DOPORUČUJI

Recenze: Ecoegg Prací vajíčko s vůní svěží bavlny

Už je to tady. Psali jste mi o recenzi na vajíčko. Upřímně řečeno jsem se ho trošku bála a ano, bylo to úplně zbytečné, ale více o tom vám povím v článku. Do recenze jsem připravila také návod na použití.

Obsah

Ecoegg Prací vajíčko s vůní svěží bavlny

Když jsem vajíčko poprvé viděla asi pět let nazpět, velice mě zaujalo. Četla jsem na něj samou chválu, ale jeho použití jsem odkládala. Bála jsem se, že se zničí pračka. Také se bojíte? Nebojte, je to fakt zbytečné. Já jsem nadšená. Prát zvládne i muž, odpadá mu stres s tím, kolik prášku má nasypat a do kterého šuplíčku to patří. 🙂

Recenze: Ecoegg Prací vajíčko s vůní svěží bavlny
Recenze: Ecoegg Prací vajíčko s vůní svěží bavlny

Modré vajíčko Eccoegg krásně svěže voní. Ve složení najdete esenciální olej z pačuli, květů kosatce, vanilky a rostlinné pižma.

Ecoegg návod k použití

Před prvním použitím je nutné vajíčko složit. Balení obsahuje vajíčko, sáčky s bílými perlami a jeden sáček s černými perlami. Do půlky vajíčka se nasypou pytlíčky (vidíte na fotografiích), přiloží se druhá polovina vajíčka, zašroubuje se do zacvaknutí pojistky. A je to. Vajíčko chrastí. Když jsou kuličky vypotřebované, otevřete vajíčko a vložíte do něj náhradní náplň.

Zavřené vajíčko Ecoegg se vloží do bubnu pračky. K vajíčku se dá klasicky prádlo a pračku zapnete tak, jak jste zvyklí. Hotovo. Vajíčko působí již od 30 °C a prát s ním můžete do 60 °C.

Dávkování

Prášek se nedávkuje. Ke každému produktu je přiložený návod, ve kterém je napsáno, jak se vajíčko používá, jak se plní a také, na kolik je určeno prádla. V návodu je uvedeno, že vajíčko je vhodné na jednu pračku, která pojme 6-8 kilogramů prádla, a pokud máte pračku s větším objemem, je nutné použít dvě vajíčka.

ECCOEGG na ECONEA.CZ

Ekologie a certifikace

Prací kuličky mají certifikáty Allergy Friendly Product a Dermatest. Obal vajíčka je vyroben z recyklovatelného plastu bez BPA. Díky pojistce na obalu je tento produkt velmi bezpečný, děti ho nemohou otevřít. Pokud by se vajíčka zmocnily, nedostanou se ke kuličkám.

Jak vajíčko pere

Vajíčko je určeno na běžně znečištěné prádlo. Myslím, že z hlediska své účinnosti není vhodné na praní plen zašpiněných od příkrmů. Zkoušela jsem vyprat špinavé svetříky od pastelek Stabilo a nepovedlo se mi to. Běžně znečištěné prádlo vypere dobře, s velmi špinavým si moc neporadí. Na špinavější prádlo ráda používám prací gel Yellow&Blue. Prádlo skvěle voní.

Složení

Anionové tenzidy (sodium, alpha-olefin sulfonate) 5-15 %, neanionové tenzidy (saponin, dodecan-1-ol ethoxylated) 15 – 30 %, sodium carbonate, sodium metasilicate, calcium carbonate, parfum (esenciální oleje)

Kde vajíčko Ecoegg koupit

Vajíčko Ecoegg jsem pořídila na Econea.cz, kde mají na výběr velké množství ekologických výrobků. Zboží poslali ihned v úhledně a bezpečně zabaleném balíčku (ekologicky bez zbytečných plastových výplní).

Econea: E-shop s ekologickými produkty
Econea: E-shop s ekologickými produkty

Jsem nadšená a budu vajíčko používat i dál a to přesto, že podle mého není vhodné na extra špinavé prádlo. Alespoň na to naše ne. 🙂 Běžně špinavé prádlo je vyprané velmi dobře, navíc krásně voní a odpadá dávkování prádla. Vyjma modrého vajíčka s vůní bavlny (Ecoegg Prací vajíčko s vůní svěží bavlny) se prodává také růžové vajíčko (Ecoegg Prací vajíčko s vůní jarních květů) a žluté vajíčko bez vůně (Ecoegg Prací vajíčko bez vůně).

Zjistila jsem, že existují i vajíčka do sušičky na provonění prádla a také by vajíčka měla uspořit energii. Už se těším, až je vyzkouším.

ECCOEGG na ECONEA.CZ

9.8 Hodnocení
Ecoegg Prací vajíčko s vůní svěží bavlny

Vajíčko krásně voní, běžně znečištěné prádlo vypere velmi dobře, jak jste zvyklí u klasického prášku na praní. Výhodou i nevýhodou je, že odpadá dávkování pracího prášku. Na plnou pračku se dává jedno vajíčko. Pokud budete prát například polovinu pračky, není možné dávkovat kuličky, a tak je vhodnější místo vajíčka použít běžný prací prášek. Vajíčko pračku nezničí a velmi mile mě překvapilo.

Poměr ceny a kvality
10
Složení
10
Ekologie
10
Vlastnosti (vůně, jak dlouho vydrží)
10
Jak funguje
9
KLADY
  • Super produkt. Jsem nadšená a doporučuji.
  • Krásně voní.
  • Běžně znečištěné prádlo vypere velmi dobře.
  • Odpadá dávkování prášku.
ZÁPORY
  • Není vhodné na extrémně špinavé prádlo (ale to jsem před použitím věděla).

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart