Recenze LEGO City Great Vehicles 60283 Prázdninový karavan

První LEGO, které Filka dostal, byl právě tento karavan. Musím uznat, že se LEGO za 25 let posunulo neuvěřitelným směrem. Do článku jsem sepsala krátkou recenzi, ve které uvádím klady a zápory této stavebnice.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je LEGO určeno

Dle výrobce se stavebnice hodí pro děti od pěti let. Zdá se mi, že klidně i pro starší děti. Myslím si, že pětileté dítě nemá šanci karavan postavit, ale samozřejmě záleží na tréninku, šikovnosti a trpělivosti. Z hračky budou mít radost i starší děti (okolo sedmi let). Sestavit karavan není nic snadného. Já sama bych to v pěti (ani v sedmi) letech nedokázala. Jestli hledáte LEGO pro menší děti, doporučuji LEGO Creator (cena 250 Kč). Pořídila jsem auto, letadlo a dvě motorky na setrvačník. Z auta se dá složit ještě jiné auto a také letadlo – LEGO Creator 31100 Sporťák. Z letadla (LEGO Creator 31099 Vrtulové letadlo) lze sestavit vrtulník a ještě jiné letadlo. Motorky (200 Kč kus) na setrvačník si děti hodně přály – jsou to Kaskadérské motorky s raketovým pohonem.

LEGO Creator
LEGO Creator

Co karavan umí

Funkčnost karavanu je perfektní. Byla jsem sama velmi překvapená, že funguje vlastně jako plnohodnotný karavan pro panenky, akorát je menší. Uvnitř jsou sedačky, volant, zadní dveře lze otevřít a sedačky se stolečkem je možné vyndat. Součástí jsou také postavičky i s miminkem a nosítkem, snídaně a drobné kostičky jako například volské oko.

Stavebnice je to krásná, hezky funkční, dílky jsou malé a bohužel se snadno ztratí. Často padají vlasy z hlavy, hledám nosítko a také volské oko, světla nebo zrcátka. Prakticky nemožné je postavit vařič, protože z něj pořád něco chybí. 🙂

Recenze LEGO City Great Vehicles 60283 Prázdninový karavan
Recenze LEGO City Great Vehicles 60283 Prázdninový karavan

Vlastnosti

  • Počet dílků: 190
  • Velikost auta po sestavení: 9x16x5 cm
  • Návod: ANO
  • Doplňky: součástí jsou dvě figury, miminko, nosítko, pánev, croissant, šálky, vařič

Cena a dostupnost

Ač je toto LEGO krásné, tak v porovnání s Recenze LEGO Technic 42120 Záchranné vznášedlo se mi zdá drahé. Jinak jej mohu určitě doporučit. Nemá chybu. LEGO kupuji na Mall.cz, kde mají velký výběr.

Recenze LEGO City Great Vehicles 60283 Prázdninový karavan
Recenze LEGO City Great Vehicles 60283 Prázdninový karavan

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Recenze LEGO City Great Vehicles 60283 Prázdninový karavan

Hezká a promyšlená stavebnice zaujme malé školáky. Karavan slouží nejen jako stavebnice, ale po sestavení se z něj stává plnohodnotná hračky. Lze otevřít dveře, odklopit střechu. Součástí jsou také postavičky a doplňky na kempingovou snídani.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Dostupnost
10
KLADY
  • Hezké provedení
  • Postavičky a doplňky v ceně
  • Po sestavení se z něj stane krásná hračka
ZÁPORY
  • Možná trošku vyšší cena bez slevy (v akci naopak super)
  • Malinké kostičky (pidi mini, některé ani ne 1 cm)
  • Na pětileté dítě je sestavení rozhodně těžké.

Přeji vám šťastný výběr. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart