Recenze knihy Gerda, příběh velryby

Velmi dobře hodnocená kniha mě zaujala na první pohled. I když na ni byl Martínek ve třech letech ještě malý, velrybí příběh jsem musela koupit. Kvůli ilustracím. Jaký je a stojí kniha za pořízení?

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Gerda, příběh velryby

Malá velryba Gerda má milující rodiče a brášku Larse. Jednoho dne se v moři ztratí a je úplně sama. Pluje oceánem, potkává zvířátka, ptá se jich, jestli neviděla maminku a tatínka, ale zvířátka žádné velryby neviděla. Nakonec najde Gera jenom svého brášku. Příběh nepatří k těm nejveselejším, ale není ani nejsmutnější. Líbí se mi na něm to, že působí reálně, pravdivě, nechává děti, aby se zamyslely, představily si, jak to nejen ve velrybím světě chodí. Příběh má ale i své stinné stránky. Negativem je nedokreslená dějová linka, která se týká rodiny malé velryby. Na konci příběhu se Gerda setká se svým bráškou Larsem, ale rodiče už nepotká. Autor nevysvětluje, co se s velrybami stalo.

Recenze knihy Gerda, příběh velryby

Recenze knihy Gerda, příběh velryby

Martínek ve třech letech příběh chápe jenom z části. U celého čtení nevydrží a jednotlivé kapitoly mu trošku zkracuji. Až povyroste, budeme číst knihu od A do Z. Co ho velmi fascinuje, jsou obrázky. Knížka má překrásné ilustrace, a právě proto jsem se rozhodla, že ji koupím už nyní, a nebudu čekat na to, až děti trošku povyrostou. Myslím si, že jsem udělala dobře, protože Martínek má některé dny na velrybí příběh náladu a sám si knížku připraví na prohlížení. Dokonalost ilustrací vyvažuje trošku nedokonalý velrybí příběh.

O knize

 • Autor: Adrián Macho
 • Nakladatelství: CPress
 • ISBN: 978-80-264-1906-8
 • Rok vydání: 2018
 • Pevná vazba
 • Počet stran: 32
 • Rozměry: 21,5 × 28 cm
 • Doporučená cena: 299 Kč. Knihu koupíte levněji v online knihkupectví než v kamenných prodejnách.

Vazba

Pevná vazba se mi moc líbí. Desky s ostrými rohy jsou matné, velryba na obálce je dokreslena parciálním lakem. Stránky ze křídového papíru jsou hezky silné. Vazba na mě působí kvalitně, pěkně.

Recenze knihy Gerda, příběh velryby

Recenze knihy Gerda, příběh velryby

Pořídit knihu nebo ne?

Záleží na tom, s jakým úmyslem ji kupujete. Jestli vám jde pouze o příběh, možná by vás některé nejasnosti nebo nepřesnosti mohly zklamat. Pokud vybíráte knížku také podle obrázků, mohu ji jen doporučit. Já jsem se orientovala hlavně na obrázky, protože to je u nás právě teď aktuální – vyprávění podle obrázků. Kniha splnila moje očekávání na sto procent. Mohu ji doporučit kvůli překrásným ilustracím. Nikde jsem takové neviděla. Dle nakladete se kniha hodí pro děti od 4 let. Recenze na další knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

Kde knihu koupíte

Jestli chcete trošku ušetřit, můžete pořídit knihu online. V kamenných prodejnách ji seženete pravděpodobně za 299 Kč. Online bývají knihy levnější. Záleží na tom, do jakého knihkupectví se podíváte a kde se vám to nejvíce vyplatí. Knihu můžete objednat online a osobně si ji vyzvednout. Tuhle možnost můžete využít například v Knihách Dobrovský. Když uděláte větší nákup, zašlou vám objednávku zdarma až domů. V knihách Dobrovský mají i doplňkové předměty, například polštářek Gerda, kalendář, nebo Gerda box (knihu i s polštářem). My jsme zůstali jenom u knížky.

Gerda příběh velryby na KNIHY DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.6 Hodnocení
Gerda, příběh velryby

Přenádherné ilustrace dělají z knihy neobyčejně krásnou publikaci, která by možná, za jiných okolností, zapadla mezi stovky jiných dětských knih. Díky překrásným obrázkům vyčnívá a mohu ji jenom doporučit.

Ilustrace
10
Kreativita
10
Počet stran
10
Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
10
KLADY
 • Krásné obrázky
 • Velmi pěkná a poctivá vazba, papír i obálka.
ZÁPORY
 • Příběh je hezký, působivý, ale není dotažený do konce.
 • Vyšší cena

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkné počtení. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart