Recenze jednorázových plenek Hipp Babysanft (extra měkké)

Když jsem viděla v německé drogerii DM plenky Hipp, byla jsem novinkou mile překvapena. Hned jsem je chtěla vyzkoušet, a tak jsem koupila jedno menší balení po 32 kusech. Ač mám k příkrmům Hipp výhrady, plenky jsou dobré a vlhčené ubrousky Hipp Babysanft patří k nejlepším. 
Karolínka a její příběhy
Naučná a zábavná kniha pro děti od 4 do 7 let - všechny znalosti potřebné před nástupem do školy
349 Kč 399 Kč

Obsah

 Vzhled plenky

Bílá plenka je potištěna drobnými zvířátky a kytičkami. Zapíná se na suché zipy, které jdou opětovně odlepit a přilepit. Zipy drží dobře. Plenky od velikosti č. 3 nemají indikátor vlhkosti. Velikost č. 1 a 2 má indikátor vlhkosti a výřez na pupík. V jednom balení všechny pleny vypadají stejně, velikosti se mezi sebou odlišují trošku jiným designem.Na horní části plenky, v oblasti suchého zipu je naznačen jakýsi metr, který ukazuje, jak plenka dítěti sedí. Pokud se zapíná na posledním měřítku s označením „jsem už dost velký“, měli byste sáhnout po nové velikosti. Zajímavý nápad. 🙂
Plenka Hipp: Metr na suchém zipu

Plenka Hipp: Metr na suchém zipu

Plenka nemá na zádech gumičku, což je velká škoda. Nevím, jak by plenka seděla kojenci, nemám možnost ji na miminku vyzkoušet. Batoleti sedí skvěle, neprotéká, jak si poradí s řídkou stolicí bez gumičky, to nevím. Možná, že by ji zvládla pojmout, možná, že nikoli. Kanálky sají dobře, plenky nám neprotekly. V německém e-shopu DM si občas zákazníci stěžují, že plenka u kojence protekla, případně se objevila vyrážka. Zákazníci si spíše pochvalují plenky od velikosti č. 4, respektive pleny pro batolata.  Velikost: Pleny se prodávají od velikosti 1 až do velikosti 5.

Materiál a zápach

Plenka je jemná, příjemná, materiál není prémiové kvality, jako je tomu například u plenkových kalhotek Pampers Premium nebo u plenek Huggies Elite. Jenže to zase až tak nevadí. Plenka je jemná, není extra tenká jako například pleny Babylove se třemi savými kanálky z DM nebo jako plenky Rossmann. Plena nezapáchá, což hodnotím velmi kladně.
Plenky Hipp - detail na savé jádro

Plenky Hipp – detail na savé jádro

Výroba plenky

Pleny jsou vyrobeny v Německu. Nesou označení jako šetrné k životnímu prostředí, nikoli jako ekologické. Není to samé. Plenky neobsahují parfémy, latex a ani chlor. K výrobě jsou využity obnovitelné zdroje energie. Obal je vyroben ze 40 % recyklovaných látek. To ale není nic ojedinělého. Šetrnější obaly na svých produktech nabízí například privátní značka drogerie DM nebo Rossmann. Jak se plena rozloží, jsem nezjistila. Plenky nesou tři certifikáty. Prvním je certifikace FSC, která značí certifikaci udržitelného lesnictví. Les, ze kterého materiál pochází, je kontrolován, zda je obhospodařován v souladu s ekologickými kritérii. Dále mají pleny známku Klimafreundlich (šetrné ke klimatu, životnímu prostředí). K výrobě byly použity obnovitelné zdroje energie (100% zelená elektřina) a zároveň tato značka říká, že produkt má neutrální energetickou bilanci CO2. Pleny jsou dováženy pouze na krátké dopravní cesty. Poslední známka Blauer Engel (Modrý Anděl) značí, že plenky jsou bez kosmetických přísad, parfémů a škodlivin.

Kde plenky pořídit

Na závěr by vás možná zajímalo, kde se dají pleny koupit. Plenky jsou dostupné například v německé drogerii DM a jestli jezdíte na nákupy do Německa, můžete je tam zakoupit. Prodávají se dvě různě velká balení. Malé balení má okolo 30 kusů, velké okolo 60 (70) kusů. Počet kusů se odlišuje v závislosti na tom, jakou koupíte velikost. Cena malého balení je 7 eur, cena velkého balení je 14 eur. Jeden kus plenky o velikosti č. 4 stojí do 6 Kč. Za takovouhle cenu pořídíte výrazně lepší pleny Huggies Ultra Comfort. Na druhé straně pleny Hipp nejsou na batole špatné a vyzkoušet je klidně můžete.
Plenky Hipp - detail na záda bez gumičky

Plenky Hipp – detail na záda bez gumičky

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

7.8 Hodnocení
Pleny Hipp Babysanft (extra měkké)

Plenky Hipp Babysanft jsou na dotek příjemné, měkké, dobře sedí. Velikost uvedená na balení odpovídá velmi přesně. Plenky na batoleti sají dobře, nemám bohužel zkušenost s kojencem. U kojenců se na německém e-shopu DM objevují občas negativní ohlasy na opruzeniny a zákazníci si stěžují také na to, že plenka protekla.

Lepicí pásky
10
Parfemace / chemický zápach
10
Savé jádro
8
Absorpce
8
Výdrž
8
Opruzeniny
8
Dostupnost
1
Poměr ceny a kvality
7
Velikost
10
KLADY
  • Dobře sedí.
  • Jsou měkké.
  • Na batoleti sají dobře a neprotékají.
  • Nezapáchají.
  • Šetrné k životnímu prostředí.
ZÁPORY
  • Nepatří k nejlevnějším, ale za německou cenu okolo 5,8 Kč za kus (velikost č. 4) to není nic hrozného.
  • Nemají jistící gumičku na zádech - nevím, jak budou sedět kojenci.

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart