Recenze knihy Edo, ty neposedo

Martínek dostal od babičky knihu Edo, ty neposedo. Kniha ho zaujala na první pohled. Je hezky malovaná, zvířátková a zabývá se etiketou, tedy zásadami slušného chování. Jak knížka vypadá si můžete prohlédnout v článku.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je kniha určena

Kniha je určena pro předškoláky a prvňáčky (druháky). Martínek v necelých pěti letech ještě spoustu věcí z knížky nechápe a nerozumí jim, ale k tomu doroste. Zatím trénujeme základní a běžné věci: dobrý den, na shledanou, děkuji. Co je správné a co správné není. Školáci si mohou sami číst text v bublinách.

Recenze knihy Edo, ty neposedo

Recenze knihy Edo, ty neposedo

Co v knize najdete

Knížka se zabývá základní etiketou. Jednoduchou formou ukazuje, co se ve společnosti dělá, co nevadí, co je zakázané nebo co se nesmí. Děti provází sloník Eda a opičák Pepa. Na každé straně jsou zachyceny tematické situace: v divadle, v restauraci, na plovárně, v nemocnici, v autobuse i doma. Děti se naučí, že je slušné pozdravit, poděkovat, poprosit, ale také, že je dobré se zeptat, zda nepotřebuje někdo s něčím pomoci, pustit v autobuse sednout a že se nečůrá do vody.

Situací je v knize vykresleno mnoho. Obrázky jsou pěkné, přehledné a místy zajímavé. Doplňují je krátké básničky.

Recenze knihy Edo, ty neposedo

Recenze knihy Edo, ty neposedo

O knize

 • Nakladatelství: Mladá fronta
 • Autor: Vendula Hegerová
 • ISBN: 978-80-204-5172-9
 • Rok vydání: 2019
 • Vazba: Leporelo
 • Počet stran: 18
 • Doporučená cena: 349 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Tisk a vazba

Silná kniha ve vazbě leporelo je hezky provedena. Za toto pěkné provedení také zaplatíte, ale tak už to bývá. Tisk je hezký, papír také. Tvrdé listy kvituji, protože se publikace jen tak nezničí a neočte.

Dostupnost

Bohužel se zásoby tenčí a knížka není dobře dostupná. Jestli uvažujete o jejím pořízení, platí lepší teď než později, protože zásoby se tenčí. Kniha je dostupná na Knihydobrovsky.cz.

Edo, ty neposedo na KNIHYDOBROVSKY.CZ

Recenze knihy Edo, ty neposedo

Recenze knihy Edo, ty neposedo

Závěrem

Hezká a povedená publikace ukáže dětem zásady a základy slušného chování zábavnou formou. Vykreslí charaktery hodných a zlých zvířátek. Tato forma vysvětlování je pro děti zajímavá, zábavná a snadno si zapamatují, co se děla, nedělá, co se smí a co ne. Knihu bych doporučila. Velkou nevýhodou je špatná dostupnost. Další tipy na dětské knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.3 Hodnocení
Edo, ty neposedo

Hezky ilustrované leporelo dětem hravou a zábavnou formou vysvětlí, jak se ve společnosti chovat. Ukáže, co je vhodné a co vhodné není. Děti provází sloník Eda a opičák Pepa, kteří vyvádí různé neplechy.

Poměr ceny a kvality
9
Počet stran
9
Ilustrace
9
Kreativita a zábava
10
KLADY
 • Zábavné čtení
 • Hezké a roztomilé obrázky
 • Vazba leporelo, která prodlouží životnost knihy
 • Naučné
ZÁPORY
 • Špatně dostupné
 • Poměrně drahé (v akci dobrá cena)

Přeji vám krásné čtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart