DOPORUČUJI

Recenze deskové hry Z pohádky do pohádky (retro edice)

Na hru Z pohádky do pohádky jsem se moc těšila. Jak se hraje, pro jakou věkovou kategorii je určena, čím vás nadchne, překvapí a co od ní očekávat? Do článku jsem připravila recenzi této retro deskové společenské hry pro děti.

AKCE DUBEN: KAROLÍNKA A JEJÍ PŘÍBĚHY + PDF ZDARMA + BALÍKOVNA NA ADRESU ZA 30 KČ
Naučná a zábavná kniha (od 4 do 7 let) + PDF pro předškoláky (49 stran) z edice CUTE
359 Kč 399 Kč

Obsah

Z pohádky do pohádky recenze

Zajímavě koncipované retro hra je určena pro děti od šesti let věku. Hrajeme s dětmi ve věku čtyři a pět let a zvládají hru dobře. Pro takto staré děti jsou vhodné také hry Smolíček pacholíček, Člověče nezlob se, Černý Petr nebo Dlouhý, Široký a Bystrozraký.

Recenze deskové hry Z pohádky do pohádky (retro edice)
Recenze deskové hry Z pohádky do pohádky (retro edice)

Herní plán se složen na dvakrát a po rozložení se skládá ze čtyř částí. Zprvu je potřeba pořádně přitlačit, jinak se plán kroutí a figurky padají. Hráči si vybírají se šesti dřevěných figurek, které nejsou v návodu popsané a můžeme si jen domyslet, koho prezentují – krále, královnu, princeznu, rytíře, žabího prince. Původní hra vypadá přeci jen trošku odlišně. Nová verze je doplněna propracovanější grafikou a také dřevěnými figurkami. Časová náročnost je zde poměrně větší než u her, na které jsme byli doposud zvyklí a pohybuje se kolem jedné hodiny (i více).

Podrobnější informace

 • Věk: Od 6 let
 • Obtížnost: Snadná
 • Hmotnost: 555 g
 • Figurky: Dřevěné
 • Délka hry: 45 minut (spíše přes 1 hodinu)
 • Počet hráčů: 2-6
 • Značka: Dino

Co je součástí balení

 • Herní plán
 • Šest figurek
 • Kostka
 • Pravidla v českém a slovenském jazyce

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy 1

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

Pravidla

Cílem hry je dostat se ze startu, který je označen šipkou, až do hradu. Cesty jsou spletité a na hráče čeká spousta překážek a také vedlejších cest, které se od hlavní cesty odklánějí. Cesty nejsou propojené a figurky se dle instrukcí podle návodu vrací zpět (nebo postupují vpřed) na hlavní či vedlejší cestu. Vše závisí na tom, na která políčka se figurka postaví. Figurky se pohybují po herním plánu podle toho, kolik čísel padne na kostce. Vyhrává ten, kdo dojde jako první do hradu, kde je ukrytý zlatý poklad.

Pohyb po herním plánu

Odstavec ocení ti, kteří už doma hru mají, ale nevědí, jak se hraje. Figurky jdou po hlavní široké žluté cestě. Od této cesty se mohou odchýlit u ježibaby, kde se vydávají pro živou vodu, pokud padne sudé číslo na kostce, nebo jdou pást koně, pokud padne liché číslo na kostce. Cesta pro živou vodu (modrá) není okružní. To znamená, že když dojde figurka až k živé vodě, otočí se a jde zpátky tou samou cestou zase k ježibabě. Na cestě se může posunout až ke koruně – to je symbol blízko hradu na tenké žluté cestě). Zelená cesta je okružní a figurka se nevrací. Avšak na této cestě se může dostat do pekla nebo na zlatou horu. V případě, že se figurka dostane do pekla, posune se figurka na obrázek s čertem, tedy na začátek pekelné cesty. Z pekla se špatně dostává a figurka musí celou cestu projít (nelze se odsud dostat nějakou výhodou, naopak se může stále vracet zpátky, pokud stoupne na vyznačená pole). Zlatá hora je vstupní branou ke žluté zámecké cestě.

Pokud figurka na široké žluté cestě stoupne na ježibabu, dále po této cestě pokračuje. Další okruh čeká figurku u černokněžníka. I zde se může při tomto okruhu dostat figurka do pekla na zlatou horu. Dále už je v návodu popsáno, co které políčko znamená, avšak pro začátečníka může být prvotní pohyb figurek nejasný.

Kde hru pořídit

Dětská společenská hra je v této retro edici velmi dobře dostupná. Hru lze koupit také v klasické verzi, ale pozor, vypadá úplně jinak. Figurky nejsou dřevěné, ale papírové a grafika je zcela odlišná. Záleží jen na vás co se vám bude víc zamlouvat. Retro edici Z pohádky do pohádky koupíte nejlevněji na 4kids.cz, v hračkárně Bambule.cz nebo v knihkupectví Knihydobrovsky.cz.

TIP NA KNIHU PRO DĚTI OD 4 DO 7 LET

Karolínka a její příběhy

KOUPIT KNIHU V E-SHOPU

9.5 Hodnocení
Z pohádky do pohádky (retro edice)

Zajímavé provedení retro hry Z pohádky do pohádky je určeno pro děti od šesti let. Hra se hraje poměrně dlouho, nabízí napětí a také vyžaduje pozornost. Kvalita provedení odpovídá ceně.

Poměr ceny a kvality
10
Kreativita
10
Design
8
Jak zabaví děti
10
KLADY
 • Hezké provedení
ZÁPORY
 • Figurky nejsou popsané a není poznat, kdo je kdo.
 • Pravidla jsou trošku chaoticky napsaná - úplně první hra je složitější.

 NOVINKY VŽDY PO RUCE? SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK A INSTAGRAM

Foto: Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Mamadodeste.cz

Magazín Mamadodeste.cz rodičům pravidelně přináší tipy na vyrábění s dětmi. Najdete zde inspiraci na tvoření s dětmi, tipy na krásné knihy i hračky pro děti. Web jsem zprvu založila jako zábavu pro své tři děti a později jsem jej rozšiřovala o další zajímavá témata.

Mamadodeste.cz
Logo
Shopping cart