Recenze dětských bot Keen (sandály)

Jestli jste četli článek o tom, jak vybíráme boty, už možná víte, že Martínek měl nohu jako bramboru – širokou s vysokým nártem. Postupem času se z nohy stala spíše dýně máslová – extra široká s extra vysokým nártem. V článku najdete recenzi na dětské letní boty (sandále) Keen.

Obsah

Letní dětské boty na širokou nohu a vysoký nárt

Sandále Keen jsou momentálně jediné boty, které Martínek na svou nohu obuje. Už mu bohužel nesedí ani letní model bot Primigi, se kterým v minulosti neměl problém. Botičky Keen jsou velkoryse široké, i když Martínek je má na noze tak akorát a pro něj by mohly být i širší. Filka má stejné boty, o číslo menší. Jemu sedí skvěle, a i když má také širokou nohu, sandále mu sedí perfektně, noha v nich má dostatek prostoru.

Recenze dětských bot Keen

Recenze dětských bot Keen

Dětské sandále Keen: Kvalita a vzhled

Sandále Keen jsou vyrobeny z PES popruhoviny (svršek), měkké podšívky s antibakteriální technologií Cleansport NXT. Anatomicky tvarovaná stélka je vyhotovena z EVA materiálu. Dětské boty mají navíc ještě vyjma klasického rychlozavazování pásek přes nárt na suchý zip.

Recenze dětských bot Keen

Recenze dětských bot Keen

Sandále mají ryze sportovní vzhled, mně se moc nelíbí, ale jsou to jediné boty na trhu, které Martínek obuje. Na první pohled jsem byla překvapená jejich kvalitou. Nečekala jsem od gumovo-látkových bot žádný zázrak. Chtěla jsem kožené botičky, jenže Keen si mě svými vlastnostmi rychle získaly. Jednak se boty perfektně čistí, zdají se být nezničitelné, jsou ideální na písek i odrážedlo. Nejsou žádným výstavním módním doplňkem, což při našich cestách letní trávou, bahnem a loužemi vlastně ani tak moc nepotřebujeme.

Recenze dětských bot Keen

Recenze dětských bot Keen

Botičky mají gumovou špičku, která je tvarována velkoryse a široce. Prostor pro prsty je dostatečný a zároveň jsou prstíčky chráněny – při jízdě na balančním kole, motorce nebo odrážedle se pevná šička hodí. Pásek na zapínání by mohl být trošku měkčí, nebo by mohla v těchto místech být širší podšívka.

Recenze dětských bot Keen

Recenze dětských bot Keen

Boty lze umýt, v pračce jsem je zatím neprala, ale na to dojde (poté doplním, jak dopadly). Sandále se zapínají na suchý zip, má nastavitelné pásky na nártu, které se utahují gumičkou. Nastavitelnost je sice flexibilní, ale když pásek utáhnete hodně (například o 1 centimetr), může se začít trošku krabatět podšívka. U nás tento problém (z důvodu extra mega ultra široké nohy s vysokým nártem) odpadá. U velmi úzké nohy je potřeba toto utažení vyzkoušet, u širší nebo normální nohy lze pásky nechat neutažené, nebo se poupraví pouze trošku, což jde snadno a podšívka by se shrnovat neměla.

Přehled velikostí a rozměry sandálů Keen

Dětské boty Keen jsou dostupné v těchto velikostech a rozměrech: 24 (stélka 154 mm), 25/26 (stélka 160 mm), 27/28 (stélka 167 mm), 29 (stélka 175 mm), 30 (stélka 186 mm), 31 (stélka 195 mm), 32/33 (stélka 203 mm), 34 (stélka 210 mm), 35 (stélka 218 mm), 36 (stélka 227 mm), 37 (stélka 236 mm), 38 (stélka 245 mm)

Jak vybrat velikost bot Keen

Sandály Keen mají trošku menší číslování než klasické boty (obdoběn jako boty značky Primigi, které mají také menší číslování). Filka má běžnou velikost obuvi 26, sandály Keen jsem mu koupila ve velikosti 25/26. Martínek má běžnou velikost obuvi 29, sandály Keen má ve velikosti 30.

Tvar a střih boty

Sandále Keen jsou si střihem podobné, ale po podrobnějším zkoumání v nich objevíte rozdíly zejména ve vykrojení. My máme model Keen NEWPORT, který je trošku vyšší. Mezi vyšší modely se řadí také SEACAMP II CNX, NEWPORT NEO, H2  A NEWPORT H2. K nižším sandálům patří model MOXIE.

Kde obuv koupíte

Boty jsou dobře dostupné v prodejnách se sportovní obuví i ve vybrané obuvi. Přehled prodejen najdete zde.

9.5 Hodnocení
Keen Neewport

Boty vypadají na první pohled kvalitně a zatím tomu je i v praxi. Lze je vyprat v pračce, jsou pohodlné, i když polstrování u zapínacího pásku by mohlo být širší. Ideální obuv pro děti s vysokým nártem a širokou nohou, které milují výlety do přírody, jsou aktivní a sportují.

Kvalita provedení
10
Poměr ceny a kvality
10
Materiál
9
Pohodlí
9
KLADY
  • Kvalitní
  • Pohodlné
  • Netlačí
  • Lze je umýt a rychle usušit
  • Velmi vhodné na odrážedlo i na písek
ZÁPORY
  • Vyšší cena
  • Pásek na utahování by mohl mít širší podšívku

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Štítky

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart