Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Dzubiak)

Knihu Neobyčejná přátelství v přírodě jsem pořídila proto, že ji vytvořila má oblíbená ilustrátorka Emilia Dzubiak. Věděla jsem, že se dětem bude moc líbit, jelikož už máme skvělou zkušenost s knížkou Rok v lese nebo Nerozluční přátelé.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Neobyčejná přátelství

Na první pohled by se mohlo zdát, že kniha zaujme ty nejmenší děti, jenže při bližším zkoumání jsem zjistila, že publikace skýtá hlubší příběh i poměrně vzácné informace, které jsem sama ani neznala. Na první straně se dočteme příběh o kočce, která hledala nové kamarády. Kočka zavede děti do přírody a na každém dvojlistu jsou rozebírány odlišné druhy přátelství. Za přátelství si můžeme dosadit symbiózu, predátory, různé formy bakterií, které působí v trávicím traktu živočichů.

Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Drzubiak)

Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Drzubiak)

Lehce napsané, ale nesmírně zajímavé, informace pochopí i menší děti okolo čtyř až pěti let. Prvňáčci a druháci budou mít z knížky jistě radost. Jednotlivé dvojlisty jsou nazvány jako „Pečující kamarád“, „Kamarád do nepohody“, „Nic netušící kamarád“, „Dokonalý kamarád“, „Spolupracovník“, „Falešný kamarád“, „Kamarád jednou za uherský rok“, „Zamilovaný kamarád“, „Kamarád ze sousedství“. Na konci knihy čeká na děti kvíz.

Co se dozvíte zajímavého? Spoustu informací. Například, že v ulitě raka poustevníčka sedí sasanka, která žhavými chapadly umí zastrašit nepřátele. Za odměnu dostane od raka poustevníčka jídlo. Kráva tráví potravu v žaludku díky spoustě bakteriím. Myška namaquejská si pochutnává na nektaru z květiny protea a tím ji opyluje. Podobných příkladů je v knížce na 51.

Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Drzubiak)

Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Drzubiak)

Pro koho je kniha určena

Kniha se hodí pro děti nejdříve od čtyř let, lépe od pěti let. Ocení ji také malí školáci na prvním stupni, protože se nejedná pouze o obrázkovou publikaci, ale dozví se v ní konkrétní příklad z přírody, které se týkají symbiózy zvířátek, stejně jako predátorů.

O knize

 • Nakladatelství: Pikola
 • Autor: Emilia Dzubiak
 • ISBN:978-80-7617-350-7
 • Rok vydání: 2019
 • Vazba: Leporelo
 • Počet stran: 28
 • Doporučená cena: 299 Kč

Vazba

Kniha ve vazbě leporelo je kvalitní, vydrží i nešetrné zacházení. Kniha nesmrdí, barva se neloupe a publikaci není co vytknout.

Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Drzubiak)

Recenze knihy Neobyčejná přátelství v přírodě (Emilia Drzubiak)

Kde knihu koupíte

Kniha je velmi dobře dostupná ve velkých knihkupectvích, například v Knihách Dobrovský.

Neobyčejná přátelství v přírodě na KNIHY DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Neobyčejná přátelství v přírodě

Překrásná a zejména naučná kniha ukáže dětem, jak spolu v přírodě spolupracují, žijí nebo naopak vůbec nekooperují zvířátka. Kvalitní vazba, silné stránky i hezké provedení do celého konceptu hezky zapadá a knížce není co vytknout.

Poměr ceny a kvality
10
Počet stran
10
Kreativita
10
Ilustrace
10
KLADY
 • Krásné provedení
 • Nádherné ilustrace
 • Fér cena
 • Zajímavé informace
 • Nevšední téma
ZÁPORY
 • Nic

Přeji vám krásné počtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz, Zdroj: autorský článek

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart