DOPORUČUJI

Recenze: HEADU Montessori – Můj domeček

Nejlepší puzzle pro malé děti, jaké jsme vyzkoušeli. Tyto puzzle jsou vysoce pevné, kvalitní a děti zaujmou na první pohled. Nabízí totiž trošku něco jiného, než na co jste u klasických puzzlí zvyklí. Do článku jsem připravila recenzi, fotografie a také video.

HEADU Montessori - Můj domeček

Obsah

HEADU Montessori – Můj domeček

Montessori puzzle můj domeček jsou puzzle, které zabaví děti přibližně od 2 do 5 let věku. Děti sestaví z kartiček domeček podle své fantazie, a poté jej vyplní předměty. Každý předmět má v puzzlích předem dané místo. Kartičky domečku jsou extrémně pevné a odolné, stejně tak puzzle předmětů jsou krásně silné a pevné. Některé dílky svítí ve tmě, můžete to vyzkoušet v tmavé místnosti. Nápad to je krásný, ale při skládání jej asi příliš neoceníte. Nicméně pro děti je velké překvapení, když jim v noci ukážete, že některé dílky svítí. 🙂 Sada obsahuje 8 herních desek s ilustracemi částí domu (kuchyň, obývací pokoj, koupelna, ložnice, dětský pokoj, sklep, terasa, půda). Do každé z desek patří 4 předměty (celkem je ve hře obsaženo 32 tvarovaných objektů).

Recenze: HEADU Montessori - Můj domeček
Recenze: HEADU Montessori – Můj domeček

Domeček můžete složit různě – dílky domečku lze poskládat jako vysoký dům, činžovní dům, nízký dům, rodinný domek nebo vilu. Záleží jen na tom, jak jej chce dítě složit. Předměty mají své pevné místo. Dílky se vyndávají snadno, protože v domečku jsou malé otvory na prst, kterými lze dílky vymačkat. Puzzle rozvíjí představivost a podporují zájem dětí o své okolí. Dítě může vyprávět, co je na obrázku, co se na obrázku děje, kde je co uložené a jak se jednotlivé předměty jmenují. V noci může objevovat svítící dílky. Puzzle jsou inspirovány metodou Montessori.

Recenze: HEADU Montessori - Můj domeček
Recenze: HEADU Montessori – Můj domeček

Jak hrát hru?

 1. Děti vyndají dílky z krabice. Všechny předměty by měly být mimo kartičky.
 2. Složí domeček podle své fantazie.
 3. Do domečku vloží dílky.

Kvalita provedení

Puzzle jsou vyrobeny z pevného papíru, dílky do sebe dobře pasují. Tyto puzzle jsou opravdu extrémně silné, kvalitní, vynikající.

Recenze: HEADU Montessori - Můj domeček
Recenze: HEADU Montessori – Můj domeček

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 20-40 (toto je velmi individuální)
 • Počet hráčů: 1 hráč
 • Značka: Blackfire / HEADU
 • Vhodné od 2 do 5 let
 • Hra obsahuje: 8 herních desek s ilustracemi částí domu (kuchyň, obývací pokoj, koupelna, dětský pokoj, sklep, terasa), 32 tvarovaných objektů vztahujících se k daným částem domu, do kterých patří (4 pro každou část domu) a ilustrativní návod ke hře, který je vyobrazen na kufříku od puzzlí.
HEADU Montessori - Můj domeček
Recenze: HEADU Montessori - Můj domeček
Recenze: HEADU Montessori – Můj domeček

Skladování hry

Puzzle jsou uloženy ve velmi pevné papírové krabici, která vypadá jako kufřík a puzzle v ní mohou zůstat uloženy po celou dobu skladování v dětském pokojíčku. Krabice je kvalitní a není nutné puzzle přesouvat do jiného úložného boxu.

Youtube

Kde hru pořídit

Puzzle za nízkou cenu pořídíte v knihkupectví Dobre-knihy.cz, kde je mají za nízkou cenu. Puzzle jsou dostupné také v e-shopu Agatinsvet.cz.

PUZZLE MONTESSORI DOMEČEK na DOBRE-KNIHY.CZ

10 Hodnocení
Montessori - Můj domeček

Nádherné a kvalitní puzzle zaujmou děti od dvou až do pěti let věku. Puzzle podporují představivost, jemnou motoriku, kreativitu a jsou inspirovány metodou Montessori. Kvalita provedení je vynikající - dílky jsou velmi tvrdé. Některé části domečku svítí ve tmě. Domeček lze složit různě podle své fantazie. V domečku je vyobrazena kuchyň, dále obývací pokoj, ložnice, koupelna, dětský pokoj, sklep, terasa, půda.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Nádherné provedení - kvalitní a pevné puzzle
 • Hezké obrázky
 • Některé dílky svítí ve tmě
 • Děti velmi baví a zajímá
 • Jednotlivé dílky lze dobře vyndat díky malému otvoru vzadu.
 • Ideální dárek k Vánocům nebo k narozeninám
 • Dobrá cena
ZÁPORY
 • Nic
HEADU Montessori - Můj domeček

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Štítky

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart