Recenze: Hoď sebou, slepičí prdelko!

Hra Hoď sebou, slepičí prdelko! je od tvůrců Výbušných koťátek. Zajímavé provedení a plnění vtipných úkolů zaujme děti od čtyř až pěti let. Hra se skvěle hodí i na oslavy nebo párty. Do článku jsem připravila recenzi a také návod, jak hru hrát.

Hoď sebou, slepičí prdelko!

Obsah

Recenze: Hoď sebou, slepičí prdelko!

Vaším úkolem bude co nejrychleji plnit bláznivé aktivity. Nesmíte se nechat nachytat při držení slepičky, když se minutka zastaví.

Kvalita provedení

Provedení hry je zajímavé – hezká je průhledná slepička, která obsahuje hrací kostku. Karty hnízd jsou tenké (pro představu – papír je tenký přibližně jako obyčejná čtvrtka). Žeton slepičí prdelky je velmi silný. Kartičky s úkoly jsou tenké přibližně jako čtvrtka. Do slepice je potřeba vložit dvě tužkové baterie AAA. Baterie nejsou součástí balení.

Recenze: Hoď sebou, slepičí prdelko!
Recenze: Hoď sebou, slepičí prdelko!

Co je součástí balení

 • 1 slepičí minutku
 • 45 karet aktivit
 • 6 herních podložek
 • 1 žeton slepičí prdelky

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 10 minut
 • Počet hráčů: 2-6 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 4 let
 • Hra obsahuje: návody, karty, slepičí minutku
Hoď sebou, slepičí prdelko!

Pravidla hry

Hra má snadná pravidla, které zvládne bez problémů pochopit i čtyřleté dítě. Splňte co nejrychleji aktivitu, než se minutka zastaví. Při plnění aktivity bude mít daný hráč u sebe slepičku, která kvoká. Jakmile vyprší čas, slepička zakdáká. Po splnění aktivity předáte kvokající slepičku dalšímu hráči.

Příprava

Všichni hráči si sednou do kruhu na podlaze. Před každého hráče položte jedno prázdné hnízdo. Hnízdo si můžete pojmenovat a podle své fantazie vyzdobit. Karty rozdělte podle barev na tři hromádky. Každou hromádku zamíchejte zvlášť a vrchní kartu z každého balíčku položte do středu hrací plochy. Toto jsou všechny karty, které budete při hře potřebovat. Ostatní karty vraťte do krabice. Karty si prohlédněte a vysvětlete dětem všechny aktivity, které jsou na kartách popsané. Pokud budou některé aktivity pro děti složité, vyměňte karty za jiné.

Recenze: Hoď sebou, slepičí prdelko!
Recenze: Hoď sebou, slepičí prdelko!

Jak hrát

Hru začíná hráč, který nejlépe napodobí slepici. Na hnízdo před ním položte slepičku. V momentě, kdy jsou všichni hráči připraveni zahájit hru, stiskněte tlačítko na spodní straně slepičky. Spustí se minutka. Ten, kdo má slepičku před sebou v hnízdě s ní rychle zatřese a vrátí ji zpět do svého hnízda. Následně rychle vykonejte tu aktivitu, která odpovídá barvě na kostce.

 • Fialová – Aktivita na fialové kartě.
 • Zelená – Aktivita na zelené kartě.
 • Modrá – Aktivita na modré kartě.
 • Žlutá – Rychle! Znovu přehoďte kostku.
 • Růžová – Opusťte kruh, dotkněte se žetonu slepičí prdelky a pak se rychle vraťte.
 • Duhová – Vyberte si libovolnou aktivitu.

Po dokončení aktivity rychle položte slepičku na hnízdo hráče po vaší levici. Váš tah skončil a nyní je na řadě hráč po vaší levici.

Výzva slepičí prdelky

Tuto speciální aktivitu si můžete vyzkoušet při každém hraní. Pokud máte plnit výzvu slepičí prdelky, řekněte nejdříve “Hoď sebou, slepičí prdelko!” a opustíte kruh, rychle se dotknete žetonu a vraťte se zpět do kruhu. Před zahájením hry vyberte hráče, který umístí žeton slepičí prdelky mimo kruh. Žeton můžete umístit kousek za kruh nebo například pod stůl. Nejprve dejte žeton poblíž, aby si děti hru vyzkoušely. Pokročilí hráči mohou žeton položit dokonce do jiné místnosti. Všichni hráči musí vědět, kde se žeton nachází a musí na něj dosáhnout.

Co se stane, když se minutka vypne?

Pokud se minutka zastaví a uslyšíte zakdákání, hra končí. Pokud máte slepičku na hnízdě nebo v ruce, vyhrává hráč, který je před vámi (poslední hráč, který vykonal nějakou aktivitu).

Recenze: Hoď sebou, slepičí prdelko!
Recenze: Hoď sebou, slepičí prdelko!

Skladování hry

Krabička je šikovně rozdělena. Do jedné části se uloží hnízda a žeton spolu se slepičí minutkou. Do druhé části se uloží karty.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Tlamagames.com.

HOĎ SEBOU, SLEPIČÍ PRDELKO! na TLAMAGAMES.COM

9.8 Hodnocení
Hoď sebou, slepičí prdelko!

Velmi akční a pohybová hra je ideální na dětské párty, oslavy, tábory nebo ji využije velká rodina. Hru pochopí už čtyřleté děti. Zábavu si užije celá rodina. Slepička je roztomilá, provedení hry je dobré.

Poměr ceny a kvality
9
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Zábavná a dynamická hra
 • Dobré provedení
 • Děti se při hře velmi nasmějí.
 • Vhodné pro více dětí (až šest hráčů)
ZÁPORY
 • Vyšší cena
Hoď sebou, slepičí prdelko!

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart