Recenze: Kapitán Flip (ADC Blackfire)

Ve hře Kapitán Flip obracíte dílky a skládáte takovou sestavu, abyste nasbírali co největší poklad a hru vyhráli. Tato hra zaujme všechny děti, které milují piráty. Kluky obzvlášť baví. Do článku jsem připravila recenzi, návod a také video.

Kapitán Flip

Obsah

Recenze: Kapitán Flip

Kapitán Flip je rodinná pirátská hra, ve které si hráči najímají různé postavy jako Střelce, Papouška nebo Kuchaře a sbírají mince. Musí však být opatrní, aby nevybuchli. Cílem hry je získat co největší poklad. Během hry hráči postupně vybírají dílky s postavami a skládají je na svou desku dobrodružství. Každá postava má svůj speciální efekt, který ovlivňuje průběh hry. Hra končí, když některý hráč naplní čtyři sloupce na své desce.

Kvalita provedení

Kvalita provedení je poměrně dobrá. žetony jsou velmi pevné, hra je hezky uložena v papírové krabici. Líbí se mi, že silné žetony lze uložit do látkového sáčku a kulaté mince do uzavíratelného plastového pytlíčku. Jednotlivé desky jsou poměrně tenké.

Recenze: Kapitán Flip (ADC Blackfire)
Recenze: Kapitán Flip (ADC Blackfire)

Co je součástí balení

 • 72 dílků postav
 • 40 mincí
 • 1 velký žeton Mapy pokladu
 • 1 látkový pytlík
 • 3 nápovědy pro hráče
 • 10 desek dobrodružství
 • Pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca do 30 minut
 • Počet hráčů: 2-5 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 let
 • Hra obsahuje: návod, desky, žetony, mince
Kapitán Flip

Pravidla hry

Převezměte velení jako kapitán pirátského plavidla, najměte si posádku a loďte se za dobytím pokladů. Vítězem se stává kapitán, který na konci hry drží největší bohatství v podobě mincí.

Příprava hry

Před začátkem hry vložte všechny dílky postav do pytlíku. Na střed herní plochy umístěte mince a Mapu pokladu. Každému hráči rozdělte náhodně desku dobrodružství typu A. Nezapomeňte na desku s pirátskou vlajkou v levém horním rohu, která slouží k identifikaci začínajícího hráče. V budoucích hrách se dohodněte, kterou verzi desky dobrodružství (A, B, C nebo D) budou všichni hráči používat. Umístěte nápovědu pro hráče mezi jednotlivé hráče. Jedna strana obsahuje popisy všech 9 postav, zatímco druhá strana vysvětluje jednotlivé efekty na deskách dobrodružství.

Recenze: Kapitán Flip (ADC Blackfire)
Recenze: Kapitán Flip (ADC Blackfire)

Průběh hry

Hráči se střídají ve svých tazích ve směru hodinových ručiček, začínajíc s hráčem držícím desku s pirátskou vlajkou. Každý hráč ve svém tahu provádí následující čtyři kroky v daném pořadí:

 1. Náhodně si z pytlíku vybere 1 dílek postavy a ujistí se, že vidí pouze jednu stranu dílku.
 2. Buď si ponechá tuto postavu, nebo ji otočí (pokud se rozhodne dílek otočit, musí si novou postavu ponechat).
 3. Umístí vybranou postavu na nejnižší prázdné pole libovolného sloupce na své desce dobrodružství.
 4. Pokud má postava okamžitý efekt (označený žlutě), hráč ho použije. Poté, pokud je postava na nejvyšším políčku některého sloupce a má okamžitý bonus, hráč ho použije.
Recenze: Kapitán Flip (ADC Blackfire)
Recenze: Kapitán Flip (ADC Blackfire)

Konec hry

Jakmile jeden z hráčů zaplní všechny čtyři sloupce na své herní desce dobrodružství, hra okamžitě končí. Pokud poslední hráč zaplní svůj čtvrtý sloupec, hra se ihned ukončuje. Pokud se hraje na desce dobrodružství typu C, použijí se také bonusy za zakrytá políčka na konci hry. Pro vyhnutí se chybám se sloupečky vyhodnocují postupně, jeden po druhém, zleva doprava. Hráč, který na konci hry s nejvíce mincí, se stává vítězem. V případě remízy vyhrává ten hráč, který má Mapu pokladu. Pokud ji nemá žádný z hráčů, remizující hráči si vítězství rozdělí.

Recenze: Kapitán Flip (ADC Blackfire)
Recenze: Kapitán Flip (ADC Blackfire)

Skladování hry

Hra je uložena v pevné papírové krabici s jednou přihrádkou. Žetony jsou uloženy v látkovém sáčku, papírové mince jsou uloženy v uzavíratelném igelitovém sáčku.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Alza.cz.

KAPITÁN FLIP na ALZA.CZ

10 Hodnocení
Kapitán Flip

Místy napínavá hra zaujme děti přibližně od sedmi let věku. Pravidla jsou snadná, hráči tahají ze sáčku žetony a rozhodují se, zda si ponechají postavu nebo si vyberou postavu na druhé straně žetonu. Tato hra nadchne zejména kluky (ale i holčičky v ní mohou najít zalíbení).

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Velmi zajímavý nápad
 • Pro děti napínavá hra
 • Vhodné spíše pro kluky (tematicky jim to je blíže).
 • Skvělý nápad s kartami nápovědy - v postavách se lépe orientuje.
 • Čtyři různá pozadí
ZÁPORY
 • Desky by mohly být trošku silnější.
Kapitán Flip

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart