DOPORUČUJI

Recenze knihy Ema Naopak

Neznáte Emu Naopak? Já jsem ji neznala. Přísahám. Knížku jsem koupila na základě extrémně pozitivního hodnocení a čekala jsem, jak ji Martínek přijme. Knížka je malá, obrázky nejsou nejmodernější. Bude se mu líbit? Naprosto.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je kniha určena

Podle výrobce se knížka hodí pro děti od čtyř let, ale může si ji prohlížet i mladší dítě. Martínek knížku dostal ve třech letech a miluje ji. Co dělá Ema? A co dělá Ema Naopak? Prohlížíme knihu denně. Uf. Několikrát. 🙂 Ema Naopak ho dostala charakteristickými ilustracemi i příběhem holčičky, která dělá někdy věci tak, jak se nemá. Naopak. Recenze na další knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

Recenze knihy Ema Naopak

Recenze knihy Ema Naopak

Ema Naopak

Holčička Ema bývá někdy veselá, ale jindy se mračí a zlobí. Někdy si oblékne kalhoty na nohy tak, jak to je správně, ale jindy si je nasadí na hlavu místo čepice. Když je hodná, pije kakao z hrnku, ale jakmile se promění v Emu Naopak, jí ho lžící z talíře. Martínek hltá příběh Emy Naopak a směje se, když Ema udělá v knize něco špatně. Knížka se skládá ze dvou prostých dílů. V tom prvním autorka ukazuje, co dělá holčička Ema tak, jak se má, a co dělá jinak, naopak. Ve druhém příběhu Ema opravuje rozbité hračky. Knížka je spíše tenká a poměrně malá, ale to zase až tolik nevadí. Jsem moc překvapená, jak se Martínkovi líbí. Cestovní formát mi nakonec docela vyhovuje, protože knihu můžeme vozit autem, když jedeme za babičkou. Děti mohou příběh Emy Naopak vyprávět samy. Bude je to hodně bavit.

 • Recenze knihy Ema Naopak

O knize

 • Autorka: Gunilla Woldová
 • Nakladatelství: Albatros
 • ISBN: 978-80-00-04411-8
 • Rok vydání: 2016 (již několikáté vydání)
 • Pevná vazba
 • Počet stran: 48
 • Rozměry: 15 × 15 cm
 • Doporučená cena: 199 Kč. Knihu koupíte levněji v online knihkupectví než v kamenných prodejnách.

Druhý díl

Náhodou jsem narazila na druhý díl knihy s názvem Ema ve školce. Zatím jej doma ještě nemáme, ale hned, jak ho pořídím, napíši novou recenzi. Trošku mě mrzí, že jsem Emu ve školce nekoupila rovnou, ale v té záplavě knih mě ji zkrátka nenapadlo hledat. V knize je zachyceno, jak si Ema hraje s dětmi ve školce (samozřejmě po svém), jak obědvá a také, jak jde k doktorovi.

Vazba

Pevná vazba má silné desky s nezaoblenými rohy. Listy jsou tenké a malé dítě by je mohlo roztrhnout. Martínek ve třech letech umí porozhlížet knihu s tenkými listy sám, ale raději si čteme spolu, aby knihu neponičil.

Recenze knihy Ema Naopak

Recenze knihy Ema Naopak

Dostupnost

Knížku levně koupíte online. V kamenných prodejnách ji nejspíše pořídíte za oněch 199 Kč. Publikace je velmi dobře k sehnání snad ve všech internetových knihkupectvích, například v Knihách Dobrovský, kde je osobní odběr zdarma.

Ema Naopak na KNIHY DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.6 Hodnocení
Ema Naopak

Ema je holčička, která si ráda hraje s kostkami, pije kakao z hrnečku, češe si vlasy kartáčem a chodí včas spát. Jenže, když se promění v Emu Naopak, dělá všechno obráceně. Pro děti je to velká sranda a chtějí si o Emě číst stále dokola.

Ilustrace
8
Kreativita
10
Počet stran
10
Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
KLADY
 • Jednoduchý a pro děti zábavně pojatý příběh.
 • Jsem velmi mile překvapena, jak se knížka dětem líbí.
 • Pěkné desky
 • V akci za slušnou cenu
ZÁPORY
 • Někomu nemusí vyhovovat formát knihy - je velmi malá, má 15 centimetrů.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkné počtení. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart