Recenze: Dobble Tlapková patrola(společenská hra)

Díky velmi snadným pravidlům zaujme Dobble Tlapková patrola děti od 4 let věku. Do článku jsem připravila recenzi na tuto krásnou hru pro děti, kterou sbalíte do batohu a poslouží vám na cesty, na dovolenou nebo na výlety.

DOBBLE TLAPKOVÁ PATROLA

Obsah

Recenze: Dobble Tlapková patrola

Dobble je série rychlých miniher, ve kterých všichni hráči hrají najednou. Na výběr máte několik her a můžete je hrát v libovolném pořadí nebo si můžete vybrat pouze jednu či dvě hry. To záleží na vás. Před první hrou si pečlivě vyzkoušejte pravidla. Hry jsou velmi snadné a některé minihry mohou hrát děti od 4 let věku. Cílem hry je najít co nejrychleji shodný symbol na dvou kartách a říci ho nahlas.

Recenze: Dobble Tlapková patrola (společenská hra)
Recenze: Dobble Tlapková patrola (společenská hra)

Co je součástí balení

 • Plechová krabička
 • Návod (CZ, SK)
 • 30 kartiček

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 5-10 minut
 • Počet hráčů: 2-4 hráči
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 4 let
DOBBLE TLAPKOVÁ PATROLA

Pravidla hry

V plechové krabičce je malinký návod, ve kterém jsou popsána pravidla pro jednotlivé hry. Hry jsou seřazeny dle obtížnosti.

Recenze: Dobble Tlapková patrola (společenská hra)
Recenze: Dobble Tlapková patrola (společenská hra)
 • Hra na schovávanou – Před každého hráče položte čtyři karty obrázky nahoru (nebo šest karet, pokud hraje starší hráč). Doprostřed stolu položte jednu kartu rubem vzhůru a ostatní kartičky dejte zpět do krabičky. Kartu otočte lícem vzhůru. Všichni hráči se snaží najít jeden shodný symbol na kartě uprostřed stolu a na některé ze svých karet. Pokud hráč najde shodný symbol, řekne jej nahlas. Poté obrátí kartu se shodným symbolem lícem dolů. Vyhrává ten hráč, který obrátí jako první všechny karty obrázky dolů.
 • Hrášky v lusku – Před každého hráče položte čtyři karty obrázky vzhůru (nebo šest karet podle věku hráče). Doprostřed stolu položte jednu kartu obrázky dolů, zbývající karty dejte do krabičky. Prostřední kartu obraťte obrázky nahoru. Všichni hráči najednou se snaží najít jeden shodný symbol na kartě uprostřed stolu a na některé ze svých karet. Pokud hráč najde shodný symbol, řekne jej nahlas a položí kartu se shodným symbolem doprostřed stolu namísto původní karty. Hra pokračuje do té doby, dokud se jeden hráč nezbaví všech karet.
 • Věž – Každý hráč dostane jednu kartu, kterou položí před sebe lícem dolů. Ostatní karty budou sloužit jako dobírací balíček. Umístěte je doprostřed stolu. Balíček bude lícem nahoru (symboly jsou vidět). Hra začíná. Hráči otočí karty symboly vzhůru a hledají stejný symbol na kartě z dobíracího balíčku a na své kartě. Kdo vidí symbol, rychle a nahlas ho řekne. Kdo první najde symbol a řekne ho nahlas, vezme si kartu z balíčku, položí ji na svou kartu a začne nové kolo. Hra končí, když v dobíracím balíčku není ani jedna karta. Hráč, který má nejvíce karet, vyhrál.
 • Studna – Jednu kartu položte na stůl lícem dolů. Ostatní karty rozdejte hráčům. Každý hráč by měl mít stejný počet karet. Hráči karty srovnají do komínku a balíček otočí obrázky nahoru. Kartu, kterou jsme dali na začátku hry stranou, umístíme do středu stolu a otočíme ji lícem nahoru. Hráči hledají stejný symbol na své kartě a na kartě uprostřed stolu. Kdo vidí symbol, rychle a nahlas ho řekne. Kdo první najde symbol a řekne ho nahlas, odevzdá svou kartu na středovou kartu a hraje se znovu. Hra končí v momentě, kdy jeden hráč spotřebuje svůj balíček karet. Tento hráč vyhrál.
 • Horký brambor – Hráči natáhnou jednu ruku, do které dostanou jednu kartu lícem dolů. Hráči kartu otočí a rychle se snaží najít shodný symbol mezi svojí kartou a kartou spoluhráče. Kdo najde první shodu, vykřikne ji nahlas a vloží svou kartu do ruky protihráče na jeho kartu. Ten hledá novou shodu mezi novou kartou a ostatními kartami. Ostatní hráči také hledají. Situace se opakuje. Kdo má shodu, řekne ji nahlas a kartu umístí do ruky protihráče. Kolo končí, pokud všechny karty drží v ruce poslední hráč. Před začátkem hry si hráči domluví, kolik kol budou hrát (minimum je pět kol).

Skladování hry

Hra je uložena v plechové krabičce. Krabička se vejde do dlaně a je ideální na cestování, na výlety nebo ji můžete zabalit s sebou na dovolenou.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Vesely-drak.cz, akční klubovou cenu můžete využít v hračkárně Bambule.cz.

DOBBLE TLAPKOVÁ PATROLA na BAMBULE.CZ

10 Hodnocení
Dobble Tlapková patrola

Hra Dobble je snadná a některé druhy miniher zabaví i čtyřleté děti. Motivy Tlapkové patroly jsou hezké a dětem se líbí. Hra je malá, skladná a lehká. Můžete ji zabalit s sebou na cesty nebo na dovolenou. Jednotlivé hry trvají do 10 minut.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Hezké provedení - pro malé děti velmi atraktivní
 • Určeno pro děti od 4 let (menší počet karet)
 • Skladné a malé - skvělé na cesty
ZÁPORY
 • Cena
DOBBLE TLAPKOVÁ PATROLA

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart