Fisher Price: Mluvící pejsek a mluvící pejskova sestřička Smart Stages

Koupit nebo ne? Váhala jsem o téhle hračce strašně dlouho. Vlastně už k loňským Vánocům jsem o ni přemýšlela, ale nakonec jsem se rozhodla pro Pejskův stoleček. K letošním Vánocům dostanou obě děti mluvícího pejska. V recenzi vám představím, co hračka umí, abyste neváhali tak dlouho jako já.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Proč jsem se rozmýšlela

Pořizovací cena Mluvícího pejska (Smart Stages) se pohybuje okolo 750 Kč. Ač se možná někomu bude pejsek moc líbit, tak podle produktových fotek vypadá (podle mě) příšerně. V realitě je to takový milý a vtipně vypadající plyšák. Kdybych věděla, že je to takový sympaťák, beru ho hned. Mně se ta produktová videa moc nelíbí. Je to takové umělé. A i když mají krásnou grafiku, tak mě nepřesvědčí o tom, že ta hračka je také taková. Nejsou moc autentická, zdají se mi vyšperkovaná. Zkrátka tohle byl další faktor, proč jsem odložila nákup.

Co rozhodlo

Obě děti mají rády zvukové hračky a nápad, aby mělo každé dítě svého plyšáčka, se mi líbil. Pejska jsem koupila za 630 Kč, psí holčičku za 680 Kč. Se značkou Fisher Price mám jen pozitivní zkušenosti a na to jsem nakonec také vsadila.
Fisher Price: Mluvící Pejsek Smart Stages: Detail na ručičku.

Fisher Price: Mluvící Pejsek Smart Stages: Detail na ručičku.

Velikost, kvalita materiálu a údržba

Pejsek je velký, až jsem byla překvapená jak moc. Dlouhý (i nohy) je 34 centimetrů, rozpětí paží má 27 centimetrů a obvod hlavy 44 centimetrů. Materiál je měkký a hračka vypadá kvalitně. Dotykové senzory jsou hodně znatelné, uvidím, jak moc to bude při užívání vadit nebo to bude naopak ku prospěchu věci. Náš pejsek (Mluvící pejsek Fisher Price Smart Stages) nemá žádné oblečení, ale viděla jsem, že se prodává také s tričkem nebo se šatičkami. Ten se šaty má trošku jiná čidla na rukách a nohách a také je na něm napsáno, že se zaměřuje na slova (až 100 slov). Není označen jako Smart Stages. Náš, bez oblečení, hraje až 75 melodií. Hračku není možné vyprat v pračce.
Fisher Price: Mluvící Pejsek Smart Stages

Fisher Price: Mluvící Pejsek Smart Stages

Pro koho je hračka vhodná

Výrobce uvádí, že se hračka hodí pro děti od 6 do 36 měsíců. Doma máme tři mluvící plyšáky, medvídka Tedíka, včelího medvídka a mluvícího lva od Fisher Price. Ze zkušenosti bych nedoporučovala koupit mluvícího plyšáčka půlročnímu dítěti, protože si ho strčí do pusy, ušpiní, pozvrací. Vzhledem k tomu, že se pejsek nedá vyprat, není to praktické. Vhodnější je, dát mu hračku, až ji nebude žužlat a kousat.
Mluvící Pejsek Fisher Price Smart Stages

Mluvící Pejsek Fisher Price Smart Stages

Co všechno hračka umí

Zkoušela jsem, co všechno pejsek umí. Na levé noze mají oba plyšáci tlačítko, kterým se přepíná úroveň hraní. Ta je rozdělena do tří věkových kategorií:
  1. Kategorie (Objevování): Pobavíme se. Pejsek říká jednoduchá slova a zpívá snadné melodie. Tato úroveň je určená pro děti od 6 měsíců, ale pejska bych dala až trošku staršímu dítěti.
  2. Kategorie (Povzbuzení): Naučíme se něco nového. 
  3. Kategorie (Hraní): Pojďme si na něco hrát. Výrobce uvádí, že je vhodná od 18 měsíců, ale záleží na dítěti. Děti budou umět přepínat úrovně až od určitého věku. Samy přijdou na to, jak se mačká tlačítko a samy si budou zapínat to, co chtějí.
Jestli znáte Pejskův stoleček, princip je podobný i u plyšového pejska. Nejdříve hraje jednoduché písničky a říká jednoduchá slova, později se snaží dítě co nejvíce zapojit do dění. Zvuk je možné ztlumit nebo zcela vypnout v zadní části pejska. Na zádíčkách je suchý zip, který po rozepnutí ukrývá ovládání, stejně jako dvě klasické tužkové baterie AA.

Poměr ceny a kvality

Hračku seženete za 850 Kč na Mall.cz. Za tuto cenu představuje dobrý poměr ceny a kvality.  Jestli s nákupem nespěcháte, ale víte, že hračku chcete, tak počkejte na výprodeje. Pejsek neslouží jako plyšová hračka na spaní, ale je to parťák na denní hraní. K pejskovi můžete pořídit také sestřičku.

Pejsek Fisher Price na MALL.CZ

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.2 Hodnocení
Fisher Price Mluvící pejsek a mluvící pejskova sestřička Smart Stages

Mluvící pejsek Fisher Price je krásnou interaktivní hračkou, která se bude dětem na 100 % líbit, protože je barevná a moc roztomilá. Nevýhodou je, že ji není možné vyprat.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
6.0
Životnost
10
Kreativita
10
KLADY
  • Roztomilý a měkký plyšák
  • Velká hračka
  • Kvalitní
  • Dobře dostupná v e-shopech
ZÁPORY
  • Hračku není možné vyprat.
  • Vyšší prodejní cena (bez akce)

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart