DOPORUČUJI

Recenze knihy Vílí býlí: Tajemství kouzelného herbáře

Krásná publikace nakladatelství Portál je dalším pokračováním knížek s edice POHÁDKA. Doma máme krásnou knížku Jde sem lesem, která se velmi povedla.  I Vílí býlí se vydařilo na více než sto procent. 
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Vílí býlí recenze

Jaké to je najít prastarý herbář? Holčička Janika na půdě najde truhličku, která ukrývá starý herbář po prababičce její babičky. Janinka do herbáře nakoukne společně se svou babičkou. Jenže když herbář otevřou, začne kniha zářit a svítit natolik, že ozáří celou světnici. Janinka babičku uprosila, že se o knihu postará a bude ji střežit jako oko v hlavě. S každým otevřením knihy byla záře silnější a silnější až nakonec zmizela. Janinka se pustila do prohlížení obrázků bylinek. Na stránkách byla u bylinek napsaná zaříkávadla. Janinka je nahlas četla a zvědavě si prohlížela knihu. Blížila se noc. Musela herbář odložit a připravit se na spaní. Když holčička usnula, ocitla se ve světě víl. Kniha je rozdělena do jedenácti kapitol. V úvodu každé kapitoly najdete obrázek věnovaný jedné bylině či rostlině. Na obrázku si můžete prohlédnout, jak bylina vypadá a dozvíte se o ní také zajímavé informace – co se z květů připravuje, jak je rostlina vysoká, jakou mají květy barvu. V příslušné kapitole nějakým způsobem bylina vystupuje. Na konci kapitoly na děti čeká pět otázek, které se k bylině vztahují. Děti si procvičí, jakou barvu bylinka má, jestli se z ní dá vyrobit lék, a podobně. V každé kapitole dostávají děti odlišné otázky. Na konci knihy se děti dozví, jak si mohou připravit vlastní herbář.

Ilustrace

Knihu doplňují moc krásné ilustrace od Evy Chupíkové. Obrázky se dětem moc líbí a mně také. V kníže je obrázků poměrně dost, přesto se publikace nehodí pro nejmenší dětí okolo tří let. Tříleté děti si obrázky rády prohlíží, příběhu ještě nerozumí. Kniha je určena přibližně pro děti od pěti let a starší.
Recenze knihy Vílí býlí: Tajemství kouzelného herbáře

Recenze knihy Vílí býlí: Tajemství kouzelného herbáře

O knize

 • Nakladatelství: Portál
 • Autor: Radomír Socha
 • Ilustrátorka: Eva Chupíková
 • ISBN: 978-80-262-1246-1
 • Rok vydání: 2017
 • Pevná vazba
 • Počet stran: 112
 • Rozměry: 17× 22 cm
 • Doporučená cena: 269 Kč  – na knihu nebývají slevy! Nejnižší cena se pohybuje lehce nad 220 Kč.

Vazba

Kniha není velká. Je trošku větší než formát A5 (školní sešit). Pevná vazba je kvalitní. Na matné obálce je název knihy zvýrazněn parciálním lakem. Stránky jsou vytištěny na křídovém papíru.

Pořídit knihu či nikoli?

Rozhodně ano. Než nějakou knihu koupím, hodně dlouho řeším, jestli má přínos, či nemá. Pročítám hodnocení, recenze, dívám se na ukázky, čtu si informace o autorech. Kniha Vílí býlí je přínosná hned několikrát.
 1. Děti si procvičí bylinky.
 2. Přečtou si krásnou pohádku.
 3. Obrázky je zaujmou na sto procent.

Další knihy ze série Pohádka

Knížek s ilustracemi Evy Chupíkové je celá řada. Popravdě řečeno nevím, kterou mám koupit dřív. 🙂 Všechny mají fantastické hodnocení. Pořídit se nabízí Jde sem lesem, Rybí sliby, Zákeřné keře, Taje olivového háje.

Kde knížku koupíte?

Kniha se prodává pravděpodobně hodně. Mají ji i v menších knihkupectvích. V internetových knihkupectvích by se vám v kategorii dětské knihy měla objevit na předních místech ve vyhledávání. Levně ji koupíte  v Knihách Dobrovský (za 214 Kč, bestseller). Na internetu na vás vyskočí dvě rozdílné ceny. Knihu koupíte kolo 203 Kč až 240 Kč. Na knihu nebývají příliš slevy.

Vílí býlí na KNIHY DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Vílí býlí: Tajemství kouzelného herbáře

Překrásná kniha dětem přiblíží tajemství bylinek. Formou pohádky je seznámí s jejich léčivými účinky. Na konci knihy se dozví, jak si vyrobit vlastní herbář.

Ilustrace
10
Kreativita
10
Počet stran
10
Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
KLADY
 • Perfektní knížka
 • Profesionální práce - kniha je skvěle napsaná, ilustrace jsou krásné, sazba je dokonalá, stejně jako je vhodně zvolen formát i vazba.
ZÁPORY
 • Knížek ze série Pohádka je opravdu hodně a čtenář si po zakoupení jedné publikace MUSÍ koupit další. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkné počtení. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart