DOPORUČUJI

Recenze: Kulišák (společenská hra)

Krásná společenská kooperativní detektivní hra Kulišák zabaví děti na hodně dlouho. Může ji hrát celá rodina hned několikrát za sebou. Do článku jsem připravila recenzi na tuto krásnou společenskou hru.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Recenze: Kulišák kooperativní detektivní hra

Jeden z lišáků ukradl koláč paní Dobromily Krupičkové. Cílem hry je odhalit zloděje, ale pozor. Zloděje hledá celý tým, který hru hraje, nikoli jednotlivec, jako je tomu například u deskové hry Muzeum podezřelých (Recenze: Muzeum podezřelých (společenská hra). Při hře se používá unikátní dekodér, kterým se postupně odkrývají jednotlivé stopy. Ty vedou k dopadení zloděje.

Recenze: Kulišák (společenská hra)
Recenze: Kulišák (společenská hra) – detaily

Kvalita provedení

Hra Kulišák je krásná – provedení je kvalitní, chytré, jedinečné. Nemám, co bych vytkla. Doporučuji stoprocentně všem rodičům, kteří mají doma děti od pěti do deseti let věku.

Co je součástí balení

 • 16 karet lišek
 • 16 karet kulišáků
 • 12 žetonů stop
 • 4 figurky detektivů (čepice)
 • 3 kostky se stopami a kulišáky
 • 1 figurka Kulišáka
 • 1 dekodér stop
 • 1 herní plán

Pravidla hry

V návodu je podrobně napsáno a nakresleno, jak hru hrát. Za začátku možná můžete trošku tápat v pravidlech. Zkusím je popsat co nejsrozumitelněji.

Recenze: Kulišák (společenská hra)
Recenze: Kulišák (společenská hra) – příprava hry

Nejprve připravíte herní plán dle návodu – rozložíte plán na stůl. Okolo něj položíte lícem dolů karty lišek. Doprostřed hracího plánu na obrázky slepic (detektivové) položíte čepice podle počtu hráčů (2 čepice = 2 hráči). Na políčko s lišákem umístíte figurku Kulišáka. Do dekodéru vložíte jednu kartu Kulišáka. Stopy leží lícem dolů vedle herního plánu – viz výše (v návodu je vše nakresleno). Hra může začít. Před hodem kostkami si hráč vybere, zda chce odhalovat stopy nebo lišky. Je jedno, ve kterém pořadí.

Recenze: Kulišák (společenská hra)
Recenze: Kulišák (společenská hra)

První hráč si vyberete například lišky: Hráč řekne “lišky” a hodí třemi kostkami. Má tři hody na to, aby se na všech kostkách objevilo oko. Když má všechny tři symboly oka na kostkách, otočí dvě karty lišek. Protože zatím nemá odhalené žádné stopy, nechá karty ležet otočené a pokračuje další hráč.

Druhý hráč si vybere například stopy: Hází kostkami a když padnou na třech kostkách stopy, pustí se do odhalování. Sečte počet stop. Jsou čtyři. Čepcem jde vodorovně nebo svisle 4 políčka na herním plánu, až dojde k prázdné stopě. Na tu položí čepec. Z hromádky u herního plánu vezme stopu, vloží ji do dekodéru a odhalí, zda zloděj má na sobě danou stopu nebo nemá. Stopu položí pod čepec na herní plán a hraje další hráč.

Recenze: Kulišák (společenská hra)
Recenze: Kulišák (společenská hra) – dekodér stop

Postupně se odkrývají stopy a odhalují lišky. Tím, jak přibývají stopy a lišky, můžete jako tým vyřazovat lišky, které koláč jistojistě neukradly.

Když na kostce nehodíte tři stejné atributy, které jste zvolili, Kulišák utíká s koláčem pryč. Posuňte figurku o tři políčka vpřed. Když budete ve hře kovanější, můžete ztížit pravidla tím, že Kulišák bude utíkat o 4 nebo 5 políček vpřed.

KULIŠÁK na VESELY-DRAK.CZ

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 20 minut
 • Počet hráčů: 2 až 4 hráči
 • Značka: Mindok
 • Vhodné od 8 let
 • Hra obsahuje: návod – pravidla v českém i slovenském jazyce, 16 karet lišek, 16 karet Kulišáků, 12 žetonů stop, 4 figurky detektivů, 3 speciální kostky, 1 figurka Kulišáka, 1 dekodér stop, herní plán
Muzeum podezřelých

Skladování hry

V krabici je plastový organizér, do kterého lze přehledně uložit všechny herní komponenty.

Recenze: Kulišák (společenská hra)
Recenze: Kulišák (společenská hra) – skladování hry, karty

Kde hru pořídit

Hra je dostupná například v e-shopu Vesely-drak.cz, kde najdete krásné deskové hry a také velký výběr Pokémon hraček. Kulišáka můžete sehnat také v hračkárně 4kids.cz, nebo na Alza.cz. V uvedených e-shopech za cenu do 600 Kč.

KULIŠÁK na VESELY-DRAK.CZ

10 Hodnocení
Kulišák

Jedna z nejlepších deskových her, které máme doma. Nadchne děti i rodiče. Je zábavná, originální, má snadná pravidla a krásné provedení. Hodí se pro předškoláky, prvňáčky i druháky.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Originální provedení
 • Skvělý nápad
 • Krásná hra
 • Děti moc baví
ZÁPORY
 • Nic
Muzeum podezřelých

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart