Recenze dětského odrážedla Puky LR1L BR

Když jsem vybírala pro Martínka druhé odrážedlo, věděla jsem, že koupím Puky. Martínkovo první kolo bylo Puky LRM, které se hodí právě pro dvouleté dítě. Jenže proto, že je Martínek docela obřík, z kola za rok vyrostl. V necelých třech letech dostal větší odrážedlo Puky LR1L BR

Obsah

V čem je Puky LR1L BR unikátní?

Martínek měl menší Puky LRM tak rád, tak jsem mu koupila větší verzi. Ani na minutu jsem nepřemýšlela nad tím, že bych pořídila jinou značku. Puky se prodává v různých barvách, má ocelový rám, je těžší, ale hodně bytelné. Hodí se pro vyšší děti. Martínek má přes 95 centimetrů v necelých třech letech a Puky LR1L BR mu je zatím na nejnižší úroveň sedačky. Jsem za to moc ráda, protože mu kolo vydrží alespoň dva roky.

Detail na Puky LR 1L BR

Detail na Puky LR 1L BR

Od ostatních kol se odlišuje tím, že má na konstrukci pomyslné stupátko, na které si Martínek moc rád pokládá nohy. Možná právě proto kolo tak moc miluje. Když nechce mít nohy skrčené, položí si je na stupátko. 🙂 Díky stupátku, respektive desce, která mezi koly je, se dítěti lépe udržuje stabilita například při jízdě z kopce.

Detail na Puky LR 1L BR - stupátko (deska).

Detail na Puky LR 1L BR – stupátko (deska).

Pro koho se odrážedlo hodí?

Kolo se hodí pro děti od tří let, které umí jezdit na odrážedle. Je poměrně těžké. Menší děti si zamilují Puky LRM (více jsem o odrážedle psala v článku Jak vybrat odrážedlo? Recenze Puky LRM), které je lehké, skladné a skvěle se ovládá. Puky LR1L BR má brzdu a stojánek. Tříleté dítě velmi rychle pochopí, jak se s brzdou manipuluje a záhy se naučí sklápět také stojánek, i když mu to dá ze začátku víc práce. Velká kola zajistí pohodlnou jízdu i na kostkách, skvěle se s kolem vjíždí na chodník. Martínek s ním zvládne vyjet sám. Jsem mile překvapená a jenom žasnu, jak mu to skvěle jde. Minimální výška dítěte je 95 až 96 centimetrů. Pro menší dítě bude kolo velké. Výrobce uvádí, že je kolo vhodné pro děti od 90 cm do 115 cm.

Puky LR 1L BR za jízdy.

Puky LR 1L BR za jízdy.

Jak se udržuje a jaká má kola

Puky můžete osprchovat a vysušit. Udržuje se perfektně. Kamínky, které se mohou zachytit v drážkách kol, jednoduše smyjete. Nafukovací kola mají průměr 12 palců. Puky LRM (a Puky LR L) má kola pěnová, která není možné propíchnout. Kola u Puky LR 1L BR  jsou krásná, kvalitní a díky nim má Puky perfektní jízdní vlastnosti.

Puky LR 1L BR - detail na kolo.

Puky LR 1L BR – detail na kolo

Parametry

 • Nastavitelná sedačka: 35 -47 cm
 • Nastavitelná řídítka: 49 – 59 cm
 • Kola plněná vzduchem (jako u klasického cyklokola): 12 palců
 • Hmotnost: 5,3 kg
 • Nosnost: 25 kg
 • Kuličková ložiska
 • Pogumovaná řídítka
 • Ruční brzda zadního kola
 • Ergonomicky tvarované měkké sedlo
 • Stojánek
 • Vyrobeno v Německu
Puky LR 1L BR - detail na sedátko

Puky LR 1L BR – detail na sedátko

Doplňky

Ke kolu můžete pořídit řadu doplňků, například tašku na řídítka, kterou zapnete a nic z ní nevpadne, pokud dítě spadne i s kolem, nebo tašku nad desku. Ke kolu můžete dokoupit také zvonek, přídavné držátko k sedačce, zámek, vlajku a tašku na kola.

Puky LR 1L BR - koupila jsem obyčejný zvonek na dětské kolo za 60 Kč.

Puky LR 1L BR – koupila jsem obyčejný zvonek na dětské kolo za 60 Kč.

Kde jej pořídit?

Puky koupíte nejlevněji v Německu, ale jestli tam právě nemáte cestu nebo se bojíte, že byste ho museli reklamovat, prodává se levně v obchodě PinkorblueAlternativou pro Puky LR 1L BR je nové kolo Puky LR Ride, které patří k nejlehčím odrážedlům na trhu a váží 3,9 kilogramů.

PUKY LRBR na PINKORBLUE.CZ

10 Hodnocení
Puky LR1L BR

Puky LR1L BR je krásné odrážedlo, které si dítě bezvýhradně zamiluje. Kolo jezdí perfektně, nedrncá, hezky brzdí, má nastavitelná řidítka i sedačku. Patří mezi nejlepší odrážedla, co se poměru ceny a kvality týče. Nevýhodou je jeho vyšší hmotnost.

Poměr ceny a kvality
10
Kvalita provedení
10
Údržba
10
Životnost
10
KLADY
 • Perfektní jídná vlastnosti
 • Krásný design
 • Pohodlné
 • Dobře se ovládá
 • Má stojánek a brzdu
 • Skvělý poměr ceny a kvality
ZÁPORY
 • Vyšší hmotnost

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Tereza Krček

Tereza Máma do deště

Jsem Tereza, autorka blogu Máma do deště. S dětmi doma vyrábíme neobyčejné věci z obyčejných surovin. Naše výtvory nejsou složité, ani nestojí spoustu peněz, a může je udělat úplně každý. Neumím popsat radost v dětských očích, která se objeví, když spolu něco vytváříme.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart