Recenze: Kreveťák (společenská hra)

Tato hra překvapila celou rodinu. Je skvělá, zábavná, skladná a za dobrou cenu. Doporučuji. Děti ji milují a vydržíme ji hrát klidně hodinu. Při hře si užijete napětí i legraci. Do článku jsem připravila recenzi a pravidla na tuto skvělou hru.

Kreveťák

Obsah

Recenze: Kreveťák

Společenská hra Kreveťák je snadná karetní hra, kterou zvládnou hrát i pětileté děti a zároveň, která zabaví i rodiče. Karty jsou uloženy v krabici. Při hře hraje velkou roli náhoda a trošku také strategie. Úkolem je nasbírat 10 karet jako první.

Recenze: Kreveťák (společenská hra)
Recenze: Kreveťák (společenská hra)

Kvalita provedení

Karty jsou hezky vytištěné na papíru o tloušťce čtvrtky. Povrch karet je mírně vroubkovaný, středně lesklý. Karty se mohou při nešetrném zacházení ohnout, ale při normální hře se jim nic nestane. Kvalita provedení je dobrá, barvy na kartách jsou syté a celá hra vypadá moc dobře.

Co je součástí balení

 • Pravidla v českém jazyce
 • Krabička
 • 105 karet (7 barev po 15 kartách)

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 10 minut
 • Počet hráčů: 2-6 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 7 let (dle zkušenosti zvládne i pětileté dítě)
 • Hra obsahuje: návod v češtině, 105 karet
Kreveťák
Recenze: Kreveťák (společenská hra)
Recenze: Kreveťák (společenská hra)

Pravidla hry

Pravidla jsou velmi snadná. Můžete si úplně poprvé vyzkoušet několik kol nanečisto, abyste si pravidla dobře osvojili. Cílem hry je dostat jako první do svého skórovacího balíčku 10 karet.

Příprava

Všechny karty pořádně zamíchejte, každému hráči rozdejte čtyři karty a zbytek karet bude tvořit dobírací balíček. Rozdané karty položte bílou stranou nahoru, dobírací balíček bude ležet černou stranou nahoru.

Recenze: Kreveťák (společenská hra)
Recenze: Kreveťák (společenská hra)

Jak hrát

Princip hry tkví v tom, že z dobíracího balíčku vezmete kartu a budete se snažit vytvořit sadu karet stejné barvy.

Karta má na líci (bílá strana) nakresleného kreveťáka. Kreveťák je v namalován například fialovou barvou. Na rubu (černá strana) jsou vyobrazeny tři barvy – žlutá, zelená a fialová. Rub karty ukazuje tři barvy a vždy pouze jedna z těchto tří barev se objeví na líci karty. Podle těchto tří barev se budete při hraní rozhodovat, co uděláte.

Před vámi leží čtyři karty (tyto karty se nazývají nádrž) a dobírací balíček. V každém kole si vezmete z dobíracího balíčku jednu kartu. Předtím, než si kartu vezmete, musíte si rozmyslet, zda budete skórovat nebo se pokusíte krást.

1. Pokusíte se skórovat – Otočte kartu z dobíracího balíčku a položte ji vedle svých karet nebo na kartu stejné barvy. Pokud utvoříte dvojici, trojici, čtveřici (atd.) karet, přesunete tyto karty do skórovacího balíčku. Tyto karty stejné barvy otočte lícem dolů a skórovací balíček je hotový.

2. Budete krást – Nejprve řeknete, komu chcete ukrást karty. Poté otočíte kartu z dobíracího balíčku. Pokud má váš soupeř stejnou barvu ve svých kartách, můžete mu tyto karty ukrást a přesunout je k sobě do nádrže (nikoli do skórovacího balíčku, nebudete je otáčet rubem vzhůru). Pokud soupeř tuto barvu karty nemá, získá od vás tuto dobranou kartu a vy nebudete mít nic.

Hraje další hráč. Začíná nejmladší hráč a postupuje se kolem dokola po směru hodinových ručiček. Abyste mohli utvořit skórovací balíček a doplňovat do něj karty, musíte skórovat.

Recenze: Kreveťák (společenská hra)
Recenze: Kreveťák (společenská hra)

Pravidla hry pro 2 hráče

Pokud budete hrát pouze ve 2 hráčích, hrajte na 15 karet ve skórovacím balíčku. Jestliže budete krást karty od soupeře a trefíte barvu postavy a karty mu ukradnete, odehrajte další tah.

Konec hry

Hra končí v momentě, kdy dosáhne jeden z hráčů 10 karet ve skórovacím balíčku.

Skladování hry

Všechny karty umístíte do papírové krabice do přihrádek k tomu určených.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Vesely-drak.cz nebo na Alza.cz.

KREVEŤÁK na VESELY-DRAK.CZ

10 Hodnocení
Kreveťák (společenská hra)

Vynikající a zábavná hra zaujme děti od pěti let a zabaví také rodiče. Hra je snadná, zábavná a baví se celá rodina. Výhodou je, že ji mohou hrát dva hráči i šest hráčů. Jedna sada hry trvá 10 až 15 minut a vydržíte ji hrát opravdu dlouho, určitě přes hodinu. Moc doporučuji.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Zábavné a hravé
 • Děti moc baví
 • Rodiče se nenudí
 • Můžete si ztížit pravidla (my hrajeme například na 20 karet ve skórovacím balíčku).
ZÁPORY
 • Nic
Kreveťák

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart