Recenze deskové hry Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+)

Tuto hru jsem vybrala na základě vzpomínky z dětství, kdy jsem jako malá měla hru Ukaž, co víš, která je určena pro děti od 15 let. Hru máme stále schovanou. Chtěla jsem pořídit verzi také pro děti, které chodí na první stupeň základní školy.

Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+)

Obsah

Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+)

Princip hry je velmi snadný. Děti mají odpovědět na položenou otázku. Nejprve si vyberete ze 16 předloh tu, kterou chcete trénovat. Poté do červeného středu vložíte sovu tak, aby přesně zapadla do vyčleněného zobáčku. Sovou otočíte, aby ukazovátko směřovalo na otázku. Žák by měl na otázku odpovědět. Když odpověď nezná, může zkusit odpovědět druhý, třetí a další hráč. Vyhrává ten, kdo odpoví správně nejvíce otázek.

Jak zkontrolujete správnou odpověď? Když jste označili ukazovátkem otázku stačí, že položíte sovu na magnetické pole. Sama ukazovátkem namíří na správnou odpověď. Když jsem byla malá, tak se mi vždy líbilo, jak sova sama ukáže, co je správně. 🙂

Recenze deskové hry Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+)
Recenze deskové hry Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+)

Jaké otázky na hráče čekají?

Součástí hry je osm listů potištěných z obou stran. Celkem je k dispozici 256 otázek ze 16 různých okruhů. Některé otázky jsou lehké a týkají se například znalostí pohádek nebo večerníčků. Jiné otázky jsou těžší a týkají se znalostí o České republice, zeměpise, přírodě, sportu nebo o filmech.

  • U koho bydlela Sněhurka v lese?
  • Jak se jmenuje Mimoň, který má jen jedno oko?
  • Hlavní hrdinové Čtyřlístku jsou?
  • Co označujeme jako státní symboly?
  • Co dělá parlament?
  • Jaké jsou státní barvy České republiky?

Pro koho je hra určena?

Tato hra je vhodná pro děti od 8 let, někde se uvádí, že je vhodná od 6 let. Myslím, že některé otázky bude vědět šestileté dítě, avšak těchto otázek bude spíše méně. Podle mě je dobré, když děti budou umět číst. Mohou si všechny otázky přečíst samy a také mohou společně trénovat, vyzkoušet si, jak sova funguje a přečíst si odpovědi. Odpovědi mohou hledat také na internetu, ve slovníku nebo zkrátka mohou použít magnetické (nebo chcete-li magické) ukazovátko moudré sovy. Proč ne. Alespoň se něco naučí.

Recenze deskové hry Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+)
Recenze deskové hry Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+)

Různé druhy her

Prodávají se tři druhy této hry:

Kde hru pořídit

Hru jsem pořídila na Dudlu.cz, kde mají všechny tři výše uvedené společenské hry k dispozici. Hru můžete doplnit o krásnou magnetickou mapu České republiky Woody, která dětem také rozšíří znalosti zábavnou formou.

Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+)
10 Hodnocení
Žáčku! Ukaž! Co víš? (8+)

Skvělý nápad si zaslouží po zásluze odměnu. Děti moudrá sova rozhodně zaujme. Pro zvídavé děti se hra vyplatí pořídit. Ano, mohou si všechno najít na počítači, ale tohle má svoje kouzlo. Hra nabízí 256 otázek různých stupňů obtížnosti a děti se zábavnou formou něco dozví, zapamatují a naučí.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
10
Jak zabaví děti
10
KLADY
  • Hezké provedení
  • Zajímavé otázky (i pro rodiče)
  • Krásný nápad, byť už je staršího data.
ZÁPORY
  • Klidně bych brala více otázek a další listy k dokoupení.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart