Recenze: Kuchyňský ostrov Woody Trendy

Kuchyňský ostrov Woody Trendy mě zaujal na první pohled. Líbily se mi nádherné barvy i provedení kuchyňky jako takové. Plusem byly také doplňky. Do článku jsem připravila recenzi a také klady a zápory této zdařilé hračky.

Kuchyňský ostrov Woody Trendy

Obsah

Recenze: Kuchyňský ostrov Woody

Kuchyňský ostrov Woody Trendy nabízí dobrý poměr ceny a kvality. Kuchyňka je krásně barevná, sytě růžová, obsahuje mikrovlnnou troubu, troubu na pečení a praktické poličky. Kuchyňka nevydává žádné zvuky a ani nesvítí, což není vždy mínus, protože někdy jsou tyto funkce na obtíž (u některých kuchyněk nelze pořádně vyměnit baterie, někdy se světla rozsvítí samovolně, blikají nebo kuchyňka vydává sama zvuky, když kolem ní někdo projde – kuchyňka z Lidlu nám toto dělala). Kuchyňský ostrov Woody nabízí vynikající možnost nejen pro holčičky, ale také pro kluky. Často je k dostání v růžové barvě, ale můžete jej zakoupit i v univerzálnějším červeném či barevném provedení. Součástí je také dřevěné nádobí v barvě kuchyňky. Dřez lze vyndat, dřezovou baterií můžete otáčet. Otočné jsou také knoflíky.

Recenze: Kuchyňský ostrov Woody
Recenze: Kuchyňský ostrov Woody

Co bych neobyčejně pochválila, tak jsou rozměry kuchyňky. Rozměry kuchyňky jsou při výběru velmi důležité. Některé dětské kuchyňky jsou sice levné, ale jsou také nízké. Pokud vybíráte kuchyňku pro čtyřleté a starší dítě, je lepší volit kuchyňku s rozměry nad 100 centimetrů (mám s tím zkušenosti). Tato kuchyň nabízí velkorysých 105 centimetrů na výšku a je vhodná pro děti od tří až do sedmi či osmi let (vyzkoušeno).

Kuchyňský ostrov Woody Trendy

Funkce

 • Trouba: Kuchyň má troubu, která nesvítí, uvnitř je slabší příčka, na kterou lze položit hrnec nebo pánev.
 • Mikrovlnná trouba: Mikrovlnná trouba má otevírací dvířka, nesvítí, nevydává zvuky. Je u ní kolečko, které se otáčí a při otáčení cvaká a také nakresleny číslice.
 • Poličky: Po celém prostoru kuchyňky jsou skvělé poličky, které slouží jako úložné prostory. Do dvou poliček se vejdou menší krabice s potravinami a nádobím (my máme v jedné krabici nádobí a ve druhé potraviny).
 • Sporák: U sporáku jsou dvě otočná kolečka, která při otáčení cvakají. Sporák nesvítí a nebliká. Je poměrně malý, což je výhoda, protože se za něj vejdou hrne či skleničky.
 • Otočná dřezová baterie a vyndavací dřez: Baterii lze otáčet a dřez je možné vyndat. To je praktické, když chcete dřez opláchnout.
 • Hodiny: Hodiny nejsou pouze nakreslené, ale mají také otočné ručičky.
 • Zadní stěna: Kuchyňka má krásně barevnou zadní stěnu, nádobí nepadá dolů.
 • Co nám chybí: Je škoda, že na kuchyňce není žádný věšáček, ale to lze snadno vyřešit – buď dolepením klasického malého věšáku do kuchyňky nebo nasazením koupelnového věšáčku.
Recenze: Kuchyňský ostrov Woody
Recenze: Kuchyňský ostrov Woody

Montáž

Kuchyňka lze smontovat snadněji než dětská kuchyňka z Lidlu. Je to dáno tím, že tato růžová kuchyňka Woody nesvítí a nevydává zvuky. Nemusíte montovat elektřinu a baterie. Tím se celé sestavování značně urychlí. Kuchyňka se lépe sestavuje ve dvou lidech. Nám to trvalo hodinu. Některé části šly přidělat hůře, ale celkově do sebe díly poměrně dobře zapadly a s montáží nebyl větší problém. Návod je srozumitelný, ale pokud nejste manuálně alespoň trošku šikovní, můžete mít se sestavením problémy (sestavení každé dětské kuchyňky ze dřeva vyžaduje trošku zručnosti). Tato kuchyňka se sestavovala a seděla lépe než kuchyňka nebo obchod z Playtive Lidlu.

Líbí se mi, že šrouby nejsou špičaté, dřevo je měkčí a šrouby se šroubují snadno. Budete potřebovat křížový šroubovák a také inbusový klíč (měli jsme od nábytku z Ikey).

Montáž kuchyňského ostrova Woody Trendy
Montáž kuchyňského ostrova Woody Trendy

Kvalita provedení

Kvality provedení jsem se upřímně bála, protože jsem četla velmi pozitivní, ale také negativní recenze. Nakonec jsem byla příjemně překvapená, protože kuchyňka je provedená hezky. Jeden díl byl z vnitřní strany poškrábaný, ale naštěstí je tento kaz schovaný uvnitř trouby a není vidět. Jedna noha by mohla být přidělaná trošku lépe, ale jinak je vše v pořádku. Barvy jsou syté, neolupují se – avšak nenamáčejte kuchyňku do vody (kromě čištění) a nelijte vodu do dřezu. Na hraní s vodou není kuchyňka určena. Také by děti neměly stoupat na poličky. Na to kuchyň není stavěná. Příčka v troubě je poměrně slabá, ale na obyčejné hraní stačí. Celá kuchyňka má pevnou zadní stěnu, takže nádobí nepadá dolů. Vynikající jsou poličky, protože nabízí dostatek úložného prostoru na nádobí a na potraviny.

Na kuchyňce je napsané, že je vhodná pro děti od 2 let věku. Zkoušeli jsme i pro sedmileté dítě a je dostatečně vysoká. Pro dvouleté dítě může být kuchyňka trošku větší.

Recenze: Kuchyňský ostrov Woody
Recenze: Kuchyňský ostrov Woody

Co je součástí balení

 • Kuchyňka
 • Dřevěné příslušenství: Hrnec, pánev, dvě obracečky

Podrobnější informace

 • Rozměr výrobku (v x d x š) : 105 x 78 x 33,5 cm
 • Výška pracovní plochy: 55 cm
 • Věk: 3+ 
 • Materiál: Borovice
 • Hmotnost: 13 kg
Kuchyňský ostrov Woody Trendy

Youtube

Ve videu uvidíte, jak kuchyňka vypadá – otevírání dvířek, otočnou dřezovou baterii, hodiny a také jsem do videa vložila více fotografií.

Kde kuchyňku pořídit

Kuchyňský ostrov Woody Trendy jsem pořídila v e-shopu Cistedrevo.cz. E-shop zaslal kuchyňku velmi rychle a to i přesto, že bylo mezi svátky a většina obchodů měla zavřeno. Moc děkuji za rychlé odeslání a doporučuji. V e-shopu si vyberete moc hezké dřevěné hračky, kuchyňky, doplňky do kuchyňky, zajímavé hračky pro kluky (meče, štíty, dřevěné pistole na gumičku) a holčičky (kolébky, lékařský kufřík, péče o panenky).

KUCHYŇSKÝ OSTROV na CISTEDREVO.CZ

9.8 Hodnocení
Kuchyňský ostrov Woody

Krásně barevná kuchyňka nadchne všechny malé kuchaře i kuchařky. Provedení je velmi slušné a povedené. Kuchyňka je pestrá, má mikrovlnku, troubu, otočné knoflíky, které při otáčení cvakají. Vynikající jsou poličky, do kterých se vejde spousta nádobí a potravin. Součástí je hrnec, pánev a dvě obracečky. Použito bylo minimum plastu (plastový je pouze dřez). Montáž není těžká, ale vyžaduje alespoň elementární zručnost. I když jsem z montáže měla strach, zvládli jsme ji bez problémů. Kuchyňka je stabilní, vhodná pro dvouleté děti, ale využijí ji i sedmileté děti, protože je poměrně vysoká a prostorná.

Poměr ceny a kvality
9
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Krásné barevné provedení
 • Moc hezký design
 • Praktická na ukládání dalšího příslušenství
 • Montáž nebyla těžká a šla poměrně dobře.
 • Při sestavování nic neprasklo a ani nic nechybělo.
 • Knoflíky při otáčení cvakají.
 • Rychlé dodání
ZÁPORY
 • Jeden díl byl trošku poškrábaný (ale u vnitřní strany a není to vidět).
 • Trošku vyšší cena
 • Někomu může vadit, že nevydává zvuky a nesvítí (mně to nevadí, mám zkušenost se svítící kuchyňkou a postupem času světlo dělalo problémy a svítilo i v noci).
Kuchyňský ostrov Woody Trendy

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart