Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

DUPLO nákladní vlak dostal Filka ke třetím narozeninám od babičky. Ze začátku jsem byla proti, aby babička pořizovala tak drahou hračku, ale musím říci, že Filka je z mašinky nadšený. Obě děti si s ní hrají každý den. V článku najdete klady i zápory celé sady a také praktické informace.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) - VÁNOČNÍ AKCE: PRACOVNÍ LISTY ZDARMA
359 Kč 399 Kč
22 dní (dny) do konce

Obsah

Pro koho je hračka určena

LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak se hodí pro děti od tří let. Dvouleté děti si se stavebnicí mohou také pohrát, ale ještě plně nevyužijí všechny možnosti, které tato sada nabízí. Pro batolata jsou vhodnější sety (tipy na DUPLO nejen pro nejmenší jsem sepsala do článku  Víte, jaké LEGO DUPLO děti milují a kde ho levně koupit?).  S vláčkem si vyhrají i prvňáčci. Podle výrobce je tato sada určena pro děti od 2 do 5 let věku.

Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Sestavení sady

Z kostek sestavíte koleje, vytvoříte loď, stánek s občerstvením, tankovací zastávku, lavičku, drobné přístaviště, jeřáb a samozřejmě také mašinku (lokomotivu a dva vagóny). Koleje po sestavení (dle návodu) měří 170 centimetrů na délku a 83 centimetrů na šířku. Jeřáb je vysoký 28 centimetrů, mašinka je vysoká 10 centimetrů a dlouhá 47 centimetrů. Člun je po sestavení dlouhý 19 centimetrů, vysoký 20 centimetrů a široký 12 centimetrů. Sada je poměrně velká, ale mohlo by v ní být více kolejí.

Co balení obsahuje

Celá sada obsahuje sestavitelnou lokomotivu s technologií Push & Go. Lokomotiva svítí a vydává zvuky, 2 nákladní vagóny s funkcí naklápění, 5 barevně rozlišených akčních kostek, přístav s malým jeřábem, loď, větší jeřáb,  24 dílů kolejí, čerpací stanici, kávovar, hrnek, tabulku čokolády, sklenici s mlékem, rybářskou síť, chleba, banány, balíček, pokladnu, klíč, rybu a jídelní lístek. Dále balení obsahuje tři panáčky – strojvedoucího, kapitána a servírku. Člun lze používat také ve vodě, naopak přední vláček mašinky nesmí přijít do kontaktu s vodou.

Jak  mašinka funguje

Mašinka funguje na čtyři tužkové baterie AAA. Baterie nejsou součástí balení. Doporučuji koupit do mašinky zcela nové baterie. S již použitými (například z vánočních světýlek), ale nevybitými, mašinka nejezdí. Dále doporučuji koupit baterií více, nebo do mašinky vsunout dobíjecí baterie. Nám čtyři tužkové baterie vydrží přibližně dva až tři týdny, poté je potřeba baterie vyměnit. Když mašinka svítí oranžově, signalizuje vybité baterie.

Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Recenze LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Aby se dala do pohybu, je potřeba na spodní straně lokomotivy zmáčknout tlačítko pro zapnutí. Mašinku položíte na koleje a rukou ji po kolejích posunete dopředu. Systém Push&Go funguje oběma směry – mašinka jezdí dopředu i dozadu, stačí do ní strčit, zatlačit, a pustit. Sama se rozjede. Při jízdě díky akčním kostkám vydává zvuky (houká), tankuje, svítí, couvá a umí také zastavit.

Něco navíc

Mašinku lze propojit s aplikací, kterou nainstalujete do chytrého telefonu. Aplikaci si stáhnete zdarma na App Store, Google Play nebo Amazon Kindle. My ji zatím nepoužíváme, ale časem na ni jistě také dojde.

Praktické informace

 • Mašinka funguje na čtyři malé tužkové baterie AAA.
 • Mašinka se po 120 minutách sama vypne. Doporučuji ji ale raději vypínat manuálně a dříve. Baterie se poměrně rychle vybijí.
 • Když světla svítí oranžově, signalizují vybité baterie.
 • Kolejí v sadě je poměrně málo – měli jsme doma dvě sady kolejí, které jsme v minulosti pořídili pro parní vláček. Používáme je, aby byla dráha větší (na fotografiích vidíte původní počet kolejí bez rozšíření).
 • Vláček při ostrých zatáčkách (při původním počtu kolejí, tj. 24 dílků) snadno vykolejí. Stačí do něj trošku strčit a zadní vagón vyskočí z dráhy. Pokud je kolejiště velké, jezdí vlak stabilněji.
 • Sada je určena pro děti od dvou let, ale dvouleté dítě ji podle návodu nesestaví. Tříleté a čtyřleté děti zvládnou sestavit sadu s mírnou pomocí dospělého.

Kompatibilita s ostatními sadami DUPLO

Sada LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak je plně kompatibilní s jinými sadami DUPLO. Často k této sadě používáme koleje, které jsme pořídili zvlášť (máme tyto dvě sady: LEGO DUPLO 10872 Doplňky k vláčku Most a koleje + LEGO DUPLO 10882 Koleje). Mašinka jezdí i do velkého kopce. Součástí extra kolejí byly také barevní akční kostky. Někdy poskládáme všechny sady dohromady a stavíme městečko s přístavem, připojíme k němu letiště, farmu, ZOO, školku, vybudujeme les a domy.

TIP: PODÍVEJTE SE NA 16 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 3 let.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

 

Kde DUPLO koupíte

Babička tuto sadu pořídila na 4kids.cz, kde stála 2599 Kč i s poštou. Tuto hračkárnu jsme si oblíbili, protože nedělá problémy, když se něco rozbije. Jednoduše pošle kurýra pro rozbitou věc, ten ji odveze, a eshop buď vrátí peníze, nebo pošle novou hračku (služba je zdarma). Možností, kde tuto stavebnici pořídit, je více (Mall.cz, Alza – zde je trošku dražší za cca 2600 Kč). 

Závěrem

Tato sada patří k nejpovedenějším. Potěší milovníky a milovnice mašinek. Vláček je perfektně vymyšlený, nabízí různé kombinace sestavení. Skvělý je také jeřáb a velkoryse pojatý člun. I když se mně a dětem sada líbí a k technickému, praktickému, funkčnímu (a dalšímu) provedení, nemám žádné výhrady, tak za pořizovací cenu 2600 Kč bychom uvítali více dílků na koleje. Přijde mi, že kolejí je v sadě docela málo. Naštěstí jsme před časem koupili dvě sady kolejí navíc, ze kterých postavíme velkou dráhu. S původním počtem kolejí se mi zdá dráha malá, krátká, v porovnání s tím, jak je dlouhá mašinka i s vagóny. Když mašinka se dvěma vagónky jede na dráze, která se sestaví z 24 dílků kolejí, snadněji vykolejí, protože kruhová dráha je malá s prudším obloukem a mašinka na dráze sedí jen tak tak.

Nákladní vlak DUPLO na 4KIDS.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.6 Hodnocení
LEGO DUPLO® Town 10875 Nákladní vlak

Velmi hezká sada, promyšlená, díly lze využít více způsoby - například z kabiny jeřábu lze vyrobit modrou mašinku. Vláček lze ovládat přes aplikaci v mobilním telefonu nebo pomocí akčních kostek, které se položí na koleje. Sadu je vhodné doplnit o další koleje.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Kreativita
10
Počet kostek
8
Údržba
10
KLADY
 • Krásné a promyšlené
 • Mašinka nabízí více kombinací k sestavení.
 • Akční kostky signalizují, co má mašinka udělat.
 • Hezké doplňky - taška na rybu, ptáček, tabulka čokolády
 • Možnost připojit vláček na mobilní aplikaci.
ZÁPORY
 • Málo kostek na sestavení kolejí - mašinka snadněji vykolejí.
 • Mašinka se sama vypne až po 120 minutách.

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart