Recenze: Dovolená s dětmi v Pra delle Torri (Itálie, Caorle)

Do Pra delle Torri jsme se všichni těšili. Hlavně děti. Do článku jsem připravila recenzi a zkušenosti s tímto hezkým prázdninovým kempem v Itálii, který leží nedaleko města Caorle.

AKCE BŘEZEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Základní informace

 • Velikost: 120 ha
 • Adresa: Viale Altanea, 201, 30021 Caorle VE, Itálie (region Benátky)
 • Ubytování: Stání pro karavany či obytné vozy v několika velikostech, bungalovy, apartmány, chatky

Vybavení kempu

 • Kemp nabízí dostatečné vyžití pro děti přibližně do 10 let věku. Můžete se zde ubytovat i se staršími dětmi, avšak pro ně bude daleko zajímavější sousední kemp Union Lido. Kemp leží v bezprostřední blízkosti pláže, má krásné bazény – jeden 50 metrový, který je vyhřívaný, dále vyhřívaný 25 metrový, velkou lagunu s menšími tobogány (vhodné pro děti od 90 centimetrů) a čtyři tobogány (Slide Park), které jsou vhodné pro děti od 120 cm (výška se kontroluje). Pro děti od 90 centimetrů je zde nádherný pirátský ostrov (Pirates‘ Island) s lodí plnou skluzavek.
 • Dále můžete navštívit Activity Park, ve kterém je menší skatepark či malá lezecká stěna, různé aktivní prvky na posilování.
 • Malé děti si vyhrají na jednom ze tří dětských hřišť. Hřiště jsou vhodná pro děti přibližně od dvou do sedmi let. Pro starší děti už budou hřiště malá a nudná.
 • Zdarma je v areálu k dispozici také stolní tenis.
 • Večer je v provozu menší lunapark, který je vhodný pro děti přibližně od dvou až tří let až do 8 let. Starší děti by lunapark nemusel bavit. Lunapark je za zvláštní příplatek – atrakce se platí jednotlivě.
 • Můžete využít placenou pračku se sušičkou (v roce 2023 stála 4 eura), avšak návod k obsluze může být trošku hůře pochopitelný. Kdybyste si zapomněli prací tabletu či prášek, můžete si za poplatek v automatu koupit jednu dávku prášku (cca 70 centů).
 • V kempu se nachází pět restaurací – můžete si dojít na pizzu, u bazénu se prodávají různé nápoje a zmrzliny.
 • Za poplatek můžete využít minigolf, který vypadá atraktivně, ale je dosti drahý.
 • Uprostřed kempu je obchod s potravinami (Despar), který je předražený a po sezóně v něm často najdete prázdné regály.
 • Zdarma můžete využít hřiště na basketbal nebo na malý fotbal.

Otevírací doba

Kemp bývá otevřen od konce dubna až do konce září. Ubytování je rozděleno podle sezón – pozdní sezóna (trvá první dva týdny v květnu a poslední dva týdny v září), střední sezóna (trvá od poloviny května až do června a v první polovině září), hlavní sezóna (trvá od poloviny červa do konce srpna).

Recenze: Dovolená s dětmi v Pra delle Torri (Itálie, Caorle)
Recenze: Dovolená s dětmi v Pra delle Torri (Itálie, Caorle)

Parkování

Parkovat můžete v areálu zcela zdarma. Každá čtvrť (Easy Village, Chalet, Lodge) má svůj prostor pro zaparkování vozidla v blízkosti ubytování.

Čistota

Kemp je velmi čistý, toalety jsou rozmístěny po celém kempu (bývají čisté, uklizené). Vše má svůj řád. Odpadky se nikde nepovalují. Pokud potřebujete vyhodit odpadky, jsou po kempu rozmístěny koše a také popelnice na směsný a tříděný odpad.

Možnosti ubytování a parkování

Čtyřhvězdičkový kemp Pra delle Torri nabízí ubytování v hotelu, apartmánech, v chatkách nebo si zde můžete pronajmout místo pro karavan, obytný vůz, stan. Výběr ubytování je klíčový k tomu, abyste si dovolenou užili podle svého. Liší se také cenou.

 • Prostor pro karavan či stan – nejlevnější formou ubytování je pronájem prostoru pro karavan. Prostor pro karavan je dostatečně velký (vybírat můžete z několika velikostí), můžete ke karavanu postavit stan, či k osobnímu autu zaparkovat obytný vůz a podobně. Při rezervaci ubytování si můžete zvolit, zda chcete místo v první řadě nebo nikoli. Místo v první řadě je za mírný příplatek.
 • Chalet – ubytování v chatce s označením Chalet představuje jednu z levnějších variant ubytování. Tyto chatky jsou spoře vybaveny, ale najdete v nich vše, co potřebujete (není zde rychlovarná konvice). Maximální počet ubytovaných osob je 5, za pátou osobu je nutné zaplatit příplatek. Chatky jsou dobře situovány, a když máte štěstí, nebudete to mít daleko k moři ani k bazénu. Při rezervaci ubytování si můžete zvolit, zda chcete místo v první řadě nebo nikoli. Místo v první řadě je za mírný příplatek.
 • Easy Village – toto ubytování je založeno na podobném principu jako ubytování v Chalet. Malá chatka nabízí vše, co potřebujete, lze v ní ubytovat až pět osob (pátá je za příplatek). Avšak Easy Village je poměrně daleko od moře i od bazénu. Pokud pojedete s malými dětmi a budete ubytovaní v Easy Village, je vhodné pořídit si vozík na věci, např. Fuxtec (nebo jinou alternativu – levnější je od zn. Amazon).
 • Lodge – krásný prostor pro ubytování nabízí Lodge. Vybrat si můžete Lodge se 2 nebo se 3 ložnicemi. Pokud se v lodge ubytují více než čtyři osoby, je potřeba zaplatit příplatek za každou další ubytovanou osobu. Ubytování je bezbariérové (vhodné například pro kočárky).
 • Apartmány – hezkým ubytováním jsou apartmány, kterých je několik druhů – od základně vybavených až po luxusnější apartmány. Apartmány jsou vždy patrové, ložnice je nahoře, ve spodním patře je obytná místnost s kuchyní. Apartmány jsou stejně jako lodge situovány v zelené trávě.
 • Aparthouse – toto nabízí vlastní pračku, dostatek místa i dobré vybavení. Jsou umístěny v pomyslném středu areálu.

Příjezd a check-in

Ještě než vyrazíte na cestu, je potřeba udělat elektronický check-in. Přihlásíte se ke svému zákaznickému účtu a vyplníte údaje za všechny osoby, které budou v kempu ubytované. Při příjezdu je nutné udělat check-in na místě. Zaparkujete na parkovišti nedaleko vstupu (cedule vás k tomuto parkovišti dovedou). U parkoviště je malé dětské hřiště a také budova, ve které je nutné chek-in udělat. Předložíte doklady, potvrzení o rezervaci. Můžete zde zaplatit ubytování nebo můžete ubytování zaplatit ještě před odjezdem doma. Na ruku dostanete náramek s čipem a také papírovou kartičku s číslem pobytu, kterou byste měli nosit všude s sebou. Děti dostanou látkový náramek bez čipu. Dále je nutné vyzvednout si klíče na informacích. To je jiná budova na jiném místě. Autem dojedete na informace, kde převezmete klíče, kartou uhradíte depozit 250 eur a můžete se ubytovat. Ještě je ale potřeba zaplatit na pokladně turistickou daň. Pokladna je umístěna ve stejné budově jako informace, ale v jiných dveřích. Toto je velmi nepraktické.

Check-out

Odjet je možné kdykoli do 10 hodin dopoledne. Avšak hlavní přístupová cesta je od 23:00 do 7:00 uzavřena, a pokud chcete odjet před 7 hodinou ráno, je nutné přeparkovat auto na parkoviště u vjezdu (tam, kam jste jej umístili při check-in). Pokud odjíždíte po 7 hodině ráno, můžete projet hlavní cestou. Náramek můžete odevzdat přímo u hlavní brány, když budete projíždět. Nemusíte ani vystupovat z auta (odevzdáte kartičku a náramky). Vrácení depozitu trvá velmi dlouho.

Polední klid

V areálu se dodržuje polední klid. V této době není možné projíždět autem po hlavní třídě, pro auta jsou uzavřeny vjezdy do areálu. Obchody jsou zavřeny a  provoz služeb bývá omezen. Bazén funguje bez omezení. Začátek poledního klidu se hlásí rozhlasem v italštině, němčině a angličtině.

Praktické rady

 • Na dovolenou můžete dětem vzít koloběžku, odrážedlo, kolo nebo kolečkové brusle či skateborad. Kemp je velký a děti v něm mohou jezdit na koloběžce (je to zde běžné).
 • Pokud máte velmi malé děti, případně více dětí, můžete si sebou vzít vozík na věci (hodně lidí jej zde mělo).
 • Výběr ubytování je důležitý – zaměřte se na to, co je pro vás důležité. Zda chcete bydlet sami (Chalet, Easy Village, Lodge), zda preferujete bezbariérové ubytování s trávníkem (Lodge), nebo zda dáváte přednost ubytování v apartmánech či karavanu. Myslete také na to, kde chcete mít v kempu ubytování situované – blízko bazénu, blízko moře, daleko od bazénu.
 • V každém ubytování je k dispozici sušák na prádlo. N
 • V ubytování je k dispozici ložní prádlo. My jsme byli v kempu ve druhé polovině září, v noci mi byla zima (naštěstí jsme měli z domova deky).
 • Pokud potřebujete nakoupit potraviny, můžete zajet autem do města (není to daleko) a nakoupit v těchto obchodech: Alíper, Famila Superstore, Coop, Lidl, Despar.
9.4 Hodnocení
Pra delle Torri

Krásný kemp je určený pro rodiny s dětmi přibližně do 10 let, které si chtějí užít zábavnou dovolenou v Itálii. Kemp je čistý a vždy uklizený. Panuje v něm řád a pořádek. Nabízené služby jsou skvělé, domluvíte se zde italsky, anglicky a německy. Dětem se v Pra delle Torri bude líbit – mohou si stavět na pláži, vyzkouší několik bazénů nebo tobogány. V kempu najdete vše, co potřebujete, a nemusíte jej vůbec opouštět, pokud nebudete chtít.

Poměr ceny a kvality
9
Aktivity v kempu (kolik jich je zdarma, jak jsou zábavné)
10
Čistota a řád v kempu
10
Kvalita ubytování
8
Poloha (vzdálenost od moře, od města)
10
KLADY
 • Krásný kemp s řadou aktivit pro děti
 • Vždy čistý a uklizený
 • Po sezóně nabízí bezkonkurenční ceny
 • Moc hezké bazény – na plavání je klid a zároveň si děti v jiném bazénu vyhrají a užijí spoustu zábavy.
 • Krásná a udržovaná pláž – po sezóně jsou slunečníky a lehátka zdarma.
 • Všude jsou čisté toalety.
 • Pokud budete potřebovat, je zde pračka, jsou zde restaurace, zmrzlina, obchody.
ZÁPORY
 • Vrácení depozitu trvá příliš dlouho (20-30 dní).
 • Za plnou cenu v sezóně je ubytování extrémně drahé na to, jak je kvalitní.
 • Úklid za 60 eur, který musíte zaplatit, je pouze základní a ubytování musíte uklidit sami (případně můžete doplatit 35 eur a odjet z neuklizeného apartmánu).
 • Kvalita postelí není dobrá.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Přeji vám hezkou dovolenou.

Foto: Mamadodeste.cz, Pra delle Torri

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart