KOJENECKÉ POTŘEBYNOSÍTKATESTUJEMEVŠECHNY ČLÁNKY

Recenze nosítka Ergobaby Adapt

Na nosítko Ergobaby Adapt jsem byla velmi zvědavá, protože jsem na něj slyšela velmi rozporuplné reference. Čím mě nosítko překvapilo? Velkým nepohodlným bederního pásu, špatným nastavováním ramenních popruhů a možná trošku nelogickými prvky, které jsem na nosítku našla.

Věk dítěte

Nosítko se podle výrobců hodí pro děti o hmotnosti 3,2 kilogramů do hmotnosti 20 kilogramů. Novorozence jsem do nosítka neměla možnost dát, nicméně nosítko je poměrně nepohodlné pro rodiče a nevím, jak by se v něm novorozenci líbilo. Nosítko bude pro dítě o hmotnosti 20 kilogramů příliš malé. Nosila jsem Filku, který má 11 kilogramů a přišlo mi, že je spíše menší. Výrobce pravděpodobně myslel, že nosítko je testováno na hmotnostní kategorii 3,2 kilogramů až 20 kilogramů. Což ale ještě neznamená, že jej pro takhle lehké či těžké děti skutečně reálně využijete.

Rozměry a parametry

U nosítka můžete upravit šířku látky mezi nožičkami a také zádovou opěrku. Látka mezi nožičkami je nastavitelná od 24 centimetrů až do 36 centimetrů. Zádová opěrka je nastavitelná od 31 centimetrů až do 39 centimetrů. Nosítko jsem přeměřovala a rozměry uvádím reálné použitelné (nikoli katalogové).

Ergobaby Adapt - maximální rozměry nosítka

Ergobaby Adapt – maximální rozměry nosítka

Ergobaby Adapt - minimální rozměry nosítka

Ergobaby Adapt – minimální rozměry nosítka

Další parametry nosítka

 • Věk dítěte: do 18 měsíců, max velikost 78 (velmi hraniční údaj)
 • Nosnost: do 20,4 kg
 • Na drobnou postavu: ANO
 • Na velkou postavu: ANO
 • Rozměry nosítka: Nožičky 24 - 36 cm, Záda 31 - 39 cm
 • Šířka bederního pásu: 8 - 12 cm
 • Tloušťka bederního pásu: 0,7 cm
 • Utažení ramenních popruhů: OBTÍŽNÉ
 • Pohodlí bederního pásu: VELMI NEPOHODLNÝ
 • Překřížení ramenních popruhů: ANO
 • Kapucka součástí nosítka: ANO
 • Slintáčky součástí nosítka: NE
 • Cena: 3 900 Kč

Vzhled

Nosítko Ergobaby Adapt seženete v několika různých designech. Koupíte jednobarevné, květované a také limitované edice. Bederní pás je rozdělen na dvě části – pevnou a posuvnou. Pevná část je součástí zádové opěrky, posuvná část je připevněna na popruh bederního pásu. Velmi zvláštní a tuze nepohodlný mechanismus, který byl nosítku čert dlužen. Zádová opěrka se nastavuje na dvě polohy, látku mezi nožičkami nastavíte do tří poloh. Zapínání popruhů se jistí gumičkami, i když v případě ramenních popruhů gumička rozepnutý popruh zajistí jen s velkou fantazií. Popruhy je možné překřížit. Na zádové opěrce je všitá kapsička, v níž je schovaná kapucka.

Ergobaby Adapt: Mezera na bederním pásu

Ergobaby Adapt: Mezera na bederním pásu

Jak nosítko sedí?

Upřímně řečeno (omlouvám se výrobcům a návrhářům nosítka) je to nejhorší nosítko, které jsem mohla vyzkoušet. Sedí prostě hrozně. Bederní pás tlačí. Abych zapnula ramenní popruhy, potřebovala bych minimálně o půl metru delší ruce, což zkrátka neumím dost dobře zařídit. Ramenní popruhy se utahují směrem nahoru (opačně než batoh) a zatím se mi nepodařilo vymyslet, jak je utáhnout, případně jak zapnout sponku mezi popruhy, které jsou utažené.

Jak se nastavuje?

Nastavení není složité. Látku mezi nožičkami zapnete na suchý zip podle předloženého návodu. Návod neodpovídá velikosti dítěte. Nosítko je velmi malé, nepohodlné. Zádový panel nelze nastavit jinak, než do dvou poloh za pomoci sklápějící opěrky.

Ergobaby Adapt: Jak se nastavuje látka mezi nožičkami.

Ergobaby Adapt: Jak se nastavuje látka mezi nožičkami.

Varianty

Ergobaby nabízí několik variant nosítek. Bohužel Ergobaby Adapt nepatří mezi nejhorší. Na trhu je k dostání ještě mnohem horší nosítko pro děti s názvem Ergobaby 360. Nosítko Ergobaby Omni 360 není ergonomické a bylo vyrobeno pro americký trh, kde rádi tahají děti za rozkrok a nosí je čelem od rodiče. Nosítko Ergobaby se vyznačuje velmi špatným poměrem ceny a kvality, je nepohodlné, nepraktické, zaspalo dobu.

Srovnání tloušťky bederního pásu Ergobaby Adapt a Lenka 4ever.

Srovnání tloušťky bederního pásu Ergobaby Adapt a Lenka 4ever.

Alternativa

Jestli hledáte perfektní rostoucí nosítko, zkuste se podívat na ergonomické nosítko Lenka 4ever (Recenze ergonomického nosítka Lenka 4ever). Vyhrálo velký test ergonomických nosítek, který jsem dělala v roce 2019.  Nosítko Lenka 4ever je vyrobeno na Slovensku. Ergonomické nosítko se nepadělá, hodí se pro děti od velikosti 68 do velikosti 104. Aktuálně nosím na zádech dítě ve věku 3,5 let o hmotnosti 17 kilogramů (žádný drobek to není) a na břiše dvouletého s hmotností 11 kilogramů. Za mě naprosto nejlepší věc. Snadno ho zapnu i nastavím. Sedí na malou postavu i na velkého muže.

Nosítko LEnak 4ever

Nosítko Lenka 4ever

Nosítko Lenka 4ever seženete přímo v jejich českém e-shopu Belenka.cz. Nosítko mě překvapilo nejen svým krásným vzhledem, ale zejména poctivým provedením. Bederní pás je velmi široký, měkký a zároveň pevný i na 17 kilogramové dítě, které v něm nosím. Lenka 4ever nabízí skvělý poměr ceny a kvality. Je rostoucí, nastaví se snáze než KiBi, je výrazně pohodlnější a jsem moc ráda, že ho mám. Děkuji za něj.

POZOR! PRÁVĚ JE VELKÁ LETNÍ AKCE. NOVÁ NOSÍTKA V E-SHOPU BELENKA.CZ JIŽ OD 2712 KČ.

PODÍVÁM SE NA

Novinka: Lenka 4ever Folk

Novinka: Lenka 4ever Folk

5 Celkové hodnocení
Ergobaby Adapt

Extrémně špatné nosítko pro miminka za velmi vysokou cenu. Omlouvám se takovéhle hodnocení, ale nejde to jinak.

Poměr ceny a kvality
0
Kvalita provedení
8
Údržba
10
Životnost
9
Nastavení
6
Komfort
0
Velikost
2
Klady
 • Zatím jsem žádné výhody nenašla.
Zápory
 • Nosítko je nepohodlné.
 • Vysoká cena v porovnání s tím, co nosítko nabízí.
 • Není přímo rostoucí. Nabízí tři polohy nohou, zádová opěrka se sklápí.
 • Bohužel je velmi dobře dostupné - záměrně uvádím jako nevýhodu.
 • Padělá se.
Máma do deště (Tereza Krček)

Mít dvě děti krátce po sobě, to není jen tak. Jako máma vím, jak je náročné trávit s nimi celý den, a proto jsem vytvořila blog, který pomůže rodičům děti zabavit, ať už kreativní činností, nebo zajímavou hračkou. Chtěla bych, aby se děti přirozeně rozvíjely, uměly si v budoucnu udělat na věci svůj názor a aby znalosti využívaly jako propojené nádoby, neukládaly je "do škatulek", které nikdy naplno nevyužijí. Tenhle přístup jsem se naučila během studia PhD. na studijních zahraničních pobytech ve Vídni a v texaském Austinu. Chtěla bych, aby se děti s kreativním myšlením seznámily už jako malí drobci, protože v životě se jim to bude mockrát hodit.