PLENYTESTUJEME

Recenze jednorázových plenek Moltex

Ekologické pleny Moltex nature no.1 jsou na trhu již od roku 1961. Plenka je ověnčena certifikáty FSC, má nálepky: 100 % Clean Energy, 100 % Chlorine Free Bleached Fluff, Green Brand a Original Excellent Dermatest. Co je na plenách Moltex tak úžasného? Bude to znít jako klišé, ale působí na mě jako poctivé pleny vyrobené v Německu.

Obsah

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Zkoušela jsem velikost 4 maxi, která dle výrobce sedí dítěti od 7 kg do 18 kg. Zdá se mi, že plenka bude 7 kg dítěti velká a 18 kg dítěti moc malá. Záleží na tom, jak jsou děti stavěné, ale u nás to tak je. Martínkovi (14 kg) sedí tak akorát a klidně by mohl mít větší. Filkovi (8, 5 kg) je docela velká a mohl by mít menší. Lepící pásky jsou dostatečně dlouhé a pruží. Lze je opakovaně odlepit a zalepit. Drží na suchý zip, ale to už je dnes standard.

Jednorázové plenky Moltex Nature No. 1 – Jak plena vypadá?

Na plenách se mi líbí, že jsou vyrobeny v Německu a ne v Číně. Další sympatickou věcí je, že nezapáchají chemicky, ani nijak jinak. Plenka se mi zdá poměrně silná, v porovnání s ostatními jednorázovými plenami. Není na ní jinak nic, co by člověk mohl vytknout. Na zádech chybí jistící gumička (jako pojistka velké nehody). Plenka během testování neprotekla. Ryze bílá plena, která se vám do paměti nevryje, a zaměníte ji například s Babylove Öko, Bio Babby nebo plenkami Panda. Na straně druhé, při nákupu se rozhoduji vždy dle poměru ceny a kvality, nikoli dle obrázků. Ty beru v potaz, objevím-li dvě plenky identické ceny a kvality. V tom případě vezmu tu hezčí. 🙂

Moltex: Jak plena sedí? Miminko o váze 8,5 kg, velikost č.4.

Plenka neprotéká, saje dobře, ale senzorické hodnocení není na výbornou. Občas se mi zdálo, že je na povrchu trošku vlhká. Hodí se i na noc, nezpůsobuje opruzeniny. Pásky se netrhají. Materiál je příjemný, ale není prvotřídní kvality. Gumičky netlačí do nožiček a zachytí moč i stolici. Savé jádro tvoří biologicky odbouratelná buničina a absorpční gel, kterého je méně než u běžných plenek. Dostupnost je v porovnání s obyčejnými jednorázovými plenkami horší.

Jednorázové plenky Moltex Nature No.1 – Savé jádro.

nahoru ↑

Ekologická plena: Co to znamená?

Plena Moltex je bělena kyslíkem, nikoli chlórem, neobsahuje latex, proto je eliminováno riziko alergie. V plence není parfém, ale extrakt z čajových listů, který na sebe váže zápach. Plášť plenky je biologicky odbouratelný ze 100 %.

Plena na mě působí jako obyčejná ekologická plenka, což je naprosto v pořádku. Proč? Nu, protože to je jenom plena  a nikoli věc trvalé hodnoty. Na druhou stranu by nemusela patřit do vyšší cenové kategorie (300 Kč za balení 30 kusů plenek). Pleny koupíte na Alza.cz.

Pleny Moltex na ALZA.CZ

8.2 Hodnocení
Plenky Moltex

Jednorázové ekologické pleny Moltex jsou poctivé, sají slušně a neprotékají. Nezaujmou vás designem a zdá se, že nevybočují z řady. Vyzdvihla bych, že jsou vyrobeny v Německu a jsou kvalitně provedeny.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
8
Lepicí pásky
8
Parfemace / chemický zápach
10
Absorpce
8
Výdrž
10
Opruzeniny
10
Dostupnost
4
Poměr ceny a kvality
8
Velikost
8
KLADY
  • Ekologické
  • Nezapáchají chemicky.
  • Biologicky rozložitelné
  • V Německu je koupíte za dobrou cenu.
ZÁPORY
  • Nepojmou tolik tekutiny jako ostatní plenky.
  • V České republice jsou drahé.
User Rating: Be the first one!

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme. Zajímá vás více? Klikněte na ikonu domečku.

Mamadodeste.cz
Logo