Martínek dostal od babičky knihu Edo, ty neposedo. Kniha ho zaujala na první pohled. Je hezky malovaná, zvířátková a zabývá se etiketou, tedy zásadami slušného chování. Jak knížka vypadá si můžete prohlédnout v článku.

Obsah

Pro koho je kniha určena

Kniha je určena pro předškoláky a prvňáčky (druháky). Martínek v necelých pěti letech ještě spoustu věcí z knížky nechápe a nerozumí jim, ale k tomu doroste. Zatím trénujeme základní a běžné věci: dobrý den, na shledanou, děkuji. Co je správné a co správné není. Školáci si mohou sami číst text v bublinách.

Co v knize najdete

Knížka se zabývá základní etiketou. Jednoduchou formou ukazuje, co se ve společnosti dělá, co nevadí, co je zakázané nebo co se nesmí. Děti provází sloník Eda a opičák Pepa. Na každé straně jsou zachyceny tematické situace: v divadle, v restauraci, na plovárně, v nemocnici, v autobuse i doma. Děti se naučí, že je slušné pozdravit, poděkovat, poprosit, ale také, že je dobré se zeptat, zda nepotřebuje někdo s něčím pomoci, pustit v autobuse sednout a že se nečůrá do vody.

Situací je v knize vykresleno mnoho. Obrázky jsou pěkné, přehledné a místy zajímavé. Doplňují je krátké básničky.

O knize

 • Nakladatelství: Mladá fronta
 • Autor: Vendula Hegerová
 • ISBN: 978-80-204-5172-9
 • Rok vydání: 2019
 • Vazba: Leporelo
 • Počet stran: 18
 • Doporučená cena: 349 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Tisk a vazba

Silná kniha ve vazbě leporelo je hezky provedena. Za toto pěkné provedení také zaplatíte, ale tak už to bývá. Tisk je hezký, papír také. Tvrdé listy kvituji, protože se publikace jen tak nezničí a neočte.

Dostupnost

Bohužel se zásoby tenčí a knížka není dobře dostupná. Jestli uvažujete o jejím pořízení, platí lepší teď než později, protože zásoby se tenčí. Kniha je zcela vyprodaná v Knihách Dobrovský, v knihkupectví Kosmas není dostupná v e-shopu a je možné si ji zakoupit pouze na prodejně. Koupit ji zatím lze v knihkupectví BookTook za méně než 300 Kč.

Edo, ty neposedo na BOOKTOOK

Závěrem

Hezká a povedená publikace ukáže dětem zásady a základy slušného chování zábavnou formou. Vykreslí charaktery hodných a zlých zvířátek. Tato forma vysvětlování je pro děti zajímavá, zábavná a snadno si zapamatují, co se děla, nedělá, co se smí a co ne. Knihu bych doporučila. Velkou nevýhodou je špatná dostupnost. Další tipy na dětské knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

9.3 Hodnocení
Edo, ty neposedo

Hezky ilustrované leporelo dětem hravou a zábavnou formou vysvětlí, jak se ve společnosti chovat. Ukáže, co je vhodné a co vhodné není. Děti provází sloník Eda a opičák Pepa, kteří vyvádí různé neplechy.

Poměr ceny a kvality
9
Počet stran
9
Ilustrace
9
Kreativita a zábava
10
KLADY
 • Zábavné čtení
 • Hezké a roztomilé obrázky
 • Vazba leporelo, která prodlouží životnost knihy
 • Naučné
ZÁPORY
 • Špatně dostupné
 • Poměrně drahé (v akci dobrá cena)

Přeji vám krásné čtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart