Recenze digitálního parního sterilizátoru Chicco 3v1

Parní sterilizátor jsem nechtěla kupovat, ale aby bylo sterilizování snadné i pro Matěje, nakonec jsem ho pořídila. Vybrala jsem Chicco 3v1. Jestli máte zdravotní pojišťovnu 211, můžete požádat v rámci programu Prevence o příspěvek na sterilizátor ve výši až 1500 Kč. V článku najdete recenzi na tento sterilizátor.
KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Proč jsem vybrala Chicco

Značka Chicco mě nikdy svými produkty neoslovila, ale tento sterilizátor mi přišel dobrý. Prošla jsem zahraniční recenze, ve kterých dopadl perfektně. Na rozdíl od sterilizátoru Avent jsem se nedozvěděla žádné zásadní negativum. Praktické mi přišlo také to, že lze sterilizátor nastavit podle velikosti, protože jak miminko roste, má jiné potřeby. Jestli budete dítě kojit a budete používat kloboučky na kojení, oceníte nejmenší nástavec, do kterého se vejdou dudlíky a kloboučky, savičky. Pokud bude pít miminko mléko z láhve, bude vám naopak vyhovovat největší nebo střední nástavec. Sterilizovat lze také odsávačku mateřského mléka.
Digitální parní sterilizátor Chicco 3v1: Koš

Digitální parní sterilizátor Chicco 3v1: Koš

Funkce

Sterilizátor sterilizuje, neohřívá. Původně jsem chtěla pořídit multifunkční přístroj, ale nakonec jsem koupila pouze sterilizátor. Chtěla jsem, aby příspěvek od pojišťovny pokryl celou cenu přístroje. Levné sterilizátory a ohřívače láhví neměly příliš dobré hodnocení a přístroj za X tisíc jsem kupovat nechtěla. Proto jsem se rozhodla pouze pro sterilizátor, nikoli ještě ohřívač nebo mixer. Záleží na tom, jaké funkce budete potřebovat. My jsme ohřívač nikdy neměli a ani bychom ho nevyužili. Mixér bychom využili, na straně druhé máme už jeden kuchyňský a ten se dá na kojeneckou stravu také používat. Sterilizovat můžete buď v elektrickém parním sterilizátoru nebo v mikrovlnné troubě.

Parametry

 • Celý proces sterilizace trvá: 12 minut (cca 7 minut ohřev a 5 minut sterilizace) – verze Full Size
 • Jak lze sterilizovat: Full size (na lahve a savičky), Compact (verze pouze na savičky), Microwave (verze do mikrovlnné trouby)

Jak funguje

Parní digitální sterilizátor 3v1 vám ušetří práci. Jsem ráda, že jsem ho koupila, protože jeho použití je bezpečné, nemusí se vyndavat z mikrovlnné trouby. Po sterilizaci můžete jednoduše nechat zavřené víko a lahvičky nebo dudlíky zůstanou čisté, sterilní. A to po dobu 24 hodin.
Digitální parní sterilizátor Chicco 3v1: Verze Compact

Digitální parní sterilizátor Chicco 3v1: Verze Compact

Full size verze: Sterilizátor (viz úvodní foto) v tomto podání pojme až šest kojeneckých lahví včetně příslušenství. Přiznám se, že jsem nezkoušela, jestli se do něj skutečně oněch šest lahví vejde, protože šest lahviček nemáme. Prostor je ale dostatečně velký na klasické běžně velké lahve (330 ml) se širokým hrdlem. Na dno nalijete 150 ml vody. S odměřováním tekutiny vám velmi pomůže vyznačená ryska, pod kterou nalijete vodu. Na základnu položíte velký nástavec, do něj umístíce opláchnuté láhve, na něj přijde koš se savičkami a dudlíky a opět nástavec a víko. Sterilizátor zapnete tlačítkem pro zapnutí, a tím vaše práce končí. Celý proces ohřevu a sterilizace trvá 12 minut. Na displeji se ukazuje čas. Po skončení přístroj pětkrát zapípá. Compact verze: Opět na dno nalijete vodu o objemu 150 ml. Nasadíte koš s dudlíky, malý nástavec a víčko. Na displeji pravým tlačítkem navolíte verzi Compact a poté stisknete levé tlačítko pro spuštění programu. Ohřev a sterilizace trvají devět minut. Do této verze sterilizátoru se vejdou dvě kojenecké láhve a příslušenství, nebo dudlíky, kloboučky na kojení. Verze do mikrovlnné trouby: Z podstavce vyjmete šedou podložku. Tato podložka se nachází pod elektrickým zařízením, má nožičky a nemá v sobě žádné otvory. Do vyznačeného prostoru nalijete 80 ml tekutiny. Opět vám práci s odměřováním vody usnadní ryska. Na podložku vložíte části sterilizátoru jako na verzi compact (koš, nástavec a víko). Naše mikrovlnná trouba je malá (a ošklivá), není moderní, negriluje a umí jen ohřívat. Sterilizátor se do ní vejde bez problémů, funguje tak, jak má.
Digitální parní sterilizátor Chicco 3v1: Verze do mikrovlnné trouby

Digitální parní sterilizátor Chicco 3v1: Verze do mikrovlnné trouby

Používání a postřehy

Jsem mile překvapená. Sterilizátor je skvělý pomocník, zvládne ho používat i tatínek. Před první sterilizací je doporučeno, aby se sterilizovalo nejprve bez lahviček. Tento proces jsem udělala dvakrát, protože při rozbalení z krabice hodně smrděl. Nejprve jsem umyla všechny plastové části, vysušila a poté jsem dvakrát sterilizovala v režimu Full size pouze s vodou, bez předmětů. Líbí se mi, že sterilizátor vypadá na první pohled hezky, není potřeba ho ukrývat. Sterilizuje sám, nemusím nic hlídat. Na displeji se ukazuje zbývající čas. Lahvičky lze nechat ve sterilizátoru. Prostor Full size nemá žádné stojánky. Někomu to může připadat jako výhoda, jinému jako nevýhoda. Do tohoto prostoru můžete vložit také odsávačku mateřského mléka. Jedinou nevýhodu, kterou jsem našla, je příliš rychlé usazování vodního kamene na topné desce. Tento problém se objevuje i u ostatních parních sterilizátorů. Píše se o něm i v návodu, kde je uvedeno, že použitím destilované vody se výrazně sníží usazování vodního kamene. Vodní kámen lze umýt houbičkou. Pípání po skončení programu není možné vypnout (alespoň jsem nepřišla na to, jak).

Alternativy

Alternativou k tomuto přístroji je model Chicco 2v1. Tento sterilizátor není možné použít do mikrovlnné trouby.  Dále nemá digitální displej.

Kde koupit?

Sterilizátor je dobře dostupný, i když starší verze 2v1 je k sehnání ještě lépe. Já jsem tento sterilizátor koupila v Lidlu za 999 Kč, ale mají jej také na Mall.cz. Verzi 2v1 najdete i v lékárnách (seznam prodejců zde), verzi 3v1 prozatím lékárny neprodávají. Sterilizátor mi proplatila zdravotní pojišťovna.

Závěrem

Jsem velmi mile překvapená tímto přístrojem, protože konkurenční značky za tu samou cenu prodávají sterilizátory pouze do mikrovlnné trouby. Chicco 3v1 nabízí dvě velikosti a slouží také jako sterilizátor do mikrovlnky. K čemu jsou dobré dvě velikosti? Ze zkušenosti u třetího dítěte už vím, že potřeby mohou být různé a mění se v čase. Ze začátku můžete potřebovat pouze sterilizaci dudlíků, kloboučků a občas malé lahvičky. Postupem času se mohou přidat další láhve. Záleží na tom, zda je miminko kojené, jestli odsáváte mateřské mléko, nebo podáváte umělé mléko. Seznamy e-shopů, kde se přístroj prodává, najdete zde.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.8 Hodnocení
Digitální parní sterilizátor Chicco 3v1

Parní sterilizátor funguje krásně, ušetří mi práci s přendaváním kojeneckého náčiní do mikrovlnné trouby a jsem ráda, že jsem ho koupila. Na druhou stranu mi jeho pořízení trvalo čtyři roky a bez něj jsme to také přežili. Jestli jste ale rozhodnuti, že chcete digitální parní sterilizátor, mohu tento vřele doporučit.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Funkce a ovládání
9
Údržba
10
Životnost
10
KLADY
 • Funguje skvěle
 • Perfektní pomocník
 • Ohřeje, vysterilizuje a zapípá.
 • Snadné použití
 • Dvě velikosti
 • Lze použít v mikrovlnné troubě.
 • Dostatečně velký
 • Do mikrovlnné trouby pasuje.
ZÁPORY
 • Zvuk není možné vypnout.
 • Usazuje se vodní kámen (lze vyčistit houbičkou).
Přeji vám šťastný výběr. 🙂

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz
Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart