DOPORUČUJI

Recenze hasičské požární stanice Brio

Martínek si od Ježíška přál hasičskou požární stanici s panáčky a s hasičským autem. Dlouho jsem váhala, jestli pořídit levnější dřevěnou menší stanici nebo požární stanici Brio. Nakonec jsem koupila požární stanici od značky Brio, která měla perfektní hodnocení. V článku shrnu klady a zápory této stanice a také přikládám několik fotografií. 

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Pro koho je hračka určena

Hasičská stanice se hodí pro děti od tří let věku, protože hračka obsahuje menší části, které by mohly malé děti strkat do pusy, případně by možná mohly znehodnotit autíčka.

Recenze hasičské požární stanice Brio

Recenze hasičské požární stanice Brio

Materiál a kvalita výroby

Hračka je vyrobena převážně z plastu. Poměr plastu a dřeva mě překvapil. Plast tvoří odhadem přes 95 % výrobního materiálu. Dřevěné jsou sloupy a to je vše. Oheň je vyroben z gumy, auta a panáčci jsou z plastu. Hračka je velmi kvalitní a vydrží i nešetrné zacházení.

Recenze hasičské požární stanice Brio

Co je součástí balení

Balení obsahuje samotnou hasičskou stanici, skluzavku, samostatně stojící oheň, motorovou pilu, auto na baterie, které svítí a horní část se vyklápí, další hasičský vůz (ten nesvítí) s hadicí a žebříkem, dva kufry a dva panáčky – pána a paní.

Funkce hasičské stanice

Na střeše hasičské stanice najdeme přistávací plochu pro vrtulník (není součástí balení). V patře mohou parkovat auta, stejně jako je možné zaparkovat autíčka v přízemí. Hasiči i auta mohou jezdit nahoru a dolů po skluzavce.

Recenze hasičské požární stanice Brio

Recenze hasičské požární stanice Brio

Jedno hasičské auto svítí po zmáčknutí tlačítka. Druhé lze magnetem připnout za první svíticí auto. Co je trošku škoda, tak je to, že hasičské auto nejezdí samo. Bylo by perfektní (když už houká), kdyby jezdilo. To je asi jediná drobnost, která mi přišla jako velká škoda. Jinak je hasičská stanice super, děti ji mají moc rády. Druhé hasičské vozidlo nesvítí, ale má navíjecí hasičskou hadici, která vypadá jako provázek s plastovým vyústěním na počátku hadice, dále má autíčko odklápěcí žebřík. Panáčci mohou v ruce držet motorovou pilu. Samostatně stojící ohýnek je vyroben z průhledné gumy, což je poměrně šťastně zvolený materiál. Děti se o tento materiál nezraní a zároveň jej ani nezničí.

Vlastnosti

 • Materiál: Plast (ojediněle dřevo), oheň je z gumy
 • Rozměry stanice: 27 x 19 x 23 cm
 • Rozměry balení: 34 x 19,5 x 39 cm
 • Skládání: Stanice je složena, připevní se pouze skluzavka
 • Baterie: 2 x LR44 (součástí balení)

Kompatibilita

Děti si se stanicí hrají buď samostatně, nebo staví rozsáhlé komplexy po celém pokoji. Propojí hasičskou stanici s garáží, rozestaví dřevěné koleje, vyndají svíticí mašinky, domečky, obří horu, mosty, jeřáby. Stanice nepotřebuje speciální kostky, stojí v dřevěném městečku sama u kolejí a okolo ní projíždí mašinka. Z hlediska kompatibility máme zkušenost s garáží Brio, ke které děti připevňují koleje. Garáž Brio má kompatibilní koleje se značkou Bigjigs a také k ní lze připojit koleje Playtive Junior z Lidlu (více druhů značek jsme nezkoušeli).

Závěrem

Velmi hezká hasičská stanice se dětem moc líbí. Je poměrně velká, bytelná a pěkná. V některých e-shopech je u popisku produktu uvedeno, že hasičská stanice je vyrobena ze dřeva a je vhodná pro děti od roku a půl. Není to tak. Hasičská stanice je vyrobena převážně z plastu. Obsahuje menší části (panáčky, pilu) a pro nejmenší děti bych byla s koupí stanice opatrnější. Hračka je kvalitní a mohu ji na sto procent a s klidným srdcem doporučit. Děti moc potěšila. Hasičskou stanici jsem koupila na Pinkorblue, kde vyšla cenově nejlépe a ještě s dopravou zdarma. Dostupná je také například na 4kids.cz.

Hasičská požární stanice BRIO  na PINKORBLUE.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.8 Hodnocení
Hasičská požární stanice Brio

Hezká, bytelná a kvalitní hasičská stanice potěší děti od tří let věku. Součástí balení je hasičská stanice, auto, které svící, auto s hasičskou hadicí, jeden oheň, motorová pila, dva kufříky a dva hasiči. Děti jsou z hračky nadšené.

Poměr ceny a kvality
10
Údržba
10
Kvalita provedení
10
Kvalita materiálu
10
Kreativita
9
Dostupnost
10
KLADY
 • Kvalitní zpracování
 • Hezká hračka
 • Bytelná a odolná
 • Součástí je také příslušenství - panáčci, kufříky, autíčka, oheň, motorová pila
ZÁPORY
 • Hračka je vyrobena skoro celá z plastu (plast je pevný, odolný, kvalitní).
 • Přijde mi škoda, že autíčko nejezdí. Když už v něm jsou baterie a svítí, mohlo by jezdit.
 • Vyšší cena

Přeji vám krásnou zábavu. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart