Recenze plenek Moltex + kde levně koupit

Ekologické pleny Moltex nature no.1 jsou na trhu již od roku 1961. Poprvé jsem pleny zkoušela v roce 2018, ale od té doby se vzhled i vlastnosti plenek změnily, proto jsem aktualizovala starý článek a sepsala jsem recenzi na nové pleny.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Velikosti

Pleny Moltex se prodávají v těchto velikostech:

 • Velikost č. 1 (Pleny pro novorozence): 2-4 kg
 • Velikost č. 2 (Pleny pro novorozence – mini): 3-6 kg
 • Velikost č. 3 (Pleny Midi): 4-9 kg
 • Velikost č. 4 (Pleny Maxi): 7-18 kg
 • Velikost č. 5 (Pleny Junior): 11-25 kg
 • Velikost č. 6 (Pleny XL): 16-30 kg

Jakou velikost jsem zkoušela

Vyzkoušeli jsme velikost č. 2 pro hmotnostní kategorii 3 až 6 kilogramů. Plenka velikostně odpovídá přibližně. Zdá se mi, že miminku o hmotnosti 6 kilogramů musí být malá. Pleny jsme zkoušeli, když vážil Matyášek 4 kilogramy, seděly mu dobře.

Vlastnosti pleny

Plenka (od minulého zkoušení) výrazně změnila vzhled. Je potištěna vkusnými a decentními obrázky, které jsou (podle mého názoru) moc hezké. Plena má pružné pásky, gumičky kolem nožiček neškrtí, hezky těsní. Plena bohužel nemá gumičku na zádech, což je jediná věc, která mi trošku vadí, ale na straně druhé ani jednou plenky neprotekly. Nikdy. Ani skrze záda ani skrze nožičky. Velikost č. 2 má detekční proužek moči.

Tyto plenky jsou ekologické, nezapáchají, nezpůsobily opruzeniny, hezky sají a neprotékají. Velmi dobře sedí. Nový kabát plenkám sluší, materiálem se také zlepšily – je jemný, hebký, příjemný. Plenky mohu doporučit.

Udržitelnost

Pleny MOLTEX Pure & Nature jsou vyráběny za užití 100% čisté energie. Uvnitř jsou velmi měkké. Vnitřní vrstva je založena na na rostlinné bázi, neobsahují škodlivé látky. Jsou šetrné k životnímu prostředí i k pokožce dítěte (takto to uvádí výrobce).

Recenze jednorázových plenek Moltex (2020)

Recenze jednorázových plenek Moltex (2020)

Co mě těší, tak je země původu. Německá značka Moltex si zakládá na tom, aby byly pleny vyráběny výhradně v Německu. Výroba je zajištěna za 100% použití zelené energie. Produkty Moltex mají řadu certifikátů – například EU Ecolabel, OEKO TEX, FSC, OK Biobased (obal), CO2 Neutral, The Seal of Cotton and Cotton Enhanced.

Dostupnost

Také dostupnost plenek se výrazně zlepšila. Plenky pořídíte v e-shopech, které se zaměřují na prodej ekologických produktů, například Econea.cz nebo Biooo.cz

Pleny MOLTEX na ECONEA.CZ

Moltex + doprava zdarma

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.9 Hodnocení
Plenky Moltex

Krásné plenky Moltex hezky sají, dobře sedí, jsou ekologické a k pokožce šetrné. Opruzeniny nezpůsobily, neprotekly, neškrtí, nezapáchají. Jediným negativem může být vyšší cena, ale ve srovnání s jinými ekologickými plenkami nepatří k těm nejdražším. Pleny jsou vyrobeny v Německu.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
10
Lepicí pásky
10
Parfemace / chemický zápach
10
Absorpce
10
Výdrž
10
Opruzeniny
10
Dostupnost
10
Poměr ceny a kvality
10
Velikost
9
KLADY
 • Ekologické
 • Nezapáchají chemicky.
 • Biologicky rozložitelné
 • Vyrobeny v Německu
 • Hezky sedí.
 • Dobře sají.
 • Velmi krásný vzhled.
ZÁPORY
 • Vyšší cena
Moltex + doprava zdarma

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart