DOPORUČUJI

Recenze Kouzelné čtení: Kniha Dobyvatelé pirátského pokladu od Albi

Dobyvatelé pirátského pokladu je netradiční kniha z edice Kouzelného čtení. Děti musí vyluštit šifru, která odemkne další stránky v knize. Do článku jsem připravila recenzi na tuto knihu.

Kniha Dobyvatelé pirátského pokladu

Obsah

Pro koho je kniha určena

Kniha je určena pro děti od 8 let věku (ale spíše se hodí ještě pro starší děti). Děti mají za úkol vyluštit šifru, která odemkne celou knihu. Nejprve totiž funguje pouze osm stránek (čtyři dvojlisty). Na třech dvojlistech děti hledají otázku, na kterou musí odpovědět. Odpověď se ukrývá v nějakém z mluvených textů. Pokud děti najdou odpověď na všechny tři otázky, získají heslo. Heslo se skládá ze tří slov.

Recenze Kouzelné čtení: Kniha Dobyvatelé pirátského pokladu od Albi
Recenze Kouzelné čtení: Kniha Dobyvatelé pirátského pokladu od Albi

Rodiče poté do počítače stáhnou zaheslovaný soubor z Kouzelného čtení. Při odemykání souboru použijí toto heslo. Odemkne se složka, ve které je uložen další text, který je potřeba nahrát do tužky. A pozor. Aby bylo možné zprovoznit další stránky v knize, musí děti najet tužkou na meče v bílém kolečku na čtvrté dvojstraně.

Recenze Kouzelné čtení: Kniha Dobyvatelé pirátského pokladu od Albi
Recenze Kouzelné čtení: Kniha Dobyvatelé pirátského pokladu od Albi

Co v knize najdete

Kniha Dobyvatelé pirátského pokladu má 16 stránek, které se podrobněji zabývají životem kapitána Farrowa. V knize jsou písně, zajímavé a poučné vyprávění o hvězdách a souhvězdích, o umění, pirátech, lodích. Kniha je hezky zpracovaná, zajímavě namluvená a velmi autentická. Má překrásné obrázky.

Avšak získat heslo je velmi těžké a pro děti téměř nemožné. Najít tři správná slova vyžaduje velké úsilí, strefit se do odpovědí a do pravopisu je složité i pro rodiče. Toto se nám na knize nelíbilo. Děti zkoušely na heslo přijít několik týdnů, což může některé malé čtenáře (posluchače) odradit.

Recenze Kouzelné čtení: Kniha Dobyvatelé pirátského pokladu od Albi
Recenze Kouzelné čtení: Kniha Dobyvatelé pirátského pokladu od Albi

Povídání a interaktivní část

V pravém dolním rohu najdete ovládací panel, který skrývá pokyny pro tužku. Pokud najdete tužkou na příslušnou ikonu, změní se úroveň vyprávění, případně se tužka přepne do jiného modu. Knihu namluvili: Tereza Chudobová, Vasil Fridrich, Miloš Vávra. Dobyvatelé pirátského pokladu na 18 stranách obsahuje přes 400 zvukových stop.

V knížce najdete tyto ikonky:

 • Vždy na první straně knihy je ikona zapnutí. Na ikonku musíte namířit tužku, aby tužka pochopila, jakou knihu budete číst. Vedle této ikony jsou tlačítka na ovládání hlasitosti. Hlasitost můžete ovládat také tlačítky plus a minus přímo na tužce.
 • Ikona knihy – tato ikona zajistí, že tužka pojmenuje předměty nebo osoby, které v příběhu vystupují. Pro pojmenování předmětu je potřeba najet na dotyčný obrázek hrotem tužky.
 • Ikona čtverečku – konec povídání.
 • Ikona kolečka se šipkami – pokud na tuto ikonku namíříte tužku, věta nebo pojem se zopakuje.

O knize

 • Nakladatelství: Albi
 • Namluvil: Tereza Chudobová, Vasil Fridrich, Miloš Vávra
 • Počet zvuků a textů: 400+
 • ISBN: 978-80-88403-92-0
 • Rok vydání: 2022
 • Vazba: Leporelo
 • Rozměry: 23 x 28 x 1 cm
 • Počet stran: 16
 • Doporučená cena: 449 Kč  – Knížku pořídíte levněji online, případně můžete využít různých slevových kódů, pokud je zrovna nějaká podobná akce.

Vazba

Vazba leporelo má zaoblené rohy. Stránky jsou stejně silné jako desky. Kniha je pěkně natištěná, kvalitní. Když na listy posvítíte (zkoušela jsem LED zářivkou) a přiblížíte svůj pohled na obrázky uvnitř knihy, spatříte na nich malé drobné tečky. To budou kouzelné kódy prostřednictvím kterých tužka zpracovává informace o tom, na které straně knihy se právě nachází a co má říkat.

DO E-SHOPU ♥
DOPRAVA NA ALBI.CZ NAD 799 KČ ZDARMA

♥ K objednávce nad 799 Kč máte dopravu zdarma.
♥ K objednávce nad 2000 Kč dostanete krásný dárek.

Kde knihu pořídit

Dobyvatelé pirátského pokladu pořídíte na Albi.cz nebo v knihkupectví Knihydobrovsky.cz. Na knihu zde bývají akce a slevy.

DOBYVATELÉ PIRÁTSKÉHO POKLADU NA ALBI.CZ

9.5 Hodnocení
Dobyvatelé pirátského pokladu

Dobyvatelé pirátského pokladu zaujmou děti, které rády řeší složité hádanky. Kniha podporuje pozornost, paměť a dedukci, avšak pro osmileté děti je poměrně těžká - texty jsou srozumitelné a zajímavé, avšak na heslo takto malé děti prakticky nemohou přijít samy. Kniha je hezky zpracovaná, namluvená, má krásné ilustrace, jen heslo by mohlo být někde napsané (nebo by nemělo být tak moc těžké).

Poměr ceny a kvality
8
Ilustrace
10
Kreativita
10
Počet stran
10
KLADY
 • Krásné ilustrace
 • Hezky namluveno a nahráno (velmi povedená hudba)
 • Zajímavé texty
ZÁPORY
 • Heslo je příliš těžké - je prakticky nemožné na něj přijít.
 • V knize je méně zvukových stop
Kniha Dobyvatelé pirátského pokladu

Přeji vám hodně zábavy. 🙂

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart