Recenze jednorázových plenek Moltex (2020)

Ekologické pleny Moltex nature no.1 jsou na trhu již od roku 1961. Poprvé jsem pleny zkoušela v roce 2018, ale od té doby se vzhled i vlastnosti plenek změnily, proto jsem aktualizovala starý článek a sepsala jsem recenzi na nové pleny.

Obsah

Velikosti

Pleny Moltex se prodávají v těchto velikostech:

 • Velikost č. 1 (Pleny pro novorozence): 2-4 kg
 • Velikost č. 2 (Pleny pro novorozence – mini): 3-6 kg
 • Velikost č. 3 (Pleny Midi): 4-9 kg
 • Velikost č. 4 (Pleny Maxi): 7-18 kg
 • Velikost č. 5 (Pleny Junior): 11-25 kg
 • Velikost č. 6 (Pleny XL): 16-30 kg

Jakou velikost jsem zkoušela

Vyzkoušeli jsme velikost č. 2 pro hmotnostní kategorii 3 až 6 kilogramů. Plenka velikostně odpovídá přibližně. Zdá se mi, že miminku o hmotnosti 6 kilogramů musí být malá. Pleny jsme zkoušeli, když vážil Matyášek 4 kilogramy, seděly mu dobře.

Recenze jednorázových plenek Moltex (2020)

Recenze jednorázových plenek Moltex (2020)

Vlastnosti pleny

Plenka (od minulého zkoušení) výrazně změnila vzhled. Je potištěna vkusnými a decentními obrázky, které jsou (podle mého názoru) moc hezké. Plena má pružné pásky, gumičky kolem nožiček neškrtí, hezky těsní. Plena bohužel nemá gumičku na zádech, což je jediná věc, která mi trošku vadí, ale na straně druhé ani jednou plenky neprotekly. Nikdy. Ani skrze záda ani skrze nožičky. Velikost č. 2 má detekční proužek moči.

Tyto plenky jsou ekologické, nezapáchají, nezpůsobily opruzeniny, hezky sají a neprotékají. Velmi dobře sedí. Nový kabát plenkám sluší, materiálem se také zlepšily – je jemný, hebký, příjemný. Plenky mohu doporučit.

Udržitelnost

Pleny MOLTEX Pure & Nature jsou vyráběny za užití 100% čisté energie. Uvnitř jsou velmi měkké. Vnitřní vrstva je založena na na rostlinné bázi, neobsahují škodlivé látky. Jsou šetrné k životnímu prostředí i k pokožce dítěte (takto to uvádí výrobce).

Recenze jednorázových plenek Moltex (2020)

Recenze jednorázových plenek Moltex (2020)

Co mě těší, tak je země původu. Německá značka Moltex si zakládá na tom, aby byly pleny vyráběny výhradně v Německu. Výroba je zajištěna za 100% použití zelené energie. Produkty Moltex mají řadu certifikátů – například EU Ecolabel, OEKO TEX, FSC, OK Biobased (obal), CO2 Neutral, The Seal of Cotton and Cotton Enhanced.

Dostupnost

Také dostupnost plenek se výrazně zlepšila. Plenky pořídíte v e-shopech, které se zaměřují na prodej ekologických produktů, například Econea.cz nebo Biooo.cz. Ale také jsou dostupné v e-shopech s dětským zbožím (například Feedo.cz) i ve velkých internetových obchodech jako je Mall.cz. Nakonec pořídíte plenky také v hypermarketech – například Kaufland.

🏆ČTENÁŘI MÉHO BLOGU MAJÍ NA FEEDO.CZ EXKLUZIVNÍ SLEVU VE VÝŠI 10 % NA VŠE, I NA JIŽ ZLEVNĚNÉ PRODUKTY. SLEVA SE ODEČTE Z KOŠÍKU PO VLOŽENÍ KÓDU MAMADODESTE.🏆

Pleny MOLTEX na ECONEA.CZ

9.9 Hodnocení
Plenky Moltex

Krásné plenky Moltex hezky sají, dobře sedí, jsou ekologické a k pokožce šetrné. Opruzeniny nezpůsobily, neprotekly, neškrtí, nezapáchají. Jediným negativem může být vyšší cena, ale ve srovnání s jinými ekologickými plenkami nepatří k těm nejdražším. Pleny jsou vyrobeny v Německu.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
10
Lepicí pásky
10
Parfemace / chemický zápach
10
Absorpce
10
Výdrž
10
Opruzeniny
10
Dostupnost
10
Poměr ceny a kvality
10
Velikost
9
KLADY
 • Ekologické
 • Nezapáchají chemicky.
 • Biologicky rozložitelné
 • Vyrobeny v Německu
 • Hezky sedí.
 • Dobře sají.
 • Velmi krásný vzhled.
ZÁPORY
 • Vyšší cena

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart