Recenze: Dětský tunel na prolézání a hraní BUSA z IKEA

Prolézací tunel jsem nechtěla kupovat za žádnou cenu, protože na něj nemáme místo. Tedy, neměli jsme. Po menší úpravě pokojíčku a protřídění hraček, se na tunel našlo místa dost. A obzvláště, když si ho děti tolik přály. 🙂 V článku najdete recenzi tunelu BUSA z IKEA a také důvod, proč jsem vybrala právě tento (pro mě poměrně nevzhledný) zelený.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Dětské tunely na prolézání

Když jsem hledala tunely na prolézání, nemohla jsem uvěřit, kolik jich je, jak jsou si podobné a jak vlastně vůbec nevím, čeho se při nakupování držet. Vše, co jsem se dozvěděla, jsem sepsala do následujících bodů. Při výběru tunelu jsou podstatné tyto věci:

 1. Jde tunel složit? Všechny tunely na prolézání lze kompaktně složit, což je výhoda.
 2. Je tunel bezpečný? Vzhled není to nejdůležitější. Podstatné je, jak jsou zabezpečeny dráhy, které tvoří samotné jádro tunelu. Dráty se linou po celé délce tunelu tak, aby jej bylo možné kompaktně složit. Bohužel řada dětských tunelů na prolézání tyto dráty speciálně zabezpečeny nemá, jsou pouze všité do látky a hotovo. Jenže po čase používání se tyto dráty mohou ohýbat, protrhnou látku a děti se mohou poranit. Který tunel konkrétně má tyto dráty zabezpečené a který je zabezpečené nemá, to se z produktové fotografie nedozvíte. Nejlepší je podívat se na tunely v hračkárně nebo v hypermarketu (nedoporučuji tunely z Kauflandu, které nemají dráty zabezpečeny).
 3. Lze tunel jednoduše vyčistit? Pokud je tunel ze silnější látky, půjde poměrně dobře vyčistit houbičkou (zkoušela jsem). Skvrny se vydrbou, tunel lze opláchnout. Tunely není možné prát v pračce, ale můžete je opláchnout ve vaně. Princip čištění tunelů je podobný.
 4. Lze jej napojit na stan? Možná, že postupem času budete chtít dokoupit k tunelu stan. Některé druhy tunelů lze napojit na stan, případně se prodávají tunely přímo se stanem.

Proč právě IKEA BUSA

Po hodně dlouhém vybírání jsem nakonec pořídila tunel z IKEA, i když jsem z něj zprvu nebyla ani trošku ráda. Proč? Nelíbí se mi brčálově zelená barva. Jiné výhrady k tunelu nemám. Splňuje vše, co jsem chtěla, aby uměl. Jinými slovy – je bezpečný. Nemám strach, že by se děti poranily, což bych u tunelů jiných značek měla.

Recenze: Dětský tunel na prolézání a hraní BUSA z IKEA

Dráty jsou zabaleny do speciálního pouzdra, aby nepropíchly látku.

Tento prolézací tunel nepatří k nejlevnějším. Hned v obchodě jsem si všimla, že je vyroben z pevnější látky než tunely konkurenčních značek. Dráty jsou plně zabezpečeny v ochranném pouzdře, které je potaženo látkou. Za mě nejlepší nápad, protože když máte více dětí, nemusíte mít strach, že při hraní tunel poničí a ublíží si.

Děti stihly tunel umazat hned první den, kdy jsem ho rozbalila, takže jsem si vyzkoušela i čištění. Pomocí houbičky a mýdla jsem jednoduše vydrhla nečistoty, které stihly na tunelu napáchat. Lze jej připojit ke stanu (ten nemáme), snadno se složí a zajistí pomocí kvalitních suchých zipů. Celkově provedení působí kvalitněji než od jiných značek v podobné cenové kategorii. Stan na prolézání se mi nezdál tolik kvalitní jako tento tunel.

Parametry

 • Vhodný od: 18 měsíců
 • Výplň: Polyetylénová pěna
 • Materiál: 100% polyester
 • Čištění: Ruční praní, max. teplota vody 40 °C
 • Průměr: 44 cm
 • Délka: 150 cm

Dostupnost

Nejslabším článkem je dostupnost, protože pokud bydlíte na vesnici v horách a do IKEA se nedostanete, nemáte moc šancí, jak tento tunel získat. Tunel je dostupný v jakémkoli obchodním domě IKEA. Objednat jej můžete online s poplatkem za poštovné (+300 Kč). Tunel se hodí jako dárek k narozeninám nebo k Vánocům. Další tipy na dárky pro děti pod stromeček najdete v článcích 12 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 1 do 2 let17 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 2 do 3 let.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.6 Hodnocení
Dětský tunel na prolézání a hraní BUSA z IKEA

Tunel je velmi kvalitní a má povedené provedení, které je pro děti zcela bezpečné. Z tunelu nevylézají dráty, tkanina je velmi pevná, dobře se čistí.

Poměr ceny a kvality
10
Bezpečnost
10
Kvalita materiálu
10
Životnost
10
Údržba
10
Možnosti rozšíření
10
Vzhled a kreativita
7
KLADY
 • Kvalitní provedení
 • Prostorný
 • Silná látka
 • Dráty jsou zabezpečeny v jakémsi obalu
 • Dobře se čistí
 • Skladný
ZÁPORY
 • Ošklivá zelená barva
 • Dostupný pouze v IKEA (případně v jejich e-shopu s vysokým poplatkem za dopravu - ale pokud objednáváte ještě nábytek, tunel se k němu dobře vejde)

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart