Recenze knihy Vykopávej a objevuj: Dinosauři

Zajímavá kniha s názvem Vykopávej a objevuj: Dinosauři nadchne všechny milovníky dinosaurů, budoucí paleontology i zvědavé děti, které rády vyškrabují a odkrývají ukrytá tajemství. Do článku jsem připravila podrobnější recenzi na tuto knihu.

DO E-SHOPU ♥
DĚTSKÉ KNIHY NA KNIHYDOBROVSKY.CZ

♥ Pravidelné akce a slevy
♥ Rychlé a spolehlivé doručení do Zásilkovny nebo domů – vždy VČAS
♥ Osobní odběr na prodejnách ZDARMA

Obsah

Pro koho je kniha určena

Kniha je určena pro děti od 6 let věku až přibližně do 9 let věku. Školáci si mohou sami přečíst zajímavé informace o dinosaurech. Pětileté a šestileté děti budou potřebovat pomoc dospělého při čtení a vyškrabování. Sedmileté děti zvládnou číst některé úryvky textu samy a osmileté děti dokáží přečíst text zcela samy.

Recenze knihy Vykopávej a objevuj: Dinosauři
Recenze knihy Vykopávej a objevuj: Dinosauři

Co v knize najdete

Děti se v knize Dinosauři dozví zajímavé informace o dinosaurech a o paleontologických vykopávkách. Informace jsou zajímavé, ale ne příliš podrobné. Děti informace dobře pochopí a mohou rozšiřovat sbírku knih o dinosaurech (my jich doma máme už poměrně dost a hezky se vzájemně doplňují).

Recenze knihy Vykopávej a objevuj: Dinosauři
Recenze knihy Vykopávej a objevuj: Dinosauři

V knize jsou tyto kapitoly: Objevte dinosaury, triasoví dinosauři, jurští dinosauři, létající plazi, mořští plazi, křídoví dinosauři. Ve spodní části knihy je umístěna dřevěná škrabka, která vypadá jako silná špejle. Touto škrabkou odkrývají děti podrobnosti stran vykopávek i samotné paleontologie.

Recenze knihy Vykopávej a objevuj: Dinosauři
Recenze knihy Vykopávej a objevuj: Dinosauři

O knize

 • Nakladatelství: Drobek
 • Autor: Claudia Martin
 • ISBN: 978-80-277-1289-2
 • Rok vydání: 2022
 • Vazba: Pevná vazba (leporelo)
 • Počet stran: 14
 • Rozměry: 290x235x15mm
 • Doporučená cena: 399 Kč  – knihu koupíte levněji online.
Vykopávej a objevuj: Dinosauři

Youtube

Tisk a vazba

Vazba leporelo má středně silné listy (silnější než čtvrtka, ale tenčí než klasické leporelo pro děti). Listy jsou lesklé, hladké, vazba je povedená a kvalitní.

Dostupnost

Knihu z nakladatelství Drobek koupíte za nejvýhodnější cenu na Knihydobrovsky.cz. V online knihkupectví koupíte tuto knihu za nízkou cenu – nejvýhodněji v mimořádné akci 2 knihy za cenu 1 knihy. 🙂 Tuto akční nabídku najdete pod produktem Vykopej to!.

VYKOPÁVEJ A OBJEVUJ na KNIHY DOBROVSKÝ

Závěrem

Velmi hezká kniha potěší děti i rodiče. Má silné listy, připomíná leporelo, je kombinací knihy a jakéhosi pracovního sešitu, ve kterém děti vyškrabují. Za akční cenu je to naprosto bezkonkurenční dárek pro děti k Vánocům nebo k narozeninám. Podívejte se na recenzi druhé knihy: Recenze knihy Vykopávej a objevuj: Skryté dějiny.

9.6 Hodnocení
Vykopávej a objevuj: Dinosauři

Hezká kniha vypadá trošku jako pracovní sešit, trošku jako kniha. Děti dobře vtáhne do děje zejména díky vyškrabování, úkolům a krátkému a srozumitelnému textu. Můžete ji koupit za velmi nízkou cenu.

Poměr ceny a kvality
9
Kvalita provedení
9
Poměr ceny a počtu stran
10
Ilustrace
10
Kreativita
10
KLADY
 • Hezké obrázky
 • Zajímavé a jednoduché texty
 • Vyškrabování vtáhne děti do děje
 • Hezky zpracované
 • Skvěle zaujme
 • Vynikají cena v multipacku (bez této akce je kniha drahá)
ZÁPORY
 • Při prvním čtení (a vyškrabování) doporučuji prohlížet s vysavačem.
Vykopávej a objevuj: Dinosauři

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart