Recenze: Dobble Connect ADC Blackfire

Dobble Connect je hra nejen pro všechny milovníky klasického Dobble. Verze Connect nabízí další úroveň hry a novou zábavu. Do článku jsem připravila recenzi, pravidla a také fotografie této krásné hry.

DOBBLE CONNECT

Obsah

Recenze: Dobble Connect

Postřehová hra Dobble Connect je určena pro hráče od osmi let věku, ale zvládnou i i o trošku mladší děti. Na libovolných dvou kartách je vždy jeden stejný symbol a vaším úkolem je tento symbol najít a dvě karty k sobě spojit. Hra obsahuje karty ve tvaru šestiúhelníku (šestiboké či hexové – jak chcete). Karty jsou uloženy v pevné papírové krabičce. Součástí je návod v českém, slovenském a rumunském jazyce. Na každé kartě je 10 symbolů a celkem je ve hře 91 symbolů. Hrát můžete v týmech (po 2 -3 hráčích) nebo jako jednotlivec.

Recenze: Dobble Connect ADC Blackfire
Recenze: Dobble Connect ADC Blackfire

Kvalita provedení

Kvalita provedení Dobble Connect je velmi dobrá. Karty jsou hezky barevné, dostatečně velké. Barevné obrázky jsou dobře viditelné a přehledné.

Co je součástí balení

 • 90 karet
 • 1 česká, slovenská a rumunská pravidla

Podrobnější informace

 • Doba hraní: cca 15 minut
 • Počet hráčů: 2-8 hráčů
 • Značka: Blackfire
 • Vhodné od 8 let (dle zkušenosti zvládne i šestileté dítě)
 • Hra obsahuje: návody, karty
DOBBLE CONNECT

Pravidla hry

V balíčku je 90 karet, které mají barevný okraj. Karty lze rozdělit podle pěti barevných okrajů – oranžová, zelená, modrá, růžová a černá. Karty s černým okrajem jsou startovací a pokládají se doprostřed stolu vždy na začátku hry.

Recenze: Dobble Connect ADC Blackfire
Recenze: Dobble Connect ADC Blackfire

Příprava

Před začátkem hry je potřeba roztřídit všechny karty podle barevných okrajů na hromádky dle barev. Vznikne pět hromádek – černá, modrá, červená, zelená a oranžová. Černá karta je z rubové strany označena pohárem, barevné karty jsou z rubové karty označeny nápisem Dobble. Na desku stolu doprostřed položte černou kartu. Utvořte týmy po jednom či dvou hráčích a vezměte si karty jedné barvy.

Jak hrát

Cílem hry je položit k sobě do řady nebo do sloupce čtyři karty se stejným barevným okrajem. Váš spoluhráč se snaží o to stejné a vy mu chcete jeho plány překazit. Zvítězí ten tým či jednotlivec, který dokáže získá startovní kartu s pohárem jako bod. Na stůl položíte svůj balíček karet. Všichni hráči hrají najednou. Vaším úkolem je co nejrychleji najít shodný symbol vaší karty, která je navrchu balíčku se startovní kartou nebo jinou kartou, která na stole již leží připojená. Snažíte se co nejrychleji vedle sebe připojit všechny čtyři své karty. Ze svého balíčku nesmíte žádnou kartu přeskočit a ani vynechat. Pokud se vám podaří spojit čtyři karty stejné barvy, získáte bod. Otočte kartu s černým okrajem rubem vzhůru tak, abyste viděli obrázek poháru a tento pohár si vezměte.

Recenze: Dobble Connect ADC Blackfire
Recenze: Dobble Connect ADC Blackfire

Ten, kdo vyhrál pohár, hraje další kolo hry o něco těžším způsobem. Ostatní spoluhráči dají vítězovi tolik karet se svým okrajem, kolik má před sebou pohárů. Tyto karty vítěz kola zamíchá mezi své karty a hraje s nimi jako s vlastními, avšak tyto karty patří jinému týmu.

Pokud proti sobě hrají dva týmy, musí vítězný tým vyhrát pět pohárů, pokud hrají tři týmy, stačí vyhrát čtyři poháry. Pokud hrají čtyři týmy, je potřeba vyhrát tři poháry.

Skladování hry

Karty jsou uloženy v pevné papírové krabičce.

Youtube

Kde hru pořídit

Hru pořídíte v e-shopech, které se specializují na prodej deskových her, nebo v e-shopu s hračkami. Za výhodnou cenu hru pořídíte například na Dobre-knihy.cz, také v e-shopu 4kids.cz.

DOBBLE CONNECT na 4KIDS.CZ

10 Hodnocení
Dobble Connect (společenská hra)

Společenská hra Dobble Connect je ještě zábavnější než původní verze Dobble. Nabízí další rozměr hraní v podobě spojení čtyř karet stejné barvy. Hra zabaví děti i rodiče. Pravidla jsou sice daná, ale můžete si je s mladšími hráči ještě trošku zjednodušit podle svého.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Děti velmi baví
 • Trénuje postřeh
 • Kvalitní zpracování
 • Příznivá cena
 • Dobrá dostupnost
 • Vhodné na cesty
ZÁPORY
 • Nic
DOBBLE CONNECT

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart