DOPORUČUJI

Recenze: Malý zázrak jménem Albi tužka

Tak tohle je naprostá bomba! Po Albi tužce jsem pokukovala už loni, ale nakonec jsem usoudila, že jsou děti ještě moc malé a nákup jsem odložila. Předběhla mě, jako obyčejně, babička, která pořídila tužku a knížky Martínkovi k svátku. Jaká Albi tužka je?

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Vše o Albi tužce

Tužka je skvělá. Jsem nadšená a moc se líbí i mně. Princip fungování je snadný. Plastová silná tužka se přiloží na list knížky a podle nastaveného programu tužka mluví. Abych to všechno vzala popořadě. Bílá tužka má uprostřed držadla velké tlačítko, kterým se vypíná a zapíná. Pokud začnete prohlížet knížku, je potřeba položit tužku na ikonku „zapnutí“, která jí řekne, jaká knížka se prohlíží. Poté už stačí přikládat tužku na nakreslené obrázky a ona poctivě vypráví, co najdete na obrázku.

Tužka se před prvním čtením musí aktivovat. Do tužky si můžete stáhnout aktuální verze knížek s vyprávěním i písničkami na stránce kouzelného čtení. Tyto soubory jsou zdarma a fungují pouze s originální Albi tužkou v originální Albi knize. Tužka se propojuje s počítačem prostřednictvím USB kabelu. Nabíjí se také prostřednictvím USB kabelu (2.0) ať už přes počítač, nebo ji můžete vsunout do zásuvky jako když nabíjíte mobilní telefon. Když tužce chybí baterie, svítí při nabíjení červeně, jakmile je dobitá, rozsvítí se celá modře. Tužka komunikuje s Windows 10. Její interní kapacita je 8 GB. Do tužky lze vložit MicroSD kartu do velikosti 16GB (nezkoušela jsem, protože to zatím není potřeba). Děti mohou do slotu připojit sluchátka a nerušeně poslouchat, co tužka říká. Tužka se dětem moc dobře drží. Ze začátku pro ně může být těžké tužku na stránku přiložit, ale jakmile se to naučí, budou ji přikládat moc rádi. Martínek „paří“ ve velkém. Přepíná úrovně a zjišťuje, jak se věci jmenují, k čemu slouží, poslouchá dialogy mezi lidmi. Do tužky můžete nahrát písničky nebo pohádky v MP3 formátu a tužka hraje nebo vypráví (zatím jsem nezkoušela).

Albi kniha

K tužce se zvlášť dokupují Albi knížky (podívejte se na tipy na Kouzelné čtení). Albi knihy jsou samy o sobě obyčejné obrázkové knížky, ze kterých se stává interaktivní zábavné čtení až s pomocí krásné Albi tužky. Vybrat si můžete ze široké nabídky knížek, ať už to jsou pohádky, zábavné knihy pro nejmenší tříleté děti, počítání, abeceda, nebo naučné encyklopedie. Knížky se liší dle věku dítěte. My máme knihy o dopravě, pohádkové čtení a zvířátka (ty dostane Martínek od Ježíška). Knížky se liší dle věku dítěte. Recenze na Albi knihy najdete v sekci KOUZELNÉ ČTENÍ. Recenzí je zde hodně a postupně přibývají.

Jaké druhy knih máte na výběr?

 • Povolání – Každému jednomu povolání je věnována jedna mini kniha. Kniha seznámí děti s příslušným povoláním – zvěrolékař, lékař, hasič, policista, učitel.
 • Logopedické říkanky – Když myšky šeptají, Když roboti brebentí
 • Jazykové obrázkové slovníky – španělský, francouzský, anglický
 • Tip do školky – Pohádkové učení, Předškolákem v cukuletu
 • Pro školáky – Přírodověda, Vlastivěda – zeměpisná část, Vlastivěda – dějepisná část, Putování magickou Prahou
 • Další zajímavé tematické knihy – Doprava, Dinosauři, Lidské tělo, Svět zvířat, Můj svět

A další tituly. Knih je hodně, postupně přibývají. Knihy jako takové jsou vyhotoveny ve vazbě leporelo – mají tvrdé listy, stejně jako desky. Rohy jsou zahnuté. 

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Ikony v knížce

Ve spodní části stránky si všimnete nakreslených ikonek. Pokud přiložíte tužku na jednu z ikonek, aktivujete jinou úroveň vyprávění a hraní.

V knížce najdete tyto ikonky:

 • Vždy na první straně knihy je ikona zapnutí. Na ikonku musíte namířit tužku, aby tužka pochopila, jakou knihu budete číst. Vedle této ikony jsou tlačítka na ovládání hlasitosti. Hlasitost můžete ovládat také tlačítky plus a minus přímo na tužce.
 • Ikona knihy – tato ikona zajistí, že tužka pojmenuje předměty nebo osoby, které v příběhu vystupují. Pro pojmenování předmětu je potřeba najet na dotyčný obrázek hrotem tužky.
 • Ikona žárovky – jestliže na tuto ikonku najedete tužkou, přepne se level hovoření a tužka začne vyprávět něco navíc. Už nemluví pouze názvy předmětů nebo jména osob, ale řekne, co osoby dělají a také vymýšlí dialogy. Některé knihy mají navíc ještě ikonku šipky, která specifikuje, k čemu daný předmět slouží.
 • Ikona kolečka se šipkami – pokud na tuto ikonku namíříte tužku, věta nebo pojem se zopakuje.
 • Ikona čtverečku – konec povídání.
 • Ikona hracích kostek – tužka dává různé hádanky a úkoly, které mají děti plnit.
 • Ikona noty – po najetí tužky na tuto ikonku začne hrát písnička. Na každé stránce v knize hraje jiná písnička.
Albi tužka s knížkou Pohádkové učení

Albi tužka s knížkou Pohádkové učení

Kde Albi tužku koupit?

Tužka je dobře dostupná. Pořídíte ji například na Knihydobrovsky.cz. Dále můžete Albi tužku zakoupit v hračkárně Bambule, kde můžete využít slevu pro členy klubu. Tužka je dostupná také na Albi.cz (zde je trošku dražší).

ALBI TUŽKA na KNIHYDOBROVSKY.CZ

Další tipy na dárky najdete v článcích 16 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 3 let14 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 4 let a také v článku 13 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 5 let.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Albi tužka

Tužka je skvělá. Moc se mi líbí, že se hodí jak pro tříleté děti, tak pro sedmileté děti. Záleží jenom na tom, jaké knížky k ní koupíte. Tleskám nápadu skloubit moderní technologii a krásné čtení.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
KLADY
 • Skvělý nápad
 • Krásně funguje
 • Více funkcí - mluvení, hudba, hry, dialogy
 • Můžete pořídit více knížek.
 • Tužka se hodí jak pro tříleté děti, tak pro sedmileté děti.
ZÁPORY
 • Vyšší cena

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart