PLENYTESTUJEME

Recenze jednorázových plenek Bio Babby

O plenách Bio Babby jsem neměla ani potuchy. Narazila jsem na ně při průzkumu e-shopů, když jsem hledala plenky do testu. Jaké jsou? Podívejte se na mou zkušenost s ekologickými jednorázovými plenkami.

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Zkoušela jsem velikost 4, která dle výrobce sedí dítěti od 7 kg do 16 kg. Plenka se mi zdá velikostně špatně zařazená. Označila bych ji spíše do váhové kategorie 8-14 kg, ale záleží na proporcích dítěte. Nezpůsobuje opruzeniny, neprotéká, nezapáchá chemicky. Její vzezření není nikterak zajímavé a klidně byste ji mohli zaměnit s plenkou Moltex, DM Babylove Öko, ale také s neekologickou plenkou značky Panda. Je to zkrátka obyčejná bílá plenka s barevným proužkem, na který uchytíte lepící pásky. Proužky se v balení střídají. Plenka nemá detekční proužek moči.

Ekologická plenka Bio Babby. Jak plenka vypadá?

Materiál je obyčejný, není nepříjemný, je jemný, ale setkala jsem se se zajímavějším. Pleny nejsou parfemované, nezapáchají chemicky. Na omak se zdají být silnější než jiné jednorázové EKO plenky. Jsou vyrobeny ve Francii, proto se pohybují ve vyšší cenové kategorii. Levně je koupíte na Alza.cz.

Lepící pásky pruží, jsou dlouhé akorát a lze je opětovně odlepit a přilepit. Dvojité gumičky kolem nožiček netlačí a zabrání úniku tekutiny.  Gumičky jsou kvalitní a ve srovnání s jinými EKO plenkami mi přijdou hodně odolné a nepropustné. Plenka nemá na zádech všitou gumičku, ale sedí dobře. S menšími velikostmi nemám zkušenost a nevím, jak dobře zachytí stolici novorozence. Velikost č. 4 je zcela v pořádku.

Ekologická plenka Bio Babby. Detail na zádíčka a savé jádro.

Savé jádro tvoří celulóza a absorpční gel, který dokáže několikanásobně zvětšit svůj objem. Saje dobře, zanechá zadeček suchý a vydrží přes den více než tři hodiny. Plenka je vhodná také na noc, ale vždy záleží, kolik tekutiny dítě vypije. Zkoušela jsem na noční spaní a miminko se nebudilo, plena neprotekla.

Ekologická plenka Bio Babby. Detail na zádíčka a savé jádro.

Plenky jsou rozložitelné z poloviny, což není žádná sláva. Sežnete i takové, které rozloží téměř ze 100 % (například Nappynat, Muumi). Na to, že jsou rozložitelné pouze z 50 %, jsou poměrně drahá. Plenky mají certifikát FSC® a  z poloviny se rozloží během několika let (většinou se u EKO plenek uvádí kolem pěti let).

PODÍVÁM SE DO OBCHODU NA

Plenky Bio Babby koupíte levně na Alza.cz

Plenky Bio Babby koupíte levně na Alza.cz

Plenky mě neoslovily, ale to neznamená, že jsou špatné. Zkrátka poměr ceny a kvality není takový, abych je znovu koupila. Za vysokou pořizovací cenu mohu mít pleny 100% biologicky rozložitelné.

8.2 Celkové hodnocení
Plenky Bio Babby

Francouzské pleny Bio Babby jsou kvalitní, ale poměrně drahé. Za pořizovací cenu 10 Kč/ks koupíte plenku, která je 100 % biologicky rozložitelná, což Bio Babby nejsou. Dají se rozložit z 50 %.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
8
Lepicí pásky
8
Parfemace / chemický zápach
10
Savé jádro
10
Absorpce
8
Výdrž
8
Opruzeniny
10
Dostupnost
4
Poměr ceny a kvality
8
Velikost
8
Klady
  • BIO a EKO
  • Nezapáchají chemicky
  • Biologicky rozložitelné
  • Nezpůsobují opruzeniny
Zápory
  • Drahé
  • Špatně dostupné

Foto&video: Tereza Krček

Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.