Recenze MaDe Chytré pero s kartami (zelené a modré)

Děti dostaly chytré pero s kartami od babičky. Máme doma obě dvě verze – jedno zelené a jedno modré pero. Ke každému peru jsou v  balení jiné karty. V článku se budu zabývat principem fungování tohoto pera, jeho kvalitou a funkcemi.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je hračka určena

Výrobce uvádí, že je hračka určena pro děti od tří let do pěti až šesti let. Pero nemluví. Takže musíte dítěti číst, co je na kartách napsáno. To je oproti Albi tužce poměrně velká nevýhoda. A nemyslím to, že je nevýhoda dítěti se věnovat, ale spíše celkový princip používání pera. Dítě, které neumí číst, nemůže s perem samo pracovat. Dítě, které číst umí a je mu šest a více let, se u kartiček bude nudit, protože jsou velmi snadné. Takže tohle vnímám jako nevýhodu. Škoda, že tužka nepřečte otázky.

Recenze Made Chytré pero s kartami (zelené a modré)

Recenze Made Chytré pero s kartami (zelené a modré)

Kvalita provedení a materiál

Pero je vyrobeno z pevného plastu. Vzhled nebudu hodnotit, to je na každém z nás. Modré pero se asi po třech hodinách rozbilo a přestalo fungovat. Naštěstí stačilo vyndat a zandat baterie a pero se samo „opravilo“. Kvalita hračky není taková jako například u Albi tužky, což dá rozum, protože pero je výrazně levnější.

Jak pero funguje

Pero má na sobě tři, respektive dvě, tlačítka. Tlačítko pro zapnutí a dvě tlačítka pro ovládání zvuku. Najdete na něm také průhledný či bílý prvek, který se po vybrané odpovědi rozsvítí zeleně nebo červeně.

Recenze Made Chytré pero s kartami (zelené a modré)

Recenze Made Chytré pero s kartami (zelené a modré)

Dole vyčnívá z pera černý měkký hrot, který umí vyhodnotit správnou či špatnou odpověď. Hrot se přiloží na černou tečku na příslušné kartičce  a pero vydá oslavný zvuk při správné odpovědi nebo zamítavý zvuk při odpovědi špatné. Zároveň se rozsvítí.

Recenze Made Chytré pero s kartami (zelené a modré)

Recenze Made Chytré pero s kartami (zelené a modré)

Parametry

 • Baterie: 3x AAA (nejsou součástí balení)
 • Materiál: plast
 • ​​​​​​​Rozměr karty: 13 x 10 cm
 • Doporučený věk: 3+

Stručné hodnocení

Nápad jako takový není špatný. Škoda jen, že pero nemluví, protože poté hra může ztrácet smysl. Dětem se vybírání správných odpovědí líbí a za pořizovací cenu hračka špatná není. Avšak nečekejte závratnou kvalitu. Cena přibližně odpovídá tomu, co dostanete. Karty a obě pera jsou kompatibilní, takže když pořídíte dvě různá pera pro dvě děti, mohou si navzájem vyměňovat kartičky. Tohle mi přijde jako velmi dobré. Kdybychom doma neměli Albi tužku, tak bych možná z hračky byla více nadšená.

Jestli vybíráte, které pero vezmete, uvedu ještě srovnání dvou sad.

 • Zelené pero: Zelené pero má tři tlačítka, dvě na ovládání hlasitosti, jedno na vypnutí či zapnutí. Toto pero mi přijde lepší než modré. Kartičky jsou jednodušší, zdá se mi, že se hodí pro tříleté a čtyřleté děti.
 • Modré pero: Modré pero má dvě tlačítka. Jedno pro ovládání hlasitosti, druhým lze zvuk zcela vypnout. Tlačítko pro vypnutí pera chybí. Kartičky jsou o něco složitější. Zdá se mi, že je obsah vhodný pro čtyřleté až šestileté děti.

Kde hračku koupíte

Pero pořídíte například v hračkárně 4kids.cz, nebo třeba na Alza.cz.  Na internetu je dostupnost dobrá, ale překvapilo mě, že před Vánoci bylo dost vyprodané. Přehled prodejců pera najdete zde.

Chytré pero na 4KIDS.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

5.8 Hodnocení
Made Chytré pero s kartami

Poměrně rozporuplná hračka má na jedné straně vést děti k tomu, aby samy vybíraly správné odpovědi a pero jim jasným signálem řekne, zda vybraly správně, na straně druhé nemluví a dítě potřebuje dospělého, aby mohlo s kartami pracovat. Děti do tří let nemusí pochopit princip hry a pero se hodí až pro tříleté děti. Pro školáky, kteří umí číst, jsou kartičky až příliš snadné. Kvalita hračky je průměrná.

Poměr ceny a kvality
7
Kreativita
8
Kvalita provedení
5
Ilustrace
5
Životnost
5
Materiál
5
KLADY
 • Dobrý nápad
 • Karty jsou hezky zpracované.
 • Pro děti, které chodí do školky, je hra zajímavá.
ZÁPORY
 • Pero nemluví, neumí přečíst otázky.
 • Dítě nemůže pracovat samo a potřebuje k práci dospělou osobu.
 • Kvalita per je průměrná - čekám, kdy se rozbije (máte-li Albi tužku, můžete být zklamaní).

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart