Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Dzubiak)

Knihu Neobyčejná přátelství v přírodě jsem pořídila proto, že ji vytvořila má oblíbená ilustrátorka Emilia Dzubiak. Věděla jsem, že se dětem bude moc líbit, jelikož už máme skvělou zkušenost s knížkou Rok v lese nebo Nerozluční přátelé.

Obsah

Neobyčejná přátelství

Na první pohled by se mohlo zdát, že kniha zaujme ty nejmenší děti, jenže při bližším zkoumání jsem zjistila, že publikace skýtá hlubší příběh i poměrně vzácné informace, které jsem sama ani neznala. Na první straně se dočteme příběh o kočce, která hledala nové kamarády. Kočka zavede děti do přírody a na každém dvojlistu jsou rozebírány odlišné druhy přátelství. Za přátelství si můžeme dosadit symbiózu, predátory, různé formy bakterií, které působí v trávicím traktu živočichů.

Lehce napsané, ale nesmírně zajímavé, informace pochopí i menší děti okolo čtyř až pěti let. Prvňáčci a druháci budou mít z knížky jistě radost. Jednotlivé dvojlisty jsou nazvány jako „Pečující kamarád“, „Kamarád do nepohody“, „Nic netušící kamarád“, „Dokonalý kamarád“, „Spolupracovník“, „Falešný kamarád“, „Kamarád jednou za uherský rok“, „Zamilovaný kamarád“, „Kamarád ze sousedství“. Na konci knihy čeká na děti kvíz.

Co se dozvíte zajímavého? Spoustu informací. Například, že v ulitě raka poustevníčka sedí sasanka, která žhavými chapadly umí zastrašit nepřátele. Za odměnu dostane od raka poustevníčka jídlo. Kráva tráví potravu v žaludku díky spoustě bakteriím. Myška namaquejská si pochutnává na nektaru z květiny protea a tím ji opyluje. Podobných příkladů je v knížce na 51.

Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Drzubiak)

Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Drzubiak)

Pro koho je kniha určena

Kniha se hodí pro děti nejdříve od čtyř let, lépe od pěti let. Ocení ji také malí školáci na prvním stupni, protože se nejedná pouze o obrázkovou publikaci, ale dozví se v ní konkrétní příklad z přírody, které se týkají symbiózy zvířátek, stejně jako predátorů.

O knize

 • Nakladatelství: Pikola
 • Autor: Emilia Dzubiak
 • ISBN:978-80-7617-350-7
 • Rok vydání: 2019
 • Vazba: Leporelo
 • Počet stran: 28
 • Doporučená cena: 299 Kč

Vazba

Kniha ve vazbě leporelo je kvalitní, vydrží i nešetrné zacházení. Kniha nesmrdí, barva se neloupe a publikaci není co vytknout.

Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Drzubiak)

Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Drzubiak)

Kde knihu koupíte

Kniha je velmi dobře dostupná ve velkých knihkupectvích, například v Knihách Dobrovský. Za dobrou cenu ji pořídíte také v knihkupectví Booktook.cz.

Neobyčejná přátelství v přírodě na KNIHY DOBROVSKÝ

10 Hodnocení
Neobyčejná přátelství v přírodě

Překrásná a zejména naučná kniha ukáže dětem, jak spolu v přírodě spolupracují, žijí nebo naopak vůbec nekooperují zvířátka. Kvalitní vazba, silné stránky i hezké provedení do celého konceptu hezky zapadá a knížce není co vytknout.

Poměr ceny a kvality
10
Počet stran
10
Kreativita
10
Ilustrace
10
KLADY
 • Krásné provedení
 • Nádherné ilustrace
 • Fér cena
 • Zajímavé informace
 • Nevšední téma
ZÁPORY
 • Nic

Přeji vám krásné počtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart