Recenze: Paměťová hra Myší domeček

Na hru Myší domeček jsem byla zvědavá. Zaujal mě nápad se svítilnou (více jej rozebírám v článku), myší domeček i neobyčejná paměťová hra. Do článku jsem připravila podrobnou recenzi, fotografie, pravidla a také hodnocení hry – její klady a zápory, tipy na hraní a doporučení pro rodiče.

Paměťová hra Myší domeček

Obsah

Recenze: Myší domeček (Albi)

Hned v úvodu ráda zmíním, že hra s názvem Myší domeček patří do edice „Albi exclusive“ a koupíte ji pouze v e-shopu Albi.cz nebo v kamenných prodejnách Albi. Nikde jinde se sehnat nedá.

Ještě než začnete hrát

Společenská hra Myší domeček dorazila v papírové krabici. Před první hrou je potřeba z papírové krabice podle návodu vytvořit myší domeček. Měla jsem strach, že hru složím špatně nebo zlomím karton, ale ukázalo se, že to není nic těžkého. Když hru budete skládat, mám pro vás tip. Abyste si nezničili karton, nejprve jednou rukou trošku roztáhněte plastové úchyty, poté do nich vsuňte opatrně karton, a nakonec úchyt povolte. Karton bude v úchytu hezky držet, nezničí se a ani se neohne. Mně složení nějakou dobu zabralo a děti se každých dvacet sekund ptaly, kdy už to bude, jestli už to je a kdy už budeme KONEČNĚ hrát. Abyste si ušetřili spoustu otázek a odpovědí, můžete hru nejdříve složit, a až poté ji dát dětem. 🙂

Recenze: Desková hra Myší domeček
Hra Myší domeček – přikrytý domeček

Princip hry

Myší domeček je paměťová hra, kterou mohou hrát už pětileté děti. Princip je snadný. Do domečku se hodí dřevěné žetony s obrázky, přikryje se víko domku, rozsvítí se svítilna. Děti koukají okénkem do domečku a hledají žetony. Snaží si zapamatovat, ve které místnosti se žetony nachází, načež pomocí ANO/NE odpovídají na otázky. Kdo nasbírá nejvíce bodů, vyhrál.

Recenze: Desková hra Myší domeček
Hra Myší domeček – karta, úroveň 1

Kvalita provedení

Kvalita provedení je dobrá. Karton je pevný, hra hezky drží pohromadě. Skládání domečku je logické, vše má své místo. Nápad moc chválím. Hra nabízí něco jiného, je hezká, dětem se líbí. I když není zrovna snadná. 🙂

Recenze: Desková hra Myší domeček
Hra Myší domeček – jak to vypadá uvnitř domku

Co je součástí balení

 • Spodní víko krabice
 • Horní víko krabice
 • Svítilna
 • Papírové stěny domečku, které je potřeba složit
 • Plastové úchyty ke složení domku
 • Papírové žetony ve tvaru místností, žetony ANO/NE, žetony předmětů
 • Dřevěné žetony
 • Dvě hrací karty potištěné z obou stran = 4 úrovně hry

Pravidla hry

Pravidla vypadají na první pohled složitě, ale jsou vlastně úplně jednoduchá. Do myšího domku vhodíte dřevěné žetony. Domečkem opatrně zatřesete, aby se žetony rozmístily po celé ploše. Do otvoru vložíte svítilnu a zapnete ji. Svítilna svítí třicet sekund. Děti sledují okénky, jaké žetony se nachází v konkrétní místnosti a snaží si je zapamatovat. Například: V ložnici je knoflík. Jakmile svítilna zhasne, už se na nic nikdo nedívá a hra začíná. Na stůl se položí hrací karta. Vybrat si můžete čtyři stupně obtížnosti od 1 do 4. Jednička je nejlehčí. Na kartu položíte myšky a na políčko s košíkem košíček (přesný návod je v krabici a kdybyste jej ztratili, můžete ho stáhnout online na Albi.cz – zde). Podle návodu rozmístíte žetony. Hranaté papírové žetony představují místnosti, kulaté představují dřevěná kolečka. Hráč odpovídá na otázky: Jsou tyto dva žetony ve stejné místnosti? Pokud ano, položí zelenou fajfku k této nakreslené otázce, pokud ne, položí hnědý křížek. Jaký žeton leží v kuchyni? Hráč přiřadí zelenou fajfku k žetonům, které se v kuchyni nachází. Složitost otázek se odvíjí od toho, jak těžkou úroveň hry jste zvolili. Když hráč odpoví na všechny otázky, odklopí se víko krabice a zkontroluje se správnost odpovědí. Za každou správnou odpověď posunete košíček o jedno políčko po kamenité cestě vpřed. Hraje se celkem čtyřikrát.

MYŠÍ DOMEČEK na ALBI.CZ

Recenze: Desková hra Myší domeček
Recenze: Hra Myší domeček

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 20 minut (a více)
 • Počet hráčů: 2 až 6 hráčů
 • Značka: Albi
 • Rozmístění místností: V domečku se nachází koupelna, kuchyň, ložnice a obývací pokoj
 • Materiál: Tvrdý karton, papír, dřevo, plastové úchyty, plastová svítilna s baterií

Skladování hry

Když myší domeček jednou složíte, už jej nemusíte rozebírat a znova skládat. Což je sympatické. Svítilnu a žetony vložíte do černých stojánků do domečku, na ně položíte návod a hrací karty.

Recenze: Desková hra Myší domeček
Recenze: Hra Myší domeček

Tipy na hraní s dětmi

 • Jestli budete hru hrát s malými dětmi okolo čtyř a pěti let věku, je dobré vynechat svítilnu. Děti se mohou na žetony v domečku dívat tak, že odklopí víko. Zkoušeli jsme způsob se svítilnou i s odklopeným víkem a ten druhý je pro malé děti výrazně jednodušší.
 • Šestileté děti mohou hrát se svítilnou. Pro ně bude zcela dostačující první úroveň hry.

Kde hru pořídit

Hru koupíte pouze na Albi.cz. Právě je zde v akci (+doprava zdarma). 🙂 Určitě ji mohu jen doporučit. My jsme k nákupu her a knížek z Kouzelného čtení nad 2000 Kč dostali dáreček v podobě hry Veverčáci.

Paměťová hra Myší domeček
10 Hodnocení
Desková hra Myší domeček

Krásně zpracovaná hra děti moc baví. Nejvíce je zaujal nápad se svítilnou, kdy se do domečku vloží drobná baterka s časovačem, která do jednotlivých místností posvítí na dřevěné žetony. Děti si zábavnou formou procvičují paměť. U hry vydrží poměrně dlouho. Myší domeček se hodí už pro předškoláky, ale využijí ho spíše děti na prvním stupni.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Hezké provedení
 • Vytištěno na kvalitním papíru
 • Originální nápad
 • Hra děti zabaví na dostatečně dlouhou dobu.
 • Lze si vybrat z několika úrovní hraní.
 • Je sympatické, že se domeček neskládá a nemusí se neustále skládat a rozkládat.
ZÁPORY
 • Nelze koupit náhradní svítilnu (je ale možné místo ní použít aplikaci v mobilním telefonu).
 • Nebylo by vůbec špatné, kdyby byl na hru papírový obal. Hra je před složením zabalená v papírovém pouzdře, které se vyhodí, protože se na dvojitou krabici nedá nasunout. To je škoda.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart