. Nosítka mají sportovní vzhled. Oblíbené nosítko koupíte ve slevě například na Pinkorblue.

Manduca First PureCotton na PINKORBLUE.CZ

 

Nosítko Manduca: Srovnání s nosítkem Lenka 4ever

Nosítko Manduca: Srovnání s nosítkem Lenka 4ever

nahoru ↑

Alternativa

Jestli hledáte perfektní rostoucí nosítko, zkuste se podívat na ergonomické nosítko Lenka 4ever (Recenze ergonomického nosítka Lenka 4ever). Vyhrálo velký test ergonomických nosítek, který jsem dělala v roce 2019.  Nosítko Lenka 4ever je vyrobeno na Slovensku. Ergonomické nosítko se nepadělá, hodí se pro děti od velikosti 68 do velikosti 104. Aktuálně nosím na zádech dítě ve věku 3,5 let o hmotnosti 17 kilogramů (žádný drobek to není) a na břiše dvouletého s hmotností 11 kilogramů. Za mě naprosto nejlepší věc. Snadno ho zapnu i nastavím. Sedí na malou postavu i na velkého muže.

Nosítko LEnak 4ever

Nosítko Lenka 4ever

Nosítko Lenka 4ever seženete přímo v jejich českém e-shopu Belenka.cz. Nosítko mě překvapilo nejen svým krásným vzhledem, ale zejména poctivým provedením. Bederní pás je velmi široký, měkký a zároveň pevný i na 17 kilogramové dítě, které v něm nosím. Lenka 4ever nabízí skvělý poměr ceny a kvality. Je rostoucí, nastaví se snáze než KiBi, je výrazně pohodlnější a jsem moc ráda, že ho mám. Děkuji za něj.

 

8.6 Hodnocení
Manduca First PureCotton

Nosítko Manduca First PureCotton má charakteristicky vykrojený bederní pás, který zajišťuje pohodlné nošení, ale nemusí každému sedět. Na nosítku mohou být nepohodlné ramenní popruhy, které jsou poměrně úzké. Na druhé straně se popruhy dobře regulují a snadno se stahují.

Poměr ceny a kvality
6
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
Nastavení
10
Komfort
7
Velikost
6
KLADY
 • Ramenní popruhy lze překřížit.
 • Popruhy se snadno upravují.
 • Nosítko je snadno dostupné skrze e-shopy.
ZÁPORY
 • Nosítko není vhodné pro novorozence, jak by se z popisu produktu mohlo zdát. 20 kilogramovému dítěti bude spíše malé.
 • Ramenní popruhy nejsou příliš pohodlné.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo