Recenze jednorázových plen Seventh Generation

Jakožto totální neznalec BIO a EKO produktů jsem netušila, že tyto pleny existují. Objevila jsem je náhodou, když jsem se pídila po tom, jaké pleny koupit miminku s opruzeninami po všem, co není BIO. Vyzkoušela jsem jedno balení, na další se chystám. Za mě jsou tyhle plenky velmi dobré. 
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Původ a výroba plenek

Pleny původem z USA předčily má očekávání. EKO plenky jsou vyráběny ve státě Ohio z nebělené buničiny certifikované FSC®. Savé jádro tvoří polyakrylát sodný. Sodná sůl kyseliny polyakrylové umí absorbovat 200 až 300 násobek své hmotnosti. Polyakrylát sodný pokožce dítěte neškodí, protože s ní ani nepřijde do kontaktu. Z čistě ekokologického hlediska asi nebude tím nejšťastnějším řešením. Jedná se o ropný derivát a více o něm psal ekolist.
Plenka vypadá velmi ekologicky. Není bělená, obrázky korespondují s přírodou a prošla testy HRIPT. Z kolika procent se rozloží, to výrobce neuvádí. Jisté ale je, že ze 100 % to nebude. Na první pohled působí kvalitně, propracovaně a poctivě.

Jednorázové pleny Seventh Generation – vzhled pleny velikosti č. 3

Jak si stojí v praktických testech

Sedí krásně. Přizpůsobí se tělíčku dítěte díky dvojitým pružným gumičkám okolo nožiček a také na zádech. Gumička na zádech zabrání úniku nežádoucí tekutiny. Gumičky jsou extrémně pružné. Plena dle výrobce absorbuje tři normální vyčůrání. Co tím chtěl básník říci, to nemám ponětí. 🙂 Z toho, co jsem zkoušela, saje perfektně, neprosakuje, zachytí řídkou stolici. Nezpůsobuje opruzeniny u dítěte s citlivou pokožkou, je vhodná na noc. Kdyby nebyly plenky tak drahé, kupovala bych je dále. Ale za prodejní cenu bezmála 1000 Kč za velké balení budu hledat alternativní produkt.

Dejte pozor na číslování velikostí. Prodávají se od novorozeneckého balení, které není v současné době v ČR ke koupi, až po velikost č. 5. Při vybírání se ohlížejte spíše na napsané kilogramy na obalu, než na velikost. V obchodě uvidíte dvě velikosti jedna, jednhttps://sdilej.cz/free/index.php?id=6097890u velikost pět a kdybyste hledali pleny v zahraničních e-shopech, najdete je až do velikosti č. 6. Uvedené kilogramy odpovídají reálné velikosti plenky přibližně a záleží na proporcích dítěte. Plenka se mi zdá spíše mírně menší.
Jednorázové pleny Seventh Generation – detail na gumičku na zádech.

Poměr ceny a kvality

Hodí se pro děti s velmi citlivou pokožkou. Jejich nevýhodou je to, že jsou pro běžného spotřebitele dost drahé. Možnost, jak je koupit levně prakticky neexistuje, nebo jsem jsi doposud neobjevila. Je to proto, že se pleny dováží z USA. Americký e-shop rozesílá zásilky pouze po Spojených státech. To by zase až tak nevadilo. Věděli jste, že si můžete nechat přeposlat balíček také z USA? Jenže služba to je dost drahá. Abyste dostali pleny levně do Evropy je nemožné, protože z objednávky musíte zaplatit clo, případně také pojištění, poplatek za přeposlání a také poštovné. V USA vyjde malé balení na 220 Kč bez daně, v České republice zaplatíte za malé balení 330 Kč. Objednala jsem malé balení plen z Kiido.cz za 240 Kč a jeden kus v přepočtu vyšel na 7,5 Kč (velikost č. 3). Kupovala jsem také velikost č. 5 (za necelých 200 Kč) a jeden kus vyšel na 8,5 Kč.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

8.8 Hodnocení
Pleny Seventh Generation

EKO a BIO pleny jsou tenké, příjemné a nezpůsobují opruzeniny. Hodí se pro citlivou dětskou pokožku, nezapáchají, nejsou běleny chlórem a neobsahují latex. Jejich velkou nevýhodou je vysoká cena.

Materiál zvenku a zevnitř plenky
10
Lepicí pásky
10
Parfemace / chemický zápach
10
Savé jádro
10
Absorpce
10
Výdrž
10
Opruzeniny
10
Dostupnost
4
Poměr ceny a kvality
8
Velikost
6
KLADY
  • Hezky sedí.
  • Neprotékají.
  • Jsou ekologické.
  • Neškrtí.
  • Hodí se pro děti s citlivou pokožkou.
ZÁPORY
  • Velmi vysoká cena
  • Dostupné pouze online

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Přeji vám šťastný nákup. 🙂 Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart