DOPORUČUJI

Recenze knihy Jde sem lesem

Jestli se nějaká série knížek opravdu povedla, tak jsou to publikace z edice POHÁDKA od nakladatelství Portál. Prozatím jsem pořídila dvě knížky, protože děti jsou ještě malé. Už ale vím, že k nim přibydou další. Knihy jsou naprosto výjimečné. 
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jde sem lesem recenze

Kniha Jde sem lesem je sen a noční můra každého knihkupce. Proč? Protože se prodává sama. Knižní bestseller v mnoha knihkupectvích značí jednoduše to, že je to skvělá a propracovaná pohádka pro děti. Jde sem lesem není pouze obyčejný příběh, který děti zaujme, ale v každé kapitole na děti čekají otázky. Vezmu to postupně. Kniha je rozdělena do deseti kapitol. V úvodu každé kapitoly najdete obrázek věnovaný jedné bylině či rostlině. Na obrázku si můžete prohlédnout, jak bylina vypadá a dozvíte se o ní také zajímavé informace – co se z květů připravuje, jak je rostlina vysoká, jak jsou zbarveny květy. Bylina má v dané části knihy svou podstatnou úlohu (například se z ní vyrábí mastička). Na konci kapitoly na děti čeká pět otázek, které se k bylině vztahují. Děti si procvičí, jakou barvu bylinka má, jestli se z ní dá vyrobit lék a podobně. Příběh sám o sobě začíná netradičně. Ukazuje kluka Toníka, který si rád hraje hry na tabletu. Tatínek s maminkou z toho moc velkou radost nemají (pochopitelně). Naštěstí začínají prázdniny. Hned v úvodu příběhu utrpí Toník šok, když se dozví, že první měsíc prázdnin stráví u babičky v malinké zašlé chalupě v zapadlé vesnici Březová. Babička nemá internet, což pro něj představuje konec světa. Babička je Toníkovým ochránce, průvodcem i vypravěčem. Až do doby, než vnouček překročí bludný kořen. Protože ten, kdo překročí bludný kořen, toho už nikdo hned tak neuslyší.
 Jde sem lesem

Jde sem lesem

Ilustrace

Knihu doplňují krásné ilustrace od Evy Chupíkové. Obrázky se dětem líbí a mně také. I přesto, že je v knížce poměrně dost obrázků, pro nejmenší dětí okolo tří let se nehodí. Tříleté děti si obrázky rády prohlíží, příběhu ještě nerozumí. Kniha je určena přibližně pro děti od pěti let a starší.

O knize

 • Nakladatelství: Portál
 • Autorka: Daniela Krolupperová
 • Ilustrátorka: Eva Chupíková
 • ISBN: 978-80-262-1102-0
 • Rok vydání: 2016
 • Pevná vazba
 • Počet stran: 86
 • Rozměry: 17× 22 cm
 • Doporučená cena: 239 Kč – na knihu nebývají slevy. Nejnižší cena se pohybuje lehce nad 200 Kč.

Vazba

Kniha není velká. Je trošku větší než formát A5 (školní sešit). Pevná vazba je kvalitní. Na matné obálce je název knihy zvýrazněn parciálním lakem. Stránky jsou vytištěny na křídovém papíru. Jsem překvapená vynikajícím poměrem ceny a kvality.

Pořídit knihu či nikoli?

Rozhodně ano. Než nějakou knihu koupím, hodně dlouho řeším, jestli má přínos, či nemá. Pročítám hodnocení, recenze, dívám se na ukázky, čtu si informace o autorech a zajímá mě, co se děti dozví (naučí, pobaví, prohlédnou). Kniha Jde sem lesem je přínosná hned několikrát.
 1. Děti si procvičí bylinky.
 2. Na příběhu se dozví, že i babička má někdy pravdu a že internet, tablet a kabelová televize, nejsou vždy na prvním místě (jak by se mohlo zdát).
 3. Přečtou si krásnou pohádku.
 4. Obrázky je zaujmou na sto procent.

Další knihy ze série Pohádka

Knížek s ilustracemi Evy Chupíkové je celá řada. Popravdě řečeno nevím, kterou mám koupit dřív. 🙂 Všechny mají fantastické hodnocení. Pořídit se nabízí Mizící hmyzíci, Rybí sliby, Zákeřné keře, Taje olivového háje. Daniela Krolupperová je autorkou řady dalších dětských knížek. Doma máme ještě knížku Vílí býlí.

Kde knížku koupíte?

Kniha se prodává pravděpodobně hodně, protože na ni narazíte i v menších knihkupectvích. V internetových knihkupectvích by se vám v kategorii dětské knihy měla objevit na předních místech ve vyhledávání. Levně ji koupíte  v Knihách Dobrovský (za 214 Kč, bestseller). Na internetu na vás vyskočí dvě rozdílné ceny. Knihu koupíte kolo 203 Kč až 240 Kč. Na knihu nebývají příliš slevy. POZOR. Vyjma knihy se prodává také CD, které koupíte za 100 Kč až 150 Kč.

Jde sem lesem na KNIHY DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

10 Hodnocení
Jde sem lesem

Překrásná naučná pohádka pro děti, které se chystají do školy, nebo do školy už chodí. Při vyprávění si dítě procvičí léčivé bylinky a zjistí, že tablet, televize a počítač nejsou v životě zase až tak moc potřeba.

Ilustrace
10
Kreativita
10
Počet stran
10
Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
KLADY
 • Perfektní knížka
 • Profesionální práce - kniha je skvěle napsaná, ilustrace jsou krásné, sazba je dokonalá, stejně jako je vhodně zvolen formát i vazba.
 • Dobrá cena
ZÁPORY
 • Knížek ze série Pohádka je opravdu hodně a čtenář si po zakoupení jedné publikace MUSÍ koupit další. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkné počtení. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart