DOPORUČUJI

Recenze knihy Malá Ema

Knížka Malá Ema mě mile překvapila. Ráda jsem dětem pořídila moderní knihu od české autorky, protože jich v knihovničce zatím moc nemáme (vyjma staré české klasiky). Martínek mi několikrát za den hlásí, že chce Emu. A vzápětí dodá “tu růžovou”. Asi aby ji odlišil od Emy Naopak.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Proč jsem knihu koupila?

Mám velkou radost, když mohu podpořit české autory. Ráda kupuji dětem knihy. Opravdu to je pro mě velké potěšení a pro děti ohromná radost. Vydat knížku v našich končinách není nic snadného. Malá Ema je navíc, jak se hned ukázalo, moc pěkná kniha nejen pro holčičky.

Celý autorský honorář (nikoli částka za knihu, protože se musí zaplatit náklady nakladateli) věnuje autorka knížky Nadačnímu fondu dětské onkologie: Krtek. Koupí knihy jsem alespoň trošku také podpořila tento nadační fond. Musím říci, že je to od paní Zuzany Barilové šlechetný a laskavý krok.

Malá Ema

Celý autorský honorář věnuje autorka knížky Nadačnímu fondu dětské onkologie: Krtek.

Pro koho je kniha určena

Hned na obálce knihy se dozvíte, že Malá Ema je čtení pro prvňáčky. Můžete ji předčítat čtyřletým a pětiletým dětem, kluci a holky v první nebo ve druhé třídě si mohou číst sami, protože knížka má velká písmena. To možná ocení babičky i dědové, protože na text dobře uvidí. 🙂 Myslím, že knížka je určena hlavně pro holčičky, ale já osobně takhle knihy nebo hračky nerozděluji.

Malá Ema: roztomilé ilustrace krásně doplňují vtipný příběh.

Malá Ema: roztomilé ilustrace krásně doplňují vtipný příběh.

Malá Ema

Kniha je rozdělena do šestnácti drobných kapitol. Pamatuji si na své úplně první knížky, které jsem přelouskala ve druhé třídě. V té době by se mi Malá Ema určitě líbila, protože má krásné obrázky a je pěkně strukturovaná. Kapitoly jsou dlouhé akorát a kniha se dobře hodí pro děti, které čtou samy, ale jsou ještě malé na to, aby se pustily třeba do Františka Nepila. 🙂

Publikace vypráví příběh holčičky Emy, která dostala králíčka, odjela na prázdniny na statek, kde jezdila na koních. Emička také našla štěňátko Belu. Pejsek Bela vystupuje v několika kapitolách, během nichž půjde k veterináři, ztratí se a dělá různé vylomeniny, jak už pejsci dělávají. Ema  navštěvuje hodiny baletu a jezdí za babičkou a dědou na venkov, kde se stará o zvířátka. Zamiluje si prasátko Vincka, kterého se rozhodne vycvičit. Jak probíhá takové cvičení Vincka, z něhož se stane závodní čuník?

Vyprávění se dětem bude líbit. Malá Ema je určena pro prvňáčky, ale myslím, že si ji oblíbí také děti ve školce. Je příjemným zpestřením deštivého dopoledne, vtáhne děti do světa zdánlivě všedních příběhů, které spisovatelka pojala neobyčejně, vtipně a pro děti poutavě.

O knize

 • Autorka: Zuzana Barilová
 • Ilustrace: Markéta Vydrová
 • Nakladatelství: Bambook (Grada)
 • ISBN: 9788024735016
 • Rok vydání: 2019
 • Pevná vazba
 • Počet stran: 72
 • Rozměry: 17,4 × 22,5 cm
 • Doporučená cena: 229 Kč.

Vazba

Pevná vazba má matnou obálku bez parciálního laku. Stránky v knize jsou z obyčejného, středně silného papíru. Publikace je vytištěna v České republice.

Kde knihu koupíte?

Pořídit si domů Malou Emu můžete třeba v Knihách Dobrovský. Tam jsem ji objednala přes internet já, a potom jsem si ji šla vyzvednout na pobočku. Knížka se v době, kdy jsem ji kupovala, příliš neprodávala. Knihy Dobrovský pro mě byly nejdostupnější, ale třeba se kniha objeví za pulty právě ve vašem knihkupectví. Nyní je publikace skvěle dostupná.

Malá Ema na KNIHY DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.8 Hodnocení
Malá Ema

Kniha je pro mě velkým překvapením. Poutavým a lehkým perem napsané příběhy o holčičce Emě zaujaly mne i Martínka. Prvňáčci (možná spíše druháci) si přečtou knížku samy. Má větší písmenka a krátké kapitoly. Rodiče mohou příběhy předčítat i trošku mladším dětem. Nudit se nebudou.

Ilustrace
10
Kreativita
10
Počet stran
10
Poměr ceny a kvality
9
Kvalita provedení
10
KLADY
 • Zábavné čtení
 • Krátké kapitoly a velká písmena - určeno pro prvňáčky (i druháky)
 • Velmi pěkné obrázky
 • Kvalitní tisk a vazba
ZÁPORY
 • Odradit by vás mohla vyšší cena. Na stranu druhou je kniha vytištěna v České republice a ne v Číně.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám krásné počtení. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart