DOPORUČUJI

Recenze dětské dřevěné kuchyňky z Lidlu PLAYTIVE®JUNIOR

Když jsem vybírala pro kluky kuchyňku, šla mi z toho hlava kolem. Prošla jsem desítky produktů, přečetla jsem tolik recenzí, že by vydaly na pořádně tlustou knihu. Nakonec jsem pořídila kuchyňku z Lidlu. V článku najdete její klady a také zápory.

KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let)
359 Kč 399 Kč

Obsah

Jak vybrat dětskou kuchyňku

Jestli se na nákup kuchyně pro děti teprve chystáte, možná vám tento odstavec pomůže. Rozdíly jsou v materiálu, ve velikosti, barvě, funkcích a kvalitě. Kuchyň můžete koupit plastovou, z dřevotřísky, anebo ze dřeva. Některé kuchyňky zdárně maskují svůj dřevotřískový původ a u popisu produktu je uvedeno, že jsou vyrobeny ze dřeva. Dřevotřískovou kuchyň děti zničí snáze než kuchyň dřevěnou. Já jsem dala přednost dřevěné kuchyňce (s kombinací plastu – úchyty či průhledné desky). Plastovou jsem nechtěla, i když pro některé rodiče může mít plast své výhody – je lehký, snadno se přenáší a dobře se udržuje.

Právě upečená pizza :)

Právě upečená pizza 🙂

Dalším bodem, který mě zajímal, jsou rozměry. Chtěla jsem kuchyňku takovou, aby se dobře vešla ke gauči a zároveň, aby si s ní mohly hrát dvě děti najednou. Ke kuchyni jsem dokoupila prodejní stánek, ve kterém mají děti potřebné vybavení a získaly další plochu na přípravu pokrmů. Kuchyňky nejčastěji tvoří jedna skřínka, respektive dvě otevírací dvířka. Širší kuchyňky mají navíc vysokou lednici nebo spíž.

Velmi se mi takové kuchyně líbily a zvažovala jsem, že je koupím. Potom jsem se ale z recenzí dozvěděla, že většina těchto kuchyněk nemá ve vysoké skříni žádné police, nebo v nich je pouze jedna police (chtělo by to alespoň tři police na uskladnění věcí). Proto jsem nákup zavrhla. Možná bych po dlouhém hledání našla kuchyňku s policemi, ale už jsem vybrala tu naši.

Lednice - Dětská kuchyňka z Lidlu PLAYTIVE®JUNIOR

Lednice – Kuchyňka z Lidlu PLAYTIVE®JUNIOR

Obrovský rozdíl je také ve funkcích, které kuchyňka má. Všechny dětské kuchyňky mají dřez a kohoutek, velká část z nich disponuje troubou a lednicí. Tyto prvky jsou různě velké a různě uspořádané. Některé kuchyně mají také mikrovlnou troubu – doporučuji vybrat kuchyň s mikrovlnou, protože děti ji milují. Ohřívají a vyndávají, zapínají, vypínají, výskají a přetahují se o dvířka. Některé kuchyňky jsou vybaveny svítícími a zvukovými funkcemi. Nejpodstatnějším bodem pro mě byla snadná montáž, aby do sebe díly dobře zapadaly. Po přečtení recenzí jsem zjistila, že snadno smontovat dětskou dřevěnou kuchyňku není samozřejmost, jak by se mohlo podle krásných produktových fotografií zdát. 

Dětská kuchyňka na LIDL.CZ

Děti jsou nadšené.

Děti jsou nadšené.

Dětská dřevěná kuchyňka z Lidlu

Po úmorném hledání jsem se rozhodla pro kuchyňku z Lidlu. Hlavním důvodem byla montáž. Některé kuchyňky vypadají na fotografii krásně, ale z recenzí jsem zjistila, že je velmi obtížné kuchyňku složit. Díly do sebe nepasují, musí se převrtávat díry a kvalita materiálu je spíše horší. Proto jsem vybrala kuchyň Playtive Junior z Lidlu. Zaměřím se na preciznost provedení (přesnost detailů), montáž, kvalitu materiálu, funkce, vybavenost a na poměr ceny a kvality.

Provedení

Kvalita kuchyně je dobrá a odpovídá pořizovací ceně. Jednotlivé detaily mohou být u některých prvků kuchyně poničené, nevykreslené nebo nepřesné. Naše kuchyň má v rohu varné desky asi půl centimetrový našedlý pás, v němž chybí černá barva. Na první pohled si defektu člověk nevšimne. Zadní barevná deska je potažena papírem – neměla by přijít do kontaktu s vodou.

Trouba s doplňky (není součástí kuchyňky, vyjma plechu)

Trouba s doplňky (není součástí kuchyňky, vyjma plechu)

Montáž

Kuchyňku jsme montovali přes dvě a půl hodiny. Díly do sebe zapadaly. Na zadní stěně chyběl podle návodu jeden otvor, který při montáži nebyl nutný a stěnu šlo bez problémů přidělat. Dětská kuchyňka se skládala z velkého počtu šroubků a dílků, ale montáž šla poměrně dobře právě díky skvěle vyměřeným částem.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Kvalita materiálu

Kvalita materiálu je dobrá, vztaženo k pořizovací ceně. Dřevěná kuchyň je poměrně těžká, bytelná, hezky vyvedená. Zadní stěna se zdá být vyrobena z dřevotřísky, dřez, kohoutek, háčky, úchyty a tvořítko na led jsou z bytelného plastu. Ostatní části jsou ze dřeva. Na nohy můžete nasadit plastové polohovací podložky. Velikost kuchyňky je  77 cm x 97-103 cm (nastavitelná výška) x 30 cm.

Úchytky na chňapky a zástěry

Úchytky na chňapky a zástěry

Funkce

Kuchyňka je vybavena velkou řadou funkcí. Vezmu-li to od shora, je to mikrovlnná trouba, která po zmáčknutí tlačítka START svítí a vydává zvuky. Umí po chvíli ohlásit konec ohřevu. Digestoř u sporáku je možné stisknutím tlačítka rozsvítit a zhasnout. Dvouplotýnkový sporák se rozsvěcuje zapnutím tlačítka. Svítí také trouba. Zmáčknutí a vypnutí tlačítka troubu rozsvítí nebo zhasne.

V malé lednici je tvořítko na led, do nějž led (bílou dřevěnou kostku) vložíte a po stisknutí páčky led vypadne do kelímku. Jako nevýhodu shledávám ne příliš těsnící magnety, které reagují na prudký pohyb (například, když děti vedle kuchyňky proběhnou). Občas se díky špatně těsnícímu magnetu ve dvířkách rozsvítí mikrovlnná trouba nebo pečící trouba. Baterie AAA lze snadno vyměnit rozšroubováním krytu.

Ve dřezu se myje nejen nádobí, ale také zelenina a ovoce.

Ve dřezu se myje nejen nádobí, ale také zelenina a ovoce.

Vybavenost

Součástí kuchyňky je zástěra, jedna chňapka a malá utěrka. Dále to je hrnec, pánev, dřevěná obracečka, metlička, led a kelímek na led. Velké procento kuchyní nemá žádné příslušenství a je potřeba vše dokoupit. My jsme od babičky dostali dvě sady hrnců a také sadu talířů, příborů, kelímků a obraceček. Dětem jsem ještě dokoupila válečky, druhou zástěru, kávovar, snídaňovou sadu, gril a suroviny na vaření.

Hrnec a pánev jsou součástí vybavení. Talíře a kávovar jsme dokoupili.

Hrnec a pánev jsou součástí vybavení. Talíře a kávovar jsme dokoupili.

Parametry

 • Velikost:  77 cm x 97-103 cm (nastavitelná výška) x 30 cm.
 • Materiál: Dřevo, plast
 • Funkce: Dřez, kohoutek, mikrovlnná trouba, trouba, digestoř, sporák, ledovač, lednice, háčky na zavěšení
 • Vydává zvuky: ANO
 • Svítí: ANO
 • Baterie: AAA baterie, které jsou součástí balení – lze je vyměnit
 • Věk: Od 3 let (kuchyň není stavěná na to, aby po ní děti lezly)
Kuchyňka z Lidlu

Poměr ceny a kvality

Za pořizovací cenu 1500 Kč představuje kuchyňka velmi výhodný poměr ceny a kvality. Má své nevýhody, mezi něž patří ne příliš přesná preciznost provedení, občasné zapínání mikrovlnné a pečící trouby. Byla jsem překvapená, že všechny díly na sebe pasovaly, nebylo nutné vrtat díry do materiálu a ani se s montáží zbytečně lomozit. Dále mě mile překvapilo velké penzum funkcí, ať už svítících či zvukových, které děti při hraní zaujmou. Součástí je drobná výbava, která se dětem do začátku bude určitě hodit. Kuchyňku bych s klidným srdcem doporučila, i přes uvedené nedostatky, které má. Myslím, že za více peněz můžete velmi snadno pořídit daleko horší a nekvalitnější produkt. Kuchyňku pořídíte v Lidlu.

Nová verze kuchyňky nemá mikrovlnnou troubu se zvuky a je trošku dražší, než tato starší kuchyňka. Kuchyňka z Lidlu se nám po čase rozbila a jako novou kuchyňku jsem pořídila kuchyňský ostrov Woody.

Alternativy

Jestli se vám kuchyňka z Lidlu nezamlouvá, můžete se podívat po jiné značce a modelu. K oblíbeným patří kuchyňka Z Ikey či kuchyň Little Dutch.

 • Duktig dětská kuchyňka na hraní z IKEA – velikostně je větší než ta z Lidlu (72 x 40 x 109 cm), je výrazně bytelnější, nesvítí a nevydává žádné zvuky. Má mikrovlnou troubu, lednici i pečící troubu. Kuchyňku si můžete vyzkoušet přímo v Ikee – my jsme se na ni byli podívat. 🙂
 • Kuchyňský ostrov – krásnou kuchyňku (kuchyňský ostrov) koupíte v e-shopu Cistedrevo.cz. Kuchyňský ostrov je nádherně barevný a zaujme všechny malé hospodyňky. Výhodou jsou velkorysé rozměry a také krásné příslušenství.

Další tipy na dárky najdete v článcích 16 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 3 let14 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 4 let a také v článku 13 tipů na dárky k Vánocům pro děti od 5 let.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.2 Hodnocení
Dětská kuchyňka z Lidlu PLAYTIVE®JUNIOR

Kuchyňku jsem vybrala na základě dobrého hodnocení dle německého e-shopu Lidl. Provedení je velmi dobré, byť by mohlo být ještě trošku preciznější - varná deska nemá dovedenou černou barvu až do krajů, panty na dvířkách těsní nedostatečně a občas začne svítit trouba. Nicméně i přes tyto drobnosti hodnotím kuchyňku velmi pozitivně. Je vyrobena ze dřeva, některé části jsou plastové. Má hodně funkcí, dětem se velmi zamlouvá a za pořizovací cenu 1500 Kč představuje výborný poměr ceny a kvality. Díly do sebe pasují, složit jde dobře.

Preciznost provedení
7
Kvalita materiálu
9
Montáž (přesnost dílů)
10
Množství funkcí
10
Poměr ceny a kvality
10
KLADY
 • Vynikající poměr ceny a kvality.
 • Provedení je kvalitní, i když detaily nejsou precizně vykresleny.
 • Lze poměrně snadno složit (poté, co překonáte šok s milionem druhů šroubů a částeček) - vše do sebe pasuje.
 • U kuchyňky je navíc zástěra, jedna rukavice, utěrka, metlička, hrnec, pánev a vařečka.
ZÁPORY
 • Panty (magnety) jsou slabé a občas se rozsvítí trouba sama od sebe.
 • U jiných modelů jsou magnety příliš silné (problém vyřešíte tak, že magnety přelepíte lepicí páskou).
 • Detaily na kuchyňce nejsou na sto procent dotažené.

Přeji vám hodně zábavy s krásnou dětskou kuchyní. 🙂

Kuchyňka z Lidlu

NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM.

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart