Recenze knihy Vše, co potřebuji znát, než půjdu do školy

Martínek dostal od babičky knížku o tom, jak to chodí v první třídě. Na školu má ještě spoustu času, ale kniha se mu zalíbila. Prohlíží si v ní, zajímá se nejen o obrázky, ale také o čísla, písmena, barvy, nebo pojmenovává části těla.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je kniha určena

Podle výrobce se knížka hodí pro děti od pět let, ale může si ji prohlížet i mladší dítě. Mně se zdá na pětileté děti v některých pasážích možná až moc jednoduchá, na tříleté děti jsou naopak některé části těžší. V ilustrované publikaci se předškolák seznámí s tím, co ho čeká ve škole.

Recenze knihy Vše, co potřebuji znát, než půjdu do školy

Recenze knihy Vše, co potřebuji znát, než půjdu do školy

Vše, co potřebuji znát, než půjdu do školy

Kniha má 26 stran. Každá dvojstrana se věnuje trošku něčemu jinému. Děti se dozví, že se po příchodu do třídy zapisuje docházka. Mohou říkat, co si vezmou do školy na sebe, co si zabalí do aktovky. Trénují tvary, čísla, písmena, barvy a protiklady. Možná, že je to taková první encyklopedie o tom, jak to ve škole funguje. Jestli knížka zaujme pětileté dítě, to nevím, vyzkoušeno nemám. Martínka ve třech letech baví. V knize vystupuje pět zvířátek, která se ve škole učí, jdou do jídelny, míchají při kreslení barvičky, trénují čtvero ročních období, roční doby a počasí, povolání, tělo a smysly a přírodniny. Recenze na další knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

O knize

 • Překlad: Lukáš Vlasák
 • Nakladatelství: Svojtka
 • ISBN: 978-80-256-2247-6
 • Rok vydání 2017
 • Leporelo (listy nejsou extra silné)
 • Počet stran: 26
 • Rozměry: 24,5 × 30 cm
 • Doporučená cena: 249 Kč. Knihu koupíte levněji v online knihkupectví než v kamenných prodejnách.
Recenze knihy Vše, co potřebuji znát, než půjdu do školy

Recenze knihy Vše, co potřebuji znát, než půjdu do školy

Koupit či ne?

Upřímně řečeno nevím, jestli bych sama dětem knihu koupila. Původní cena knížky je 250 Kč, což mi přijde poměrně dost. V akci ji ale seženete okolo 100 Kč a za tuto cenu mi přijde dobrá a mohu ji určitě doporučit. Za původní pořizovací cenu 249 Kč bych se více rozmýšlela. Výhodou je poměrně kvalitní a pevná vazba leporelo, díky které se kniha moc dobře hodí také pro mladší děti okolo tří let věku.

Vazba leporelo

Kniha ve vazbě leporelo má extra silné desky, které jsou velmi pevné, matné a mají zaoblené rohy. Samotné listy už tolik pevné nejsou. Jsou výrazně slabší, než jste u leporela pravděpodobně zvyklí. Listy se mohou poměrně snadno ohnout, zlomit. Na druhou stranu tříleté nebo pětileté dítě bude s knihou zacházet šetrněji než malé batole.

Dostupnost

Knížku levně koupíte online. V kamenných prodejnách ji nejspíše pořídíte za oněch 249 Kč, ta naše stála 249 Kč v kamenném knihkupectví. Publikace je velmi dobře k sehnání snad ve všech internetových knihkupectvích. Stále je zlevněná o polovinu a více. Vše, co potřebuji znát, než půjdu do školy, koupíte v Knihách Dobrovský.

Vše, co potřebuji znát, než půjdu do školy na KNIHY DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9 Hodnocení
Vše, co potřebuji znát, než půjdu do školy

První kniha o tom, co čeká děti ve škole. Možná, že knížka zaujme už mladší děti než předškoláky. Příběhem malé děti provází pět zvířátek, kamarádů, kteří společně čtou pohádky, kreslí, učí se přírodniny, počasí nebo čísla.

Ilustrace
8
Kreativita
8
Počet stran
10
Poměr ceny a kvality
9
Kvalita provedení
10
KLADY
 • Pěkná vazba
 • Roztomilé ilustrace
 • V akci za velmi slušnou cenu
ZÁPORY
 • Nevím, jestli kniha na sto procent zaujme pětileté dítě. Tříleté baví hodně.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkné počtení. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart