Recenze: DreamQuest: Snílkův meč

Kooperativní dobrodružná hra je vhodná pro děti od šesti let věku. Děti při hře hrají se starším sourozencem nebo s rodičem. Do článku jsem připravila recenzi na tuto hru a také pravidla.

Obsah

Recenze: DreamQuest: Snílkův meč

Hra připraví hráčům dva druhy aktivity. První aktivitou je dobrodružná hra, ve které musí hráči dokončit úkol. Druhou aktivitou je vydání knihy vlastního dobrodružství. Hráči musí úkol dokončit, než se snílek probudí. Pokud se snílek probudí, budou muset hráči začít znovu, ale pro tentokrát budou silnější než předtím.

Cílem hry je dokončit úkol za pomoci plnění výzev, které jsou odhalovány v každé kapitole. Kapitoly hráče provedou hrou. Hráči dostávají instrukce, které jim poradí, jak v příběhu postupovat. Během hry hráči čelí hrozbě, rozhodují se, jak v příběhu postupovat. Pokud jednu kapitolu dokončíte, začnete kapitolu novou.

DreamQuest: Snílkův meč
DreamQuest: Snílkův meč

Hra se hraje jako gamebook. Princip je podobný. V sešitě je napsaný příběh a vy sami rozhodujete o tom, jak budete pokračovat dál a co uděláte. Podle toho, co si vyberete za možnost, pokračujete v příběhu dál. V některých kapitolách házíte kostkou, abyste se mohli v příběhu posunout dál.

Příklad: Kapitola 1: „Z temného lesa vyrazí vyděšená farfalínka a uhání přímo k nám. V patách jsou jí tři ropušotci. CO UDĚLÁME? a) Mávneme na farfalínku, aby běžela k nám, a schováme se (pokračujte na kapitolu 02), b) Vyskočíme ze skrýše a pustíme se s ropušotky do boje (pokračujte na kapitolu 03). „

DreamQuest: Snílkův meč
DreamQuest: Snílkův meč

Děti si při hraní lepí do průvodce samolepky – tyto samolepky nalepí pouze při jedné hře, poté už nejdou sundat a nalepit znovu. Hru můžete hrát i bez samolepek znovu a znovu. Své poznámky si můžete zaznamenávat třeba na kus papíru (ocení rodiče více dětí). Na konci hry si můžete online vyplnit, které kapitoly jste odehrály, vyplníte požadované údaje a stáhnete si digitální knížku. Návod najdete ve druhé knížce za kapitolou 42.

Kvalita provedení

Provedení hry je velmi pěkné – kartičky jsou tvrdé, sešity jsou vytištěny na křídovém papíru. Krabička je pevná a obsahuje přihrádky na uložení kartiček a žetonů.

Co je součástí balení

 • 2 sešity dobrodružství
 • 2 průkazy hrdinů
 • 16 karet pokladů
 • 7 karet úkolů
 • 1 arch samolepek
 • 2 kostky
 • 11 žetonů
 • 2 ukazatele snových bodů
 • 1 snílkův průvodce v českém a slovenském jazyce
 • Digitální kopie vaší upravené knížky
DreamQuest: Snílkův meč
DreamQuest: Snílkův meč

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 30 minut
 • Počet hráčů: 2 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 6 let
 • Hra obsahuje: návod, sešity dobrodružství, průkazy hrdinů, karty pokladů, karty úkolů, samolepky, kostky, žetony, ukazatele snových bodů
DreamQuest: Snílkův meč

Pravidla hry

Je potřeba připravit hru. Hráč vyplní údaje na poslední stránce průvodce a nalepí samolepku na svého hrdinu. Hráči začínají výpravu s titulem dobrodruh.

 1. Každý hráč vezme svůj průkaz hrdiny a hrací kostku. Mladší hráč bude snílek, starší hráč bude strážce.
 2. Oba hráči si na průkaz hrdiny umístí ukazatel snových bodů a nastaví jej na číslo 7. Toto číslo udává počet snových bodů, se kterými se hráč vydává na dobrodružství.
 3. Na průkaz strážce umístíte tři žetony štítu.
 4. Na průkaz snílka umístíte 3 žetony nočních můr.
 5. Karty pokladů zamíchejte a položte balíček lícem dolů na herní plochu.
 6. Karty úkolů mějte na dosah ruky, stejně jako žetony.
 7. Na začátku hry otevřete sešit dobrodružství č. 1 a můžete z něj nahlas číst a hrát.

Co se stane, když strážce a snílek přijdou o všechny snové body?

Během hry můžete ztratit všechny snové body. Strážce se promění v mladého rysa a nemůže používat žetony štít, nemůže se zúčastnit zkoušek ani využívat schopnost karet pokladů. Stále může karty pokladů odhazovat, aby získal snové body. Snílek odebere jeden žeton noční můry ze svého průkazu hrdiny a obnoví si všechny své snové body. Jestliže snílek odebere třetí žeton noční můry (spodní žeton), probudí se a hra končí.

DreamQuest: Snílkův meč
DreamQuest: Snílkův meč

Lze snové body doplnit?

Během hry je možné doplnit snové body tak, že odhodíte jednu nebo více karet pokladů- Můžete využít schopnost karty pokladu a tak snové body obnovit. Pomocí schopnosti snílka darujte snové body strážci.

Jaké mají hrdinové schopnosti?

Strážce může během zkoušky zahodit žetony štítu ze svého průkazu a ochránit snílka, pokud snílkovi štít nepadne. Snílek může kdykoli ze svého průkazu odebrat žeton noční můry a darovat strážci tolik snových bodů, kolik je uvedeno pod žetonem noční můry (žetony se odebírají odshora).

Konec hry

Ať už jste zvítězili nebo jste prohráli, vaši hrdinové získají zkušenosti a zesílí. Pokud jste vyhráli, nalepte si samolepky do sešitu. Po získání zkušeností se můžete vydat na nové dobrodružství a můžete stvořit svou vlastní legendu. Pokud jste prohráli, zahrajte si hru znovu.

DreamQuest: Snílkův meč
DreamQuest: Snílkův meč

Skladování hry

Hra je uložena v malé krabičce s papírovými přihrádkami. Do přihrádek lze pečlivě uložit jednotlivé herní komponenty tak, aby se nepomíchaly a nezničily. Krabička je pevná a odolná.

Youtube

Kde hru pořídit

Hra Dream Quest je za nízkou cenu k dostání v e-shopu Dobre-knihy.cz. Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, například e-shop Tlama Games.

DREAM QUEST na DOBRE-KNIHY.CZ

10 Hodnocení
DreamQuest: Snílkův meč

Tato hra je podobná knize na principu gamebook - vytvoříte si vlastní příběh. Do knížek můžete lepit samolepky a na konci hry převést svou hru do online podoby a stáhnout si svůj odehraný příběh do PDF. Hra je určena pro jedno dítě a pro jednu dospělou osobu nebo pro jedno výrazně starší dítě. Příběhy můžete hrát opakovaně (byť už do nich nebudete lepit samolepky). Hra je vhodnější spíše pro kluky (to je jen můj odhad).

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Provedení je hezké.
 • Krásný nápad představit gamebook dětem hravou formou.
 • Napínavá hra, která je založená na vlastním rozhodnutí a hodu kostkou.
ZÁPORY
 • Cena
DreamQuest: Snílkův meč

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart