Začínají nám doma přibývat knížky o dinosaurech a tato je obzvláště vydařená. Martínek ji dostal od babičky k pátým narozeninám. Encyklopedie, kterou poprvé vydalo prestižní francouzské nakladatelství Larousse stojí, jednoduše řečeno, za to.

Obsah

Pro koho je kniha určena

Encyklopedie zaujme děti okolo pěti let a více. Pro menší děti se mi zdá těžká, což potvrzuje Filka, který v necelých čtyřech letech o knihu příliš zájmu nejeví. Doporučený věk uvedený na knize je 6+ a řekla bych, že encyklopedie zaujme i devítileté děti. Je poměrně komplexní a nešetří informacemi.

Co v knize najdete

Kniha je rozdělena do šesti kapitol. První kapitola se krátce zabývá tím, kdo byli dinosauři a zaujalo mě zajímavé zpracování. Rozděluje dinosaury na trpaslíky a obry, na dvounohé a čtyřnohé, porovnává je podle velikosti, barvy a ukazuje, jak byli obrovští nebo naopak malí. Věděli jste, že hlava torosaura byla velká jako automobil a že mamenchisaurus měl krk o délce dvanácti metrů a přesahoval délku tří automobilů?

Recenze: Encyklopedie Larousse Dinosauři
Recenze: Encyklopedie Larousse Dinosauři

Další kapitoly se zabývají světem dinosaurů, druhy, jejich životem, věnuje se nejznámějším dinosaurům i zániku dinosaurů. Kapitoly jsou doplněny o nespočet obrázků, které ilustrovalo hned několik autorů. Upřímně řečeno ani se nedivím. Muselo dát nesmírnou práci všechny ilustrace namalovat.

V některých kapitolách najdete zajímavé informace – například, že masožravec majungosaurus měl kanibalské zvyklosti a požíral mršiny svých vlastních příbuzných nebo že heterodontosaurus měl v tlamě tři druhy zubů. Jiné kapitoly doplňují krátké příběhy, které se trošku podobají komixům.

Recenze: Encyklopedie Larousse Dinosauři
Recenze: Encyklopedie Larousse Dinosauři

Kniha obsahuje samozřejmě také teorii o vyhynutí dinosaurů, informace o tom, co jsou to fosilie a co se z nich dá zjistit. Na děti během čtení a prohlížení čekají různé otázky a kvízy.

O knize

 • Nakladatelství: Pikola
 • Autorka: Sylvie Bézuel
 • ISBN: 978-80-7549-710-9
 • Rok vydání: 2018
 • Vazba: Pevná
 • Počet stran: 96
 • Rozměry: 200 x 240 x 20 mm
 • Doporučená cena: 379 Kč  – knihu koupíte levněji online.

Tisk a vazba

Na titulní straně vás na první pohled zaujme nevšední úprava. Silné desky doplňuje na omak mechová, na pohled, zelená povrchová úprava. Pevná vazba se zdá být kvalitně udělaná, listy z křídového papíru mají vyšší gramáž, praktické jsou také zahnuté rohy. Pěkná práce.

Recenze: Encyklopedie Larousse Dinosauři
Recenze: Encyklopedie Larousse Dinosauři

Dostupnost

Tuto oblíbenou a žádanou knihu pořídíte za 300 Kč až 390 Kč. Záleží na tom, kde ji budete kupovat. Encyklopedii seženete za poměrně slušnou cenu na Booktook.cz. a také v mém oblíbeném internetovém knihkupectví Knihy Dobrovský(kde bývají různé akce a slevy a v některých dnech doprava nad 300 Kč zdarma).

ENCYKLOPEDIE LAROUSSE DINOSAUŘI NA KNIHYDOBROVSKY.CZ

Závěrem

Nakladatelství Pikola sází vždy na jistotu a encyklopedie Larousse Dinosauři je toho důkazem. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdy se díky této knize děti rozhodly pro studium paleontologie. Koneckonců, proč ne. Alespoň bych nemusela předčítat ty šílené názvy dinosaurů. Tak schválně. Zkuste si představit, že několikrát denně opakujete carcharodontosaurus, procompsognathus nebo třeba brachytrachelopan. 🙂 Další tipy na dětské knihy najdete v sekci Naše knihovnička.

10 Hodnocení
Encyklopedie Larousse Dinosauři

Povedená encyklopedie zaujme všechny milovníky a milovnice dinosaurů. Krásná, naučná a zajímavě pojatá kniha dětem neskutečně rozšíří obzory (a nejen jim - já se stále dozvídám něco nového). Nevím, co bych vytkla. Prostě nádhera.

Poměr ceny a kvality
10
Počet stran
10
Ilustrace
10
Dostupnost
10
KLADY
 • Krásné zpracování
 • Zajímavé informace
 • Hodně obrázků
 • Hezká koncepce
 • Promyšlené a ucelené
 • Pro děti krásný a ne příliš drahý dárek
ZÁPORY
 • Nic

Přeji vám krásné čtení. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart