Recenze jednorázových plenek Babydream z Rossmannu (2018)

Vzhledově mě plenky Babydream z Rossmannu mile překvapily. Jsou nesmírně tenké, mají krásný design a působí dobře. Vadou na kráse je na první pohled neskutečně silný chemický zápach. Udeří vás do nosu ihned po roztržení obalu. Produkt je vyrobený v Německu.

Obsah

Jak si pleny stojí v praktických testech?

Pleny jsem zkoušela na obou dětech. Koupila jsem velikost č. 4 Maxi, která se dle výrobce hodí pro děti od 7 kg do 18 kg. Plenka byla Filkovi, který váží něco přes 8 kg velká, a Martínkovi, který má 15 kg, téměř malá. Váhová kategorie není určena příliš přesně. Záleží na tom, jaké tělesné proporce dítě má, nicméně zde se výrobce příliš netrefil.

Pleny Babydream z Rossmannu: Jak sedí velikost č. 4 na dítěti o hmotnosti 8,5 kg.

Asi nejpovedenější je na pleně plastový pytlík (obal plen) a její design. Savé vlastnosti, chemický zápach i absorpce stojí za starou bačkoru. Plenka příliš mnoho tekutiny nepojme a než se po ní děti hned druhý den oprudily, stihla do té doby prosáknout a protéct. Nejvíce ze všeho mi vadí chemický zápach, který je neuvěřitelně silný a nevyčichl ani po pár dnech.

Pleny Babydream z Rossmannu: Jak vypadá plena velikosti č.4.

Pleny Babydream z Rossmannu: Gumička na zádech chybí.

Pro koho se pleny hodí?

Nerada bych plenky příliš pohanila a kritizovala. Dětem neseděly a už je nekoupím. Děkuji, stačilo. Možná, že vašim dětem vyhovovat budou, ale má-li miminko citlivou pokožku a nevyhovují mu například plenky Pampers, raději Babydream z Rossmannu ani nekupujte. Ušetříte 139 Kč za celé balení  po 33 kusech plenek. Martínek nemá opruzeniny téměř po žádných plenách. Jediné, které mu nevyhovovaly, byly Happy Mimi a nové inovované Pampers Premium. Filka má opruzeniny téměř po všech plenách, vyjma EKO a BIO plenek a také plen Bella Háppy. Obě děti nové pleny z Rossmannu nesnesou. Zadečky měly zapařené až hrůza, a to po několika málo hodinách.

Pleny Babydream z Rossmannu: Savé jádro je dostatečně dlouhé.

Pleny na první pohled vypadají krásně, na ten druhý vám mohou peníze za nákup připadat jako vyhozené, protože plenky prosakují, protékají a mohou způsobit opruzeniny.

4.8 Hodnocení
Plenky Babydream z Rossmannu

Nové pleny Babydream z Rossmannu vypadají vážně skvěle, ale velmi nepříjemně chemicky zapáchají. Děti tyto pleny bohužel nemohou mít, protože se jim zapařil zadeček. Plenky prosakují, protkají a nepojmou příliš mnoho tekutiny.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
6
Lepicí pásky
10
Parfemace / chemický zápach
0
Savé jádro
10
Absorpce
4
Výdrž
4
Opruzeniny
0
Dostupnost
4
Poměr ceny a kvality
4
Velikost
6
KLADY
  • Pěkný design
ZÁPORY
  • Zapáchají chemicky
  • Prosakují

Přeji vám šťastný nákup. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart