Recenze: Jazýčky ven (společenská hra od 4 let)

Tato hra je opravdu nádherná a tříleté a čtyřleté děti z ní budou nadšené. Děti milují malé mopslíky, kteří se vejdou akorát do dětské ručičky. V článku najdete fotografie, video, recenzi a také pravidla.

Jazýčky ven

Obsah

Recenze: Jazýčky ven

Tato hra je nádherná a malé děti jsou z ní nadšené. Opravdu velmi doporučuji a spolu s hrou Můj první nedobytný hrad (Recenze: Můj první nedobytný hrad) patří k vynikajícím společenským hrám pro děti od tří až čtyř let věku.

Mopslíci snědli všechna lízátka a děti musí přijít na to, který z mopslíků snědl jaké lízátko. Princip hry je snadný. Děti hází kostkou a snaží se najít mezi mopslíky toho, který má jazyk v barvě hozeného lízátka. Aby dítě zjistilo, jaké lízátko mopslík snědl, musí jej zmáčknout a pejsek vyplázne jazyk. Některé děti budou s mačkáním pejska potřebovat pomoc dospělého.

Recenze: Jazýčky ven (společenská hra od 4 let)
Recenze: Jazýčky ven (společenská hra od 4 let)

Kvalita provedení

Kvalita provedení pejsků i kostky je velmi dobrá. Občas pejsek jazýček schová až moc rychle, ale můžete jej zmáčknout znova. Malinkým dětem (okolo tří let věku) se mohou pejsci hůře mačkat, ale čtyřleté a pětileté dítě zvládne zmáčknout pejska bez problémů.

Co je součástí balení

 • 2 kostky
 • 12 mopslíků
 • 4 mopslí karty
 • česká a slovenská pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: max 15 minut
 • Počet hráčů: 2-4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 4 let (zvládne i tříleté dítě, ale bude potřebovat pomoc s mačkáním pejsků)
 • Hra obsahuje: návody, karty, mopslíky, kostku
Jazýčky ven

Pravidla hry

Zjistěte, jaký pejsek snědl jaké lízátko.

Příprava

Všech 12 mopslíků vyjměte z krabice a položte je na stůl. Každému hráči rozdejte jednu kartu, na kterou umístí své mopslíky.

Recenze: Jazýčky ven (společenská hra od 4 let)
Recenze: Jazýčky ven (společenská hra od 4 let)

Jak hrát

Začíná nejmladší hráč a pokračuje se ve směru hodinových ručiček. Hoďte lízátkovými kostkami. Poté, co padnou lízátka má hráč dva pokusy na to, aby našel mopslíky, kteří snědli lízátka vyobrazená na kostkách. Pro nalezení mopslíků je třeba zmáčknout pejska na bocích nebo pořádně zatlačit do hlavičky. Pejsek vyplázne jazyk a je vidět, jakou má jeho jazyk barvu. Pejska zmáčkněte tak, aby všichni hráči viděli barvu jazyku. Pokud jste se nestrefili, nechte pejska na svém místě. Pokud jste se strefili u jednoho pejska, přemístěte jej na svou kartu a pokračuje další hráč. Pokud jste našli oba pejsky, můžete za odměnu hrát ještě jednou. Vyhrává ten hráč, který našel jako první šest pejsků a všechny je přesunul na svou kartu.

Když jsou všichni mopslíci dané barvy uložené na mopslích kartách a vám přesto na lízátkových kostkách padnou dané barvičky, můžete tyto mopslíky najít na soupeřových kartách. Mopslíka sice nemůžete přemístit na svou kartu, ale můžete získat možnost házet znovu. Pokud žádný hráč nenasbíral šest mopslíků a na stole žádný mopslík již není, vyhrává hráč, který získal nejvíce mopslíků.

Od 6 let: Můžete hru udělat těžší. Hráči si mezi sebou mohou brát mopslíky a to i v případě, že je mopslík uložen na mopslí kartě daného hráče.

Recenze: Jazýčky ven (společenská hra od 4 let)
Recenze: Jazýčky ven (společenská hra od 4 let)

Skladování hry

Mopslíci jsou uloženi v krabici a každý má svou přihrádku. Přesto je krabice poměrně nešťastně vyřešena. Krabice nemá klasické víko a ne nutné buď krabici z velké části rozložit a nebo vysunout plato, což není moc praktické.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Alza.cz, nebo na Dobre-knihy.cz či na Knihydobrovsky.cz.

JAZÝČKY VEN na ALZA.CZ

9.8 Hodnocení
Jazýčky ven

Nádherná hra nadchne děti okolo čtyř a pěti let věku. Hra má snadná pravidla, dětem se moc líbí hledání barevných jazýčků. Hru zvládnou s pomocí dospělého zahrát už tříleté děti. Procvičuje paměť i jemnou motoriku. Hra je uložena v papírové krabici, provedení krabice by mohlo být trošku praktičtější.

Poměr ceny a kvality
9
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Krásná hra - nádherné provedení, barvy, mopslíci - dětem se moc líbí.
 • Pro tříleté a čtyřleté děti ideální hra - snadná pravidla, paměťová hra pro procvičení paměti.
 • Nádherný dárek k narozeninám nebo k Vánocům - pejsci jsou akorát do ručičky a hra vypadá spíše jako veselá hračka.
ZÁPORY
 • Krabice na uložení hry není praktická, mohla by mít klasické víko.
 • Mopslíků je pouze 12, což může být při hře příliš málo. Pokud vítězí hráč, který najde 6 mopslíků (ve čtyřech hráčích je téměř nemožné najít 6 mopslíků).
 • Cena
Jazýčky ven

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart