Recenze knížek O pejskovi a kočičce (nakl. Baset)

Stará dobrá klasika má v naší knihovničce také místo. Doma máme knihy O pejskovi a kočičce z nakladatelství Baset. Knížek vyšlo hned několik a pro malé posluchače se skvěle hodí, protože mají hodně obrázků. Publikace to jsou krásné, žel ne vždy na sto procent povedené.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

O pejskovi a kočičce

Kdo by neznal pejska a kočičku. Knihu si pamatuji z dětství. Vím, že v ní bylo více textu než obrázků. A mně se ty obrázky tak moc líbily. Martínek proto dostal od babičky jinou verzi pohádky, než jsem měla já. Nakladatelství Baset vydává menší knihy, ve kterých obrázky převažují. V jedné knize jsou jeden či dva příběhy. Na každé stránce je jeden velký obrázek doplněný špetkou textu. Obrázky jsou hezky barevné, dětem se moc líbí. Knihy jsou zpracovány podle kresleného filmu Eduarda Hofmana na motivy Josefa Čapka. Publikace se hodí pro čtenáře okolo čtyř let. Z edice O pejskovi a kočičce z nakladatelství Baset vychází postupně nové a nové příběhy.

O pejskovi a kočičce: Jak si myli podlahu

O pejskovi a kočičce: Jak si myli podlahu

O knihách

 • Autor: Josef Čapek
 • Nakladatelství: Baset
 • Rok vydání: 2008 (některé knihy 2013, 2014, 2018)
 • Pevná vazba
 • Počet stran: 48
 • Rozměry: 19 × 22 cm
 • Doporučená cena za jednu knihu: 159 Kč. Knihu koupíte levněji v online knihkupectví než v kamenných prodejnách.

Vazba

Pěkná pevná vazba má lesknou obálku a stránky z křídového papíru. Rohy jsou ostré. Kniha se nehodí pro menší děti do tří let věku. Mohly by ji roztrhat. Formát je menší, velikostně přibližně odpovídá větší „polovině“ stránky A4.

Povídání o pejskovi a kočičce

V knihkupectví najdete nespočet knížek o pejskovi a kočičce. Abyste se v tom vyznali. Klasické Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Čapka vydává nakladatelství Edice Knihy Omega. Kniha má 120 stran, její rozměry jsou 17 cm na 23 cm. V této knize je více textu než obrázků. Obrázky jsou povětšinou černobílé a jestli jste si v dětství četli příběh o pejskovi a kočičce, tak se pravděpodobně nejvíce podobal této knize. Publikaci koupíte například v online knihkupectví.

Koupit knihy či nikoli?

Jestli hledáte knížku O pejskovi a kočičce pro školáky, podívejte se raději po klasické knížce. Pokud vybíráte knihu pro děti, které chodí do školky a rády si prohlíží u vyprávění obrázky, volte knihy z nakladatelství Baset. Mají totiž více obrázků než klasické vyprávění o pejskovi a kočičce. Co bych velmi vytkla, je nedostatečná korektura textu, kterého v knize není mnoho. Bohužel se v jedné ze dvou knih, které doma máme, objevilo na jednom místě slovo navíc (viz obrázek). V knížce (Jak si myli podlahu) jsou špatně napsány uvozovky.  🙁 Chyba se stát může, na druhou stranu textu je v knihách poskrovnu, a navíc jsou to knížky O pejskovi a kočičce. Kterým jiným publikacím pro děti by se měla věnovat větší péče? 🙂 Recenze na další knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

 
Pejsek a kočička: Jak si myli podlahu

Pejsek a kočička: Jak si myli podlahu – chyby v textu

Knihy vychází v českém a anglickém jazyce. Pořídit jich můžete hned několik. My máme zatím dva díly.

 • O pejskovi a kočičce – Jak si myli podlahu
 • O pejskovi a kočičce – Jak si pejsek roztrhl kalhoty a O panence, která tence plakala
 • 🏆O pejskovi a kočičce – Jak hráli divadlo a co bylo na Mikuláše🏆 – DOPORUČUJI TENTO DÍL. 

Kde knihy koupíte?

Nejlevněji pořídíte knihy online. Babička je kupovala v kamenném knihkupectví za 159 Kč jeden kus. Online bývají levnější. Velký výběr knih najdete například v knihkupectví Dobrovský, kde si objednávku můžete také osobně vyzvednout.

O Pejskovi a Kočičce: Co bylo na Mikuláše na KNIHY DOBROVSKÝ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

8 Hodnocení
O pejskovi a kočičce (nakl. Baset)

Chtěla bych pochválit skvělý nápad, jak přiblížit povídání o pejskovi a kočičce malým dětem, které chodí teprve do školky. Kniha obsahuje spoustu barevných obrázků a nejen tím si malé zvědavce získá.

Ilustrace
10
Kreativita
10
Počet stran
10
Poměr ceny a kvality
8
Kvalita provedení
8
Korektury
2
KLADY
 • Pěkné provedení
 • Zvolena vhodná velikost formátu - kniha není ani velká a ani malá.
 • Kvalitní vazba
ZÁPORY
 • Vyšší cena - publikace sice stojí 159 Kč, ale kdybyste měli koupit úplně všechny díly, utratíte poměrně dost. Jenže co by člověk pro knížky (a pro děti) neudělal, že. 🙂
 • Bohužel se v textu objevilo slovo, které do něj nepatřilo.
 • Uvozovky jsou napsané špatně (publikace Jak si myli podlahu).

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám pěkné počtení. 🙂

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart