Recenze: Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice

Stavebnici Geomag jsem pořídila na doporučení vás čtenářů. A dobře jsem udělala. Stavebnice je krásná, příjemně nás překvapila nejen nápadem, ale také vysoce kvalitním provedením. Do článku jsem připravila podrobnou recenzi.

Geomag Supercolor Panels

Obsah

Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice

Stavebnice je vyrobena z recyklovaného plastu. Skládá se z magnetických tyčinek, které jsou potaženy barevným plastem a z magnetických kuliček. Děti staví z tyčinek a kuliček různé obrazce, modely, domečky. Nejprve se postaví konstrukce a do ní se vloží barevné výplně. Stavebnice je krásná pestrobarevná. Výplně jsou vyrobeny z pevnějšího recyklovaného plastu.

Překvapilo mě, jak jsou kuličky velké. Čekala jsem, že budou výrazně menší. S velkými kuličkami se dobře pracuje. Skvělé jsou také praktické úložné boxy, do kterých se kuličky a tyčinky složí. Na barevné výplně slouží plastový sáček se zipem a žádná speciální krabička pro ně není.

 Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice
Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice

Stavění ze stavebnice je snadné. Do určité míry. Kuličky se na tyčinky připevní snadno. Skvěle drží. Poté je potřeba umístit do konstrukce barevné výplně a to už tak snadné není. Umístění výplní vyžaduje zručnost a trpělivost. Škoda, že stavebnice neobsahuje návody na skládání, ale inspirovat se můžete na internetu. Tato stavebnice je levnější verzí stavebnice Magna Tiles.

Geomag vyrábí hodně druhů těchto magnetických stavebnic. Já jsem vzala EKO verzi, která je pestrobarevná, ale vybírat můžete z celé řady jiných sad – oranžovou, se třpytkami, modrou, malou, velkou.

Pro koho je stavebnice určena

Stavebnice zaujme děti, které chodí do školy. Umístit barevné výplně není snadné a tříleté nebo čtyřleté děti by s tím mohly mít problémy. Pro takto malé děti je vhodnější stavebnice Magformers.

 Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice
Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice

Co je součástí balení

 • 20x ocelová kulička potažená bílým bronzem
 • 2x výplň – pětiúhelník
 • 12x výplň – čtverec
 • 16x výplň – trojúhelník
 • 28x magnetická tyčinka 5,7cm
 • Dva úložné boxy
 • Jeden plastový sáček se zipem

Kde stavebnici pořídit

Stavebnici jsem pořídila na Dudlu.cz, kde najdete velký výběr magnetických stavebnic Geomag (některé jsou od tří let věku). V e-shopu vás zaujmou další krásné stavebnice a hry pro děti. A navíc k nákupu můžete dostat malý dárek.

Geomag Supercolor Panels
9.6 Hodnocení
Geomag Supercolor Panels 78 dílků Eko magnetická stavebnice

Krásná a kvalitní stavebnice zaujme děti, které navštěvují první stupeň základní školy. Skládat magnety k sobě je velmi snadné, ale vložit do konstrukce výplně vyžaduje větší dávku zručnosti. Magnety jsou zabaleny v praktických plastových boxech. Počet dílků není velký.

Poměr ceny a kvality
9
Kreativita
10
Jak zabaví děti
10
Design
9
Kvalita provedení
10
KLADY
 • Kvalitní provedení
 • Hezká a zábavná stavebnice
 • Různé barevné sety
 • Velké dílky i velké kuličky
ZÁPORY
 • Chybí návod na skládání - nejsou předlohy
 • Málo dílků
 • Vložit výplně je obtížnější

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart